2017. gada 16. decembris
Vārda dienas: Alvīne

Vai! Tiem, kas iecerējuši nekrietnību, jo viņi to spēj!
(Mih 2:1)

Viņus /mācekļus/ pieaicinājis, Jēzus tiem sacīja: “Jūs zināt, ka tie, ko par tautu valdniekiem tur, tās apspiež, un viņu varenie ir varmācīgi pret tām. Bet tā lai nav starp jums. Kas no jums grib būt liels, tas lai ir jūsu kalps.”
(Mk 10:42–43)

Hag 2:1–19; Atkl 3:1–6; Mt 24:1–14

Ārlietu darba nozare

Apustulis Pāvils savās vēstulēs draudzēm mums atgādina „Jo kā miesa ir viena un tai ir daudz locekļu, bet visi daudzie miesas locekļi kopā ir tomēr viena miesa, tā arī Kristus. Jo arī mēs visi esam vienā Garā kristīti par vienu miesu, gan jūdi, gan grieķi, gan vergi, gan brīvie; un mēs visi esam dzirdināti ar vienu Garu. Jo arī miesa nesastāv no viena, bet no daudziem locekļiem” (1Kor 12:12-14).

LELB Ārlietu nozares primārais uzdevums ir kopt šo pilnības saiti ar dažādajiem Kristus miesas locekļiem visā pasaulē, jo arī mūsu Baznīca ir Kristus miesas dalībniece. Praktiski tas notiek, veidojot un uzturot starptautiskas attiecības un kontaktus ar mūsu partnerbaznīcām un sadarbības organizācijām - gan luteriskās konfesijas ietvaros, gan ekumēniskajā vidē.

Ārlietu nozares uzdevumi:
  • Izveidot un īstenot LELB ārlietu stratēģiju;
  • starptautiski paust LELB biblisko nostāju;
  • attīstīt un kopt LELB starptautiskos kontaktus, uzņemt Baznīcas ārvalstu viesus;
  • apzināt un palīdzēt veidot māsu draudžu attiecības LELB un mūsu ārzemju partnerbaznīcu starpā;
  • organizēt starptautiskus seminārus, lekcijas u.c. pasākumus, kuros iesaistīti mūsu ārvalstu partneri;
  • organizēt LELB mācītāju un laju tālākizglītību un pieredzes apmaiņu ārpus Latvijas;
  • sekot līdzi Eiropas Savienības likumdošanas izmaiņām, veicinot kristīgo pamatvērtību saglabāšanu un veicināšanu Eiropā.

Ārlietu nozares vadītājs: Andris Krauliņš
Latvijas evaņģēliski luteriskā Baznīca