2017. gada 24. jūnijs
Vārda dienas: Jānis

Jāņa Kristītāja diena
Dievs, neciet klusu! Neesi mēms, jel neklusē, Dievs! Jo, redzi, Tavi ienaidnieki ņurd, tie, kas nīst Tevi, jau ceļ galvu.
(Ps 83:2–3)

Zaharija sacīja: Israēla Dievs ir runājis caur svēto praviešu muti: lai mēs, no ienaidniekiem izglābti, bez bailēm, svētumā un taisnīgumā Viņam kalpojam visas savas mūža dienas.
(Lk 1:70, 74–75)

Jes 49:1–7; Apd 13:13–26; Lk 1:57–68, 80

krāsa: balta

5Moz 5:22–33; 2Kor 4:13–5:10; Lk 16:19–31

Teoloģijas nozare

LELB Teoloģijas nozares uzdevums ir veicināt vienprātību starp mācītājiem un teologiem teoloģijas un ētikas jautājumos, kā arī formulēt un aizstāvēt šo vienprātību baznīcā un pasaulē. Tā uztur sarunas LELB garīgo darbinieku starpā par svarīgiem Baznīcas mācības un kalpošanas jautājumiem, kā arī cenšas apliecināt LELB identitāti starptautiskā un ekumēniskā mērogā un sniegt padomus baznīcai ekumēnisma jautājumos.

Par Teoloģijas nozares darbu baznīcā atbildīga ir LELB Teoloģijas komisija.

Komisijas mērķis: apvienot LELB mācītājus un teologus, radot iespēju Baznīcai paust savu kopīgo nostāju teoloģiskos un ētiskos jautājumos.

LELB Teoloģijas komisijas vadītājs: