2020. gada 27. oktobris
Vārda dienas: Lilita, Irita, Ita

Kurš cilvēks taisns Dieva priekšā? Kurš gribēs ar Viņu tiesāties? Tas nespēs atbildēt ne reizi no tūkstoša!
(Īj 9:2–3)

Rakstu mācītājs Viņam sacīja: “Pareizi, Skolotāj, tas ir tiesa, ko Tu sacīji: Viņš ir vienīgais, un cita nav kā vien Viņš; un: To mīlēt no visas sirds un ar visu prātu, un ar visu spēku un savu tuvāko mīlēt kā sevi pašu – tas ir vairāk nekā visi sadedzināmie un citi upuri.” Un Jēzus, redzēdams, ka tas gudri bija atbildējis, viņam sacīja: “Tu neesi tālu no Dieva valstības.”
(Mk 12:32–34)

Hoz 7:8–16; Apd 23:12–24; Lk 7:1–17

LELB Satversme

LELB Satversme nosaka Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas (LELB), tās draudžu un citu vienību struktūru, darbību, pārvaldi un tiesisko kārtību, bibliskos un teoloģiskos pamatprincipus.

LELB Satversmi pieņem Latvijas Sinode, kuras dalībnieki ir garīdznieki un draudžu pārstāvji.

Satversme nosaka LELB uzbūvi, draudzes, draudzes locekļu, draudzes valdes un padomes tiesības un uzdevumus, Baznīcas iecirkņa, tā Sinodes un valdes tiesības un pienākumus, LELB kopīgo iestāžu - Latvijas Sinodes un Virsvaldes - darbības principus un pienākumus, atsevišķā sadaļā apskata Baznīcas īpašumu jautājumus, nosaka Baznīcas garīgo darbinieku - bīskapu, prāvestu, mācītāju u.c. amata pienākumus, kā arī citus jautājumus. Satversmes preambula nosaka bibliskos un doktrinālos pamatus, kas veido LELB mācību.

LELB pirmā Satversme tika pieņemta 1928. gada 28. novembrī un bija spēkā līdz 1948. gada 14. martam, kad padomju varas spiediena rezultātā tika izveidota okupācijas režīmam izdevīgāka LELB Satversme, kuru par nelikumīgu pasludināja 1989. gada Sinode, kas 1989. gada 11. aprīlī pieņēma jaunu Satversmi. Tā bija spēkā līdz 1996. gada 16. janvārim, kad Sinode atjaunoja labotu 1928. gada Satversmi, vienlaicīgi dodama 3 gadu laiku jaunas Satversmes izstrādāšanai.

Jaunā Satversme tika pieņemta 2007. gada 5. jūnijā, LELB 23. Sinodē.
2016. gada 3. jūnijā, LELB 27. Sinodē tika pieņemti Satversmes grozījumi, labojumi un precizējumi.

LELB Satversme (lejuplādēt PDF formātā)

NOTEIKUMI par kārtību, kādā tiek sagatavoti LELB Satversmes grozījumu priekšlikumi

Līdz 2017. gada 4. jūnijam tika iesniegti 28 priekšlikumi LELB Satversmes grozījumiem un labojumiem, kas tiks virzīti apspriešanai un pieņemšanai kārtējā LELB 28. Sinodē.
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram

© 2020 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.