2022. gada 17. maijs
Vārda dienas: Herberts, Umberts, Dailis

“Reliģisks teksts kā laikmetīgās mākslas vides objekts” – šī ir sen sirdīs lolota iecere par Svēto Rakstu citātu vizualizēšanu. Projekta ideja paredz veidot unikālus vides objektus pamanāmās un publiski pieejamās vietās, lai cilvēki tos pamana un Dieva vārds viņus uzrunā.

Projektam tika izvēlēti vairāk kā 100 Svēto Rakstu citāti, kuriem LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Mākslas tehnoloģiju nodaļas studenti mākslas zinātnieces un pedagoģijas doktores Austras Avotiņas vadībā, izstrādāja arī ideju vizualizācijas. Divi no objektiem jau ir atklāti (Rīgā un Talsos), vairāki citi ir tapšanas procesā (Cēsīs, Baltezerā, Alūksnē un Rīgā), savukārt, citi ir vēl tikai idejas līmenī. LELB aicina ikvienu draudzi būt atsaucīgai, izmantot iespēju iesaistīties vides objektu ar Svēto Rakstu tekstiem veidošanā, piedaloties Evaņģēlija pasludināšanā.

LELB aicina visas draudzes būt aktīviem un iesaistīties šajā projektā. Draudzes var izmantot studentu izstrādātās idejas, vai arī virzīt realizācijai savu ieceri, liekot lietā draudzes locekļiem Dieva dotās dāvanas. Lai Jūsu draudzes kopīga darbošanās šī objekta tapšanā pie Jūsu baznīcas, draudzes nama, vai citur Jūsu pilsētā vai ciemā, nes Dieva svētību Jūsu draudzei un ģimenēm!

Realizētie objekti:

Kristīgā Ģimeņu centra ēka Talsos Baznīckalnā
Autors – Kristaps Šulcs

Rīga, Mazā Pils iela 4. Sienas gleznojums pagalmā pie Virsvlades ēkas, pretī grāmatnīcai “IHTIS”.
Autore Viktorija Fofanova

‍Topošie objekti:
Cēsis, Rīgas iela 12. Sienas gleznojums uz Sv.Jāņa Draudzes nama sienas
Autore: Elīza Siliņa

‍Ādažu (Baltezera) Evaņģēliski luteriskā baznīca. Svēto rakstu teksts Dievnama logā.
Autore: Raela Vītola

Alūksne, Pils iela 25, Svēto Rakstu teksts virs Alūksnes Evaņģēliski luteriskās draudzes baznīcas ieejas.
Autors: Ritvars Puntūzis

‍Rīga, Brīvības iela 62. Jēzus Draudze
/vizualizācija pielikumā/

Baneris Rīgas Biķera draudze.
/Šeit attēls sekos vēlāk/‍

Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram

© 2022 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.