2017. gada 19. augusts
Vārda dienas: Melānija, Imanta

Tava saule vairs nerietēs, un tavs mēness vairs nenokāps, jo tava mūžīgā gaisma būs Kungs.
(Jes 60:20)

Slavēts lai ir Dievs un mūsu Kunga Jēzus Kristus Tēvs, kas savā lielajā žēlastībā mūs ir atdzemdinājis dzīvai cerībai caur Jēzus Kristus augšāmcelšanos no mirušajiem.
(1Pēt 1:3)

2Sam 1:1–16; Apd 15:22–35; Mk 6:1–13

Atrast savu draudzi - atrast savas garīgās mājas

Kā atrast draudzi?
Baznīcas locekli cilvēks kļūst caur Kristībām, bet par draudzes locekli - caur Iesvētībām. Draudzes locekļiem ir visas tiesības un iespējas, ko var iegūt Baznīcā, proti, laulāties, kristīt savus bērnus, baudīt Sv. Vakarēdiena Sakramentu, saņemtu Absolūciju (grēksūdzi un grēku piedošanu) un saņemt kristīgu izvadīšanu.
Ja vēlaties atrast savu draudzi, jūs varat vērsties pie savai dzīves vietai tuvākās  draudzes mācītāja vai draudzes darbiniekiem un painteresēties par iespējām iestāties draudzē. Uzziniet, vai draudzē notiek Alfa kurss, kā arī kad notiek Iesvētes mācība.

Kristības
Kristības Sakraments ir pirmā saikne ar Dievu, lai cilvēks varētu iemantot mūžīgo dzīvību pēc šīs dzīves. Caur Kristībām cilvēks kļūst par kristieti. Daudzi Latvijā, tāpat kā citās tradicionāli kristīgās tautās, ir kristīti bērnībā. Tas nodrošina pašu nepieciešamāko pamatu, uz kura Kristus aicina celt savu garīgo dzīvi, bez kuras nav iespējams iegūt nemirstību: „Kas tic un top kristīts, tas tiks izglābts, bet, kas netic, tiks pazudināts.” (Mk. 16:16).

Alfa kurss
Lai iepazītos ar Kristietības un arī luterāņu ticības pamatnostādnēm, vairākās draudzēs notiek t.s. Alfa kurss. Tas domāts interesentiem, kuri vēl nav uzdrošinājušies ieiet draudzes dzīvē, vēl atrodas garīgu meklējumu stadijā vai arī kādreiz jau bijuši uzņemti draudzē, taču dzīva saikne ar Dievu viņiem nav izveidojusies.
Alfa kurss notiek baznīcā vai draudzes ēkā, saviesīgā atmosfērā pie tējas un kafijas vai arī vakariņojot. Katrai tikšanās reizei tiek izvēlēta kāda kristīgai ticībai būtiska tēma. Alfa kurss cilvēkam palīdz saskatīt gan dzīves, gan ticības jēgu katram personīgi. Šis kurss nereti ir kā ievada kurss pirms Iesvētes apmācības.

Iesvētes mācība
Iesvētes mācības notiek visās LELB draudzēs. Iesvētes apmācībā cilvēki tiek iepazīstināti ar Kristīgās ticības saturu, luterisko mācību, LELB uzbūvi un draudzes dzīvi. Pavisam šajā kursā ir vismaz 14 mācību stundas.
Iesvētes kursa pabeigšana ir obligāta, lai kļūtu par LELB draudzes locekli. Pēc sekmīga kursa pabeigšanas notiek pašas Iesvētības draudzes svētdienas dievkalpojumā. Tā ir svinīga uzņemšana draudzē un pirmā Sv. Vakarēdiena Sakramenta baudīšana.

Latvijas luterāņu draudžu sarakstu aicinām skatīt ŠEIT.