2017. gada 25. jūlijs
Vārda dienas: Jēkabs, Žaklīna

Sv. Jēkabs (vecākais) – apustulis
Tu manu dvēseli glābi no nāves, manas acis no asarām un manas kājas no klupšanas. (Ps 116:8)

Viņš /Epafrodits/ patiesi bija savārdzis, būdams tuvu nāvei, bet Dievs viņu apžēloja un ne tikai viņu vien, arī mani, lai manas bēdas nevairotos.
(Flp 2:27)

Jes 52:7–10; 2Kor 4:7–15; Mt 20:20–23

krāsa: sarkana

1Sam 11:1–15; Apd 8:1–13; Lk 22:63–71

Apbalvojums "Uzticības vairogs"

LELB apbalvojums “Uzticības vairogs” dibināts 2005. gada 2. oktobrī, Pļaujas svētkos. Tā devīze ir vārdi no 3. Jāņa vēstules 1:5, “… ar uzticību tu visu esi darījis”.

Ar “Uzticības vairogu” apbalvo personas par sevišķiem nopelniem draudzes un Baznīcas darbā. Par nopelniem uzskatāma ilgstoša uzticīga un uzcītīga kalpošana Baznīcas vai draudzes darbā, priekšzīmīga un godīga pienākumu izpilde, ikviena kalpošana Baznīcas, savas draudzes un sabiedrības garīgās izaugsmes labā. Ar “Uzticības vairogu” var apbalvot fiziskās personas – draudžu darbiniekus, ilggadīgus draudžu locekļus, kas uzticīgi kalpojuši savai draudzei un Baznīcai.

Ierosinājumus par personām, kam piešķirams apbalvojums, var iesniegt arhibīskaps, bīskapi, prāvesti, komisiju vadītāji, draudžu mācītāji, draudžu padomes, draudžu priekšnieki. Pieteikumi jāiesniedz Baznīcas apbalvojuma domei, kas pārrauga LELB apbalvojumu lietas. Baznīcas apbalvojuma domē ietilpst arhibīskaps un Kapitula ieceltas personas.

Baznīcas apbalvojuma domes sastāvs:
arhibīskaps Jānis Vanags, bīskaps Einārs Alpe, prāvests Dzintars Laugalis, prāvests Ainārs Jaunskalže un Indra Evamois.

“Uzticības vairoga” zīme
ir sudraba vairogs ar zelta krustu un LELB emblēmu vidū. Tā izmēri ir 15 X 17 mm. Piestiprinājums divos variantos: 1) ar piekariņu; 2) piespraude.

Uzticības vairoga pieteikumus aicinām sūtīt Mārai Jensonei, Apbalvojuma domes priekšsēdētāja sekretārei, e-pasts: mara.jensone@lelb.lv vai pa pastu: M.Pils 4, Rīga, LV-1050.

Apbalvojuma „Uzticības vairogs” domes nolikums >

Apbalvojuma „Uzticības vairogs” pieteikuma anketa >