2019. gada 25. aprīlis
Vārda dienas: Līksma, Bārbala

DIENAS LOZUNGS

Sv. Marks – evaņģēlists

Jes 52:7–10; 2Tim 4:6–11; Mk 1:1–15

Krāsa: sarkana

Dari mūs sātus no rīta ar savu žēlastību, tad līksmosim un priecāsimies ik dienas!
(Ps 90:14)

Augsti slavēts lai ir Dievs, mūsu Kunga Jēzus Kristus Tēvs, kas mūs svētījis visās garīgajās svētībās, kas mums Kristū ir debesīs.
(Ef 1:3)

Ech 37:1–14; Apd 3:11–26; Jņ 15:12–27

lasīt vairāk >

Baltijas valstu luterāņu bīskapu tikšanās

iesūtīts: 2018.08.28 10:48

Lai pārrunātu Baltijas valstu luterāņu baznīcu aktualitātes, savstarpējo sadarbību un sadarbību reģionā Pasaules Luterāņu Federācijas ietvaros un baznīcu stratēģiju dokumentus, 27. un 28.augustā Latvijā norisinās Baltijas valstu luterāņu bīskapu tikšanās.
 
Baltijas valstu luterāņu bīskapi tiekas regulāri. Tikšanās laikā 2009.gadā bīskapi pieņēma rezolūciju par baznīcu attieksmi pret viendzimuma pāru svētīšanu baznīcās. Ņemot vērā straujo viendzimuma attiecību legalizāciju daudzās Eiropas valstīs un svētīšanu partnerbaznīcās, šogad bīskapi no jauna pārrunā šo jautājumu un tālāko attieksmi pret citām baznīcām, kuras svētī viendzimuma pārus.

Sanāksmē no  Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas (LELB) piedalās arhibīskaps Jānis Vanags, bīskapi Hans Martins Jensons, Einārs Alpe un bīskaps emeritus Pāvils Brūvers, kā arī LELB ārlietu nozares vadītājs mācītājs Andris Krauliņš. No Igaunijas evaņģēliski luteriskās baznīcas - arhibīskaps Urmass Vilma, bīskapi Joēls Luhamets un Tīts Salume, kā arī konsistorijas kanclers un mācītājs Andrus Motus. Lietuvas evaņģēliski luterisko Baznīcu pārstāv bīskaps Mindaugas Sabutis.

Informācija sagatavota, pamatojoties uz LELB Ārlietu nozares vadītāja Andra Krauliņa sniegto informāciju.

Foto: Uldis Muzikants


« atpakaļ

© 2012 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »