2017. gada 25. marts
Vārda dienas: Māra, Mārīte, Marita

Kurš to ir radījis un darinājis, izsaucot ļaužu audzes no iesākuma? – Es, Kungs, esmu pirmais, un ar pēdējiem – tas esmu Es. (Jes 41:4)

Šī varenā spēka darbību Viņš /Dievs/ parādījis Kristū, augšāmceldams to no mirušajiem un sēdinādams pie savas labās rokas debesīs, – augstāk par ikkatru valdību, varu, spēku, valdīšanu un pār visu citu, lai kādā vārdā arī to nosauktu, ne vien šajā laikā, bet arī nākamajā.
(Ef 1:19–21)

Jer 13:1–11; Rm 6:12–23; Jņ 8:47–59

Svētdienas skolu nozare

„ ...kad Tu no mazām dienām zini Svētos Rakstus, kas spēj padarīt Tevi gudru pestīšanai caur ticību Kristū Jēzū” (2Tim 3:15). Baznīcas misijas svarīga sastāvdaļa ir ģimeņu un bērnu izglītošana. Svētdienas skolu nozare rūpējas par to, lai veicinātu un attīstītu izglītību. Te mācītāji un svētdienas skolu skolotāji var meklēt mācību materiālus; nozare atbalsta un koordinē bērnu un ģimeņu izglītošanu draudzēs, prāvestu iecirkņos, kā arī visā baznīcā. Tā palīdz skolotājiem un vecākiem saprast Dieva mīlestību savā dzīvē, kā arī to, cik svarīgi ir kopt baznīcas garīgo dzīvi.

LELB Svētdienas skolu nozares mērķis ir palīdzēt bērnam iepazīt Dievu un Dieva Vārdu un saskatīt Dieva darbu pie viņa un pasaulē, sekmēt LELB Svētdienas skolas bērnu un skolotāju izglītību un garīgo vajadzību apmierināšanu, nesot tiem kristīgo vēsti saskaņā ar luteriskās baznīcas mācību un par svētību draudzei un sabiedrībai, nodrošināt visu nepieciešamo, lai veidotu bērnu par garīgi pilnvērtīgu personību attiecībām ar Dievu un citiem cilvēkiem.

Svētdienas skolas draudzēs Latvijā:
  • Latvijā vidēji 200 draudzēs notiek nodarbības;
  • LELB Svētdienas skolu apmeklē vidēji 5418 skolēnu;
  • Svētdienas skolā kalpo 576 skolotāji;
  • Svētdienas skolas nodarbības pārsvarā notiek katru svētdienu, bet ir draudzes, it sevišķi lauku rajonos, kur svētdienas skolas nodarbības notiek 1-2 reizes mēnesī;
  • Svētdienas skolās nodarbības vada draudžu locekļi, kuri pabeiguši Svētdienas skolas skolotāju sagatavošanas kursus;
  • lai apmeklētu Svētdienas skolas nodarbības, bieži vien jāpārvar lieli attālumi, jo ne visās draudzēs darbojas Svētdienas skolas (100 draudzēs pašreiz vēl nav Svētdienas skolas).

LELB Svētdienas skolu nozares mājas lapa: www.svskola.lv

Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram