2020. gada 27. oktobris
Vārda dienas: Lilita, Irita, Ita

Kurš cilvēks taisns Dieva priekšā? Kurš gribēs ar Viņu tiesāties? Tas nespēs atbildēt ne reizi no tūkstoša!
(Īj 9:2–3)

Rakstu mācītājs Viņam sacīja: “Pareizi, Skolotāj, tas ir tiesa, ko Tu sacīji: Viņš ir vienīgais, un cita nav kā vien Viņš; un: To mīlēt no visas sirds un ar visu prātu, un ar visu spēku un savu tuvāko mīlēt kā sevi pašu – tas ir vairāk nekā visi sadedzināmie un citi upuri.” Un Jēzus, redzēdams, ka tas gudri bija atbildējis, viņam sacīja: “Tu neesi tālu no Dieva valstības.”
(Mk 12:32–34)

Hoz 7:8–16; Apd 23:12–24; Lk 7:1–17

LELB Kapituls

Kapituls ir vadības institūcija Virsvaldes sastāvā, kurā ietilpst LELB bīskapi, prāvesti un dekāni. LELB ir sadalīta diecēzēs un prāvestu iecirkņos. Prāvests ir iecirkņa mācītāju, palīgmācītāju, neordinēto garīgo darbinieku un draudžu tuvākais priekšnieks un padomdevējs (Satversmes 64. p.). Prāvests ir diecēzes bīskapa pārstāvis iecirknī un iecirkņa pārstāvis Kapitulā (Satversmes 65. p.). Prāvests arī pārrauga un apmeklē sava iecirkņa draudzes, vada iecirkņa mācītāju konferences un citas tikšanās iecirknī.

Kapitula pārziņā ir garīgo darbinieku kalpošanas jautājumi, Baznīcas komisiju sastāvu apstiprināšana un visi svarīgākie jautājumi, kas saistīti ar Baznīcas un draudžu garīgo dzīvi – ar mācītāju norīkošanu amatā, atsaukšanu no amata, teoloģiskas dabas jautājumu izlemšana utt.  Kapituls pieņem lēmumus LELB Satversmes 84. pantā noteiktajos jautājumos.

Kapitula sastāvs:

20. Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles dekāns Pēteris Kalks

Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram

© 2020 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.