2019. gada 17. jūnijs
Vārda dienas: Artūrs, Artis

Kā līst lietus un sniegs krīt no debesīm, un turp vairs neatgriežas, bet gan veldzē zemi, uzplaucē to un diedzē, dod sēklu sējējam un maizi ēdējam, tā būs ar Manu vārdu, kas iziet no Manas mutes un nenāk pie Manis nepiepildīts.
(Jes 55:10–11)

Pāvils raksta: Mana runa un mana sludināšana nav pārliecinošā gudrībā, bet Gara un spēka izpausmē, lai jūsu ticība nebūtu cilvēku gudrībā, bet Dieva spēkā. (1Kor 2:4)

Rut 1:1–18; 1Tim 1:1–17; Lk 13:1–9

Diecēzes un prāvesta iecirkņi

Diecēze ir Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas draudžu apgabals, kuru vada kāds no LELB bīskapiem. Prāvesta iecirknis ir LELB administratīvais rajons, kurā apvienotas 8 līdz 30 draudzes. Prāvesta iecirknim ir pašnoteikšanās tiesības, nosakot iemaksas iecirkņa vajadzībām, ievēlot iecirkņa prāvestu un, ja tas nepieciešams, arī iecirkņa valdi.

Pavisam LELB Latvijā ir 16 prāvesta iecirkņi: Balvu, Bauskas, Cēsu, Daugavpils, Grobiņas, Gulbenes, Ikšķiles, Jelgavas, Jūrmalas, Kandavas, Kuldīgas, Madonas, Piltenes, Rīgas, Sēlpils un Valmieras.

RĪGAS ARHIDIECĒZE
Rīgas iecirknis (RAd/RI)