2018. gada 11. decembris
Vārda dienas: Voldemārs, Valdemārs, Valdis

Gavilējiet, debesis, līksmo, zeme, kalni, izlauzieties gavilēs, jo Kungs mierinājis Savu tautu un Savus apspiestos apžēlojis.
(Jes 49:13)

Arī jūs esat Kristū Jēzū, kas mums ir gudrība no Dieva un taisnība, un svētums, un izpirkšanas maksa.
(1Kor 1:30)

Jes 5:18–25; 1Tes 5:12–28; Lk 21:29–38

LELB Kapituls

Kapituls ir vadības institūcija Virsvaldes sastāvā, kurā ietilpst LELB bīskapi, prāvesti un dekāni. LELB ir sadalīta diecēzēs un prāvestu iecirkņos. Prāvests ir iecirkņa mācītāju, palīgmācītāju, neordinēto garīgo darbinieku un draudžu tuvākais priekšnieks un padomdevējs (Satversmes 64. p.). Prāvests ir diecēzes bīskapa pārstāvis iecirknī un iecirkņa pārstāvis Kapitulā (Satversmes 65. p.). Prāvests arī pārrauga un apmeklē sava iecirkņa draudzes, vada iecirkņa mācītāju konferences un citas tikšanās iecirknī.

Kapitula pārziņā ir garīgo darbinieku kalpošanas jautājumi, Baznīcas komisiju sastāvu apstiprināšana un visi svarīgākie jautājumi, kas saistīti ar Baznīcas un draudžu garīgo dzīvi – ar mācītāju norīkošanu amatā, atsaukšanu no amata, teoloģiskas dabas jautājumu izlemšana utt.  Kapituls pieņem lēmumus LELB Satversmes 84. pantā noteiktajos jautājumos.

Kapitula sastāvs:

1. Arhibīskaps Jānis Vanags