2024. gada 19. marts
Vārda dienas: Jāzeps

LELB misija - būt Kristus klātbūtnes vietai sabiedrībā

Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca (LELB) ir viena no lielākajām baznīcām Latvijā un Baltijā, ar gandrīz 300 draudzēm pārklājot visu Latvijas teritoriju. Luteriskā baznīca Latvijā ir nacionāla baznīca, kas vēsturiski bijusi svarīgs latviešu nāciju un kultūrvidi veidojošs elements. Būt par sabiedrību veidojošu spēku ir arī baznīcas šodienas izaicinājums.

Mūsu baznīca sastāv no 3 diecēzēm un 16 prāvestu iecirkņiem, un LELB draudzēs kalpo 140 ordinēti mācītāji un 10 evaņģēlisti. LELB pārvaldes iekārta ir sinodāli episkopāla - Baznīcas augstākā lēmējinstitūcija ir Sinode, bet Baznīcas vadītājs ir arhibīskaps. No 2.3 miljoniem iedzīvotāju Latvijā ap 700 000 ir luterāņu, no tiem aptuveni 43 000 aktīvi piedalās LELB draudžu dzīvē.

Mēs esam pārliecināti par Bībelē dotās Dieva atklāsmes aktualitāti šodien, un vēlamies mūsdienīgi pasniegt to tālāk kā uzticamu mērauklu mūsu mācībai un dzīvei. Esam luteriska baznīca, kas  turas pie autentiskajām Reformācijas idejām, uzskatot luteriskās ticības apliecības par patiesīgu Dieva vārda skaidrojumu.

Baznīcas veidošanās posmā vislielāko iespaidu atstājušas Zviedrijas un Vācijas baznīcu tradīcijas: mūsu baznīcas pārvaldē bīskapa amats apustuliskajā sukcesijā ir līdzsvarā un ciešā sadarbībā ar sinodālo principu. Esam pieredzējuši vajāšanas un apspiešanu 50 gadu garumā zem viena no brutālākajiem režīmiem cilvēces vēsturē. Tas ir atstājis dziļas brūces, taču devis arī unikālu pieredzi un stiprinājis mūsu ticību.

‍Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas misija - pildīt Kristus misijas pavēli, nesot Labo Vēsti visiem, ko Dievs vēlas aizsniegt ar mūsu kalpošanu. Būt šodienas sabiedrībā Kristus klātbūtnes vietai, kur cilvēkam dzirdēt, redzēt, sastapt un piedzīvot Dievu.