Mēneša lozungs

KALPOJIET CITS CITAM AR TO DĀVANU, KO ESAT SAŅĒMUŠI, KĀ LABI DAUDZVEIDĪGĀS DIEVA ŽĒLASTĪBAS PĀRVALDNIEKI! (1Pēt 4:10)
2020. gada 31. maijs
Vārda dienas: Alīda, Jūsma

Svētā Gara svētki – Vasarsvētki
Ne ar spēku un ne ar varu, bet ar Manu Garu! – saka Pulku Kungs.
(Zah 4:6)

krāsa: sarkana

Jl 3:1–5a; Apd 2:2:1–8; Jņ 14:23–31a
Ps 104:24–34, 35b; 4Moz 11:24–30 vai Apd 2:1–21; 1Kor 12:3b–13 vai Apd 2:2–21; Jņ 20:19–23 vai Jņ 7:37–39

Vai! tiem, kas krāj namu pie nama, liek lauku pie lauka, ka vairs ne vietas – nu vieni jūs mītat uz zemes! (Jes 5:8)

Mēs esam vienā Garā kristīti, lai visi būtu viens ķermenis – vai jūdi, vai grieķi, vai vergi, vai brīvie, – un ar vienu Garu mēs visi esam dzirdināti. (1Kor 12:13)

5Moz 16:9–12; Apd 4:18–33; Jņ 4:19–26

Atbalsti mācītāju kalpošanu – atbalsti Evaņģēlija vēsts sludināšanu visā Latvijā!

Jo priecīgu devēju Dievs mīl.
(2Kor 9:7)

Vēsture
2006. gadā LELB konstatēja, ka mācītāju vidējais atalgojums ir 70 LVL mēnesī (bruto) un mums kļūst arvien grūtāk nodrošināt mācītāju kalpošanu draudzēs. Domājot un rūpējoties par mācītāju kalpošanu un finansiālo iztikšanu un saprotot, ka tikai dažas draudzes pašas spēj uzturēt savus mācītājus, 2007.gadā LELB 23.Sinodē tika pieņemts lēmums apstiprināt “LELB garīdznieku atalgojuma un sociālā nodrošinājuma sistēmas izveides stratēģisko plānu”, kas noteica, ka visām draudzēm jābūt vienotām un jāziedo 30% no saviem īpašumiem – tā palīdzot tiem, kam mazāka rocība.  2008.gadā tika ieviesta un uzsāka savu darbību Garīdznieku atalgojuma un sociālā nodrošinājuma sistēma jeb kā tā saīsināti tiek apzīmēta – GASN.
Tika piedzīvoti smagi krīzes gadi un pieļautas kļūdas, tomēr, ar Dieva žēlastību, GASN sistēma darbojas arī šobrīd, kaut arī daudz mazākā apjomā nekā sākotnēji cerēts.

Šodiena
Pateicoties LELB un draudžu kopīgajam darbam, lūgšanām un materiālajam atbalstam, draudzēm ziedojot īpašumus, GASN šobrīd nodrošina finansiālu atbalstu 47 kalpojošajam mācītājam,  9 emeritētajiem mācītājiem un 11 mācītāju atraitnēm. GASN sistēmā esošo mācītāju vidējais atalgojums ir pieaudzis līdz 530 EUR mēnesī (bruto).
Katrā LELB Sinodē tiek apstiprinātas GASN vadlīnijas nākamajam periodam un katru gadu Virsvaldes sēdē tiek izanalizēts un apstiprināts GASN budžets.

Aicinājums
Tomēr ne visus mācītājus, kuriem būtu nepieciešama palīdzība, ir iespējams atbalstīt no GASN līdzekļiem pietiekamā apjomā, lai nodrošinātu pilna laika kalpošanu draudzēs. Tāpat bieži vien draudzēs trūkst līdzekļu, lai palīdzētu mācītājam ārkārtas situācijās (veselības problēmas, autoavārija utml.). Tāpēc aicinām katru draudzes locekli ziedot kaut mazumiņu no tā, ko Dievs mums ir devis, lai katrs varam iesaistīties Evaņģēlija vēsts pasludināšanā ne tikai tuvākajā apkārtnē, bet visā Latvijā – atbalstot kalpošanas darbu un kaut nedaudz atvieglojot arī mūsu mācītāju sadzīviskās rūpes.

Ziedojumu lūdzam pārskaitīt:
Latvijas Evaņģēliski luteriskā Baznīca
Reģ.Nr.90000159994
Adrese:  Mazā Pils iela 4, Rīga LV-1050
Banka: AS „Swedbank”
kods: HABALV22
Konts: LV83HABA0551018046246
Mērķis: 1. Mācītāju atalgojumam.
             2. Palīdzība ārkārtas situāciju risināšanai.

Sazinies:
LELB GASN projekta koordinatore
Zane Strazdiņa
Tālrunis 26469395
E pasts: zane.strazdina@lelb.v

© 2020 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.