2017. gada 24. jūnijs
Vārda dienas: Jānis

Jāņa Kristītāja diena
Dievs, neciet klusu! Neesi mēms, jel neklusē, Dievs! Jo, redzi, Tavi ienaidnieki ņurd, tie, kas nīst Tevi, jau ceļ galvu.
(Ps 83:2–3)

Zaharija sacīja: Israēla Dievs ir runājis caur svēto praviešu muti: lai mēs, no ienaidniekiem izglābti, bez bailēm, svētumā un taisnīgumā Viņam kalpojam visas savas mūža dienas.
(Lk 1:70, 74–75)

Jes 49:1–7; Apd 13:13–26; Lk 1:57–68, 80

krāsa: balta

5Moz 5:22–33; 2Kor 4:13–5:10; Lk 16:19–31

Misijas nozare

Kristīgās Baznīcas misijas uzdevums izriet no Jēzus "augstās pavēles" (Mt 28:18–20): "Tāpēc ejiet un dariet par mācekļiem visas tautas, tās kristīdami Tēva, Dēla un Svētā Gara Vārdā, tās mācīdami turēt visu, ko Es jums esmu pavēlējis".

Šī pavēle ir visas Kristus Baznīcas kopīgais mērķis – iet un darīt par mācekļiem visas tautas. Arī Latvijas evaņģēliski luteriskā Baznīca par savu aicinājumu atzīst paklausību Kristus pavēlei, esot par Viņa liecinieci, ar Dieva Vārdu un sakramentiem sludinot evaņģēliju visai radībai, kalpojot Kristus Miesas uzcelšanai un vienībai un pulcinot izredzētu cilti, ķēnišķīgus priesterus, svētu tautu un Dieva īpašumu, lai mīlestībā un savstarpējā sadraudzībā paustu Tā darbus, kas mūs aicinājis no tumsas savā brīnišķīgajā gaismā. (Pēc LELB 2007. gadā pieņemtās Satversmes preambulas)

LELB Misijas nozares mērķis ir veicināt Baznīcas misiju – sniegt Kristus evaņģēlija vēsti tiem, kuri vēl atrodas tumsā. Misijas nozares uzdevumi ir:
  • misijas darba stratēģiskā plānošana,
  • misijas vietu apzināšanās Latvijā un ārpus tās;
  • realizēt un koordinēt Misijas nozares ilgtermiņa un īstermiņa plānus.

LELB Misijas nozares darbu vada LELB Bīskapu kolēģija.

Nozares kontaktpersona: bīskaps Pāvils Brūvers
Tālr: 29164222