2017. gada 26. maijs
Vārda dienas: Eduards, Edvards, Varis

Viņš debesis izpleš viens pats un jūras bangas kājām min. Gan Lāci, gan Muļķi radījis Viņš, gan Sietiņu, gan Dienvidu kambarus.
(Īj 9:8, 9)

Pielūdziet to, kas radījis debesis un zemi, jūru un ūdens avotus!
(Atkl 14:7)

Ech 1:28–3:3; Ebr 4:14–5:6; Lk 9:28–36

Jaunatnes nozare

Jaunieši, nereti tieši vecumā no 15 līdz 25 gadiem, izdara savas dzīves visnozīmīgākos lēmumus – izvēlas profesiju, vērtības, dzīvesdraugu, nostiprina attieksmi pret sevi un meklē savu vietu. Kristīgā ticība ir tā, kas nodrošina cilvēka dzīvei stabilitāti un jēgu. Baznīcā jaunieši var atrast sevi Dievā un ļaut, lai Dievs atrod viņus, viņi var iemācīties dzīvot kristīgu dzīvesveidu, esot sadraudzībā un attiecībās ar citiem.

Rūpes par jauniešiem Latvijas evaņģēliski luteriskajā Baznīcā uzņēmusies LELB Jaunatnes nozare. Tās darbības mērķis ir palīdzēt jauniešiem dziļāk iepazīt Kristu, motivēt dzīvot kā Viņa mācekļiem un pastāstīt par savu ticību arī draugiem.

Jaunatnes nozares uzdevumi ir atbalstīt draudžu jauniešu darba vadītājus, palīdzēt viņiem apgūt un papildināt iemaņas darbā ar jauniešiem. Jaunatnes nozare izstrādā arī dažādus materiālus jauniešu darbam draudzēs, rūpējas par to, lai draudžu jaunieši un jauniešu vadītāji saņemtu aktuālāko informāciju par apmācības iespējām un dažādām citām aktivitātēm jauniešiem, cenšas motivēt draudzes uzņemties atbildību par jauniešiem un veicināt Baznīcas kopības sajūtu jauniešu vidū.

Dažādi projekti, kurus īsteno Jaunatnes nozare, palīdz iesaistīt jaunos draudzes locekļus draudzes dzīvē, kalpošanā, diakonijā, slavēšanā, kopīgā sportošanā, kā arī veicina sadraudzību starp Latvijas draudžu jaunajiem kristiešiem. Viena no šādām aktivitātēm, kas vieno jauniešu no dažādām Latvijas draudzēm, ir LELB Jauniešu dienas, kas notiek reizi divos gados. Nozīmīgākais pēdējā laika projekts ir Jauniešu centra izveide Rīgā, jauniešu vadītāja rokasgrāmatas izdošana "Talents" un studentu misijas darba uzsākšana augstskolās.

LELB Jaunatnes nozares vadītājs: mācītājs Krists Kalniņš
Alksnāja 3, Rīga, LV-1050
Tālr. 67220452; 27877717
E-pasts: krists.kalnins@gertrude.lv

Jaunatnes nozares projektu vadītājs: Roberts Otomers
Tālr. 67220453, 26727483
E-pasts: roberts.otomers@lelb.lv; lelb.jn@gmail.com

Rīgas Arhidiecēzes jauniešu koordinatori: Linda Ziemele, Ulvis Kravalis, Esmeralda Kuple, Laura Jonele, Dzirkstīte Jansone, Kristaps Silbaums, Leida Bartkēviča, Pēteris Bērziņš.

Liepājas diecēzes jauniešu koordinatori: Iveta Litvina, Mārtiņš Ķīvičs, Andija Telnere, Andis Ķīvičs, Agnese Butkus, Viesturs Knopkens, Rasa Ansonska.

Daugavpils diecēzes jauniešu koordinatori: Jānis Lejietis, Agita Grabovska, Sabīne Ozola, Arita Lukss.

LELB Jaunatnes nozares mājas lapa: www.lelb-jaunatne.lv

LELB Jauniešu centrs

2008. gada oktobrī savu darbību uzsāka Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas (LELB) Jauniešu centrs. Centra vadītājs ir mācītājs Krists Kalniņš, centra pamatideja - piedāvāt apmeklētājiem runāt par garīgiem jautājumiem un kristīgo pasaules uztveri netradicionālā valodā  un veidā. LELB Jauniešu centru iecerēts veidot kā vietu, kura ir atvērta un kurā ir jaunietim draudzīga vide, kurā viņš grib atpūsties, satikties ar draugiem, vai darīt to, kas viņam patīk.

LELB Jauniešu centrs:

Mārstaļu ielā 10, LV-1050