2020. gada 04. jūnijs
Vārda dienas: Elfrīda, Sintija, Sindija

Dāvids sacīja Goliātam: Tu nāc pret mani ar zobenu, šķēpu un pīķi, bet es nāku pret tevi ar Pulku Kunga, Israēla karaspēka Dieva, Vārdu.
(1Sam 17:45)

Tad nu stāviet stingri, apjozušies ar patiesību, aplikuši taisnības bruņas un apāvuši kājas, lai būtu gatavi cīņai par miera evaņģēliju!
(Ef 6:14–15)

Ech 37:21b–28; 1Jņ 2:18–29; Mt 10:16–23

LELB Kapituls

Kapituls ir vadības institūcija Virsvaldes sastāvā, kurā ietilpst LELB bīskapi, prāvesti un dekāni. LELB ir sadalīta diecēzēs un prāvestu iecirkņos. Prāvests ir iecirkņa mācītāju, palīgmācītāju, neordinēto garīgo darbinieku un draudžu tuvākais priekšnieks un padomdevējs (Satversmes 64. p.). Prāvests ir diecēzes bīskapa pārstāvis iecirknī un iecirkņa pārstāvis Kapitulā (Satversmes 65. p.). Prāvests arī pārrauga un apmeklē sava iecirkņa draudzes, vada iecirkņa mācītāju konferences un citas tikšanās iecirknī.

Kapitula pārziņā ir garīgo darbinieku kalpošanas jautājumi, Baznīcas komisiju sastāvu apstiprināšana un visi svarīgākie jautājumi, kas saistīti ar Baznīcas un draudžu garīgo dzīvi – ar mācītāju norīkošanu amatā, atsaukšanu no amata, teoloģiskas dabas jautājumu izlemšana utt.  Kapituls pieņem lēmumus LELB Satversmes 84. pantā noteiktajos jautājumos.

Kapitula sastāvs:

18. Prāvests Vilnis Sliņķis
  19. Rīgas Doma dekāns Elijs Godiņš
  20. Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles dekāns Pēteris Kalks

© 2020 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.