2017. gada 22. septembris
Vārda dienas: Māris, Maigurs, Mārica

DIENAS LOZUNGS

Dzirdīgu ausi un redzīgu aci – Kungs ir radījis tās abas. (Sak 20:12)

Pārbaudiet visu, paturiet to, kas labs.
(1Tes 5:21)

1Ķēn 5:1–6, 17; Apd 28:1–16; Mk 14:27–42

lasīt vairāk >

Aptauja

Vai Alfa kurss nes augļus jūsu draudzē?
jā, pēc Alfa kursa draudzei pievienojas jauni kristieši
Alfa kursā dalībnieku netrūkst, bet augļus neredzam
Alfa kurss palīdzēja mums pašiem garīgi augt, tas ir galvenais
Alfa kurss nenesa augļus, tāpēc to vairs nerīkojam
mūsu draudzē nekad nav noticis Alfa kurss
Atbildēt     Rezultāti 
50. gadu jubileja studiju kursam Josefstālē

Bavārijas Evaņģēliskā Baznīca aicina uz studiju kursu Izlīgšana bez naida no 24.aprīļa līdz 3.maijam Josefstālē, Vācijā. Redzot, ka dažādās Eiropas valstīs sāk atdzimt nacionālisms, konferences centrālais temats būs Izlīgšana. Konference notiks vācu un angļu valodā. Dalības maksa, ceļa un uzturēšanās izdevumi tiek segti.
Apraksts angļu valodā -
šeit.

Intereses gadījumā rakstiet uz davis.bruvers@lelb.lvEkonomikas un vadības konference


Ekumēniskā vadības, ekonomikas un menedžmenta skola aicina vadītājus ar teoloģijas, ekonomikas vai sociālo zinātņu grādu pieteikties uz konferenci Ekonomika dzīvei no 21.augusta līdz 1.septembrim Zambijā. Pieteikšanās līdz 31.janvārim. Vairāk zem šī linka

https://www.oikoumene.org/en/press-centre/events/ecumenical-school-on-governance-economics-and-management


Stipendija studijām no 2017.gada rudens semestra


LELB esošajiem vai topošajiem darbiniekiem Amerikas Evaņģēliski Luteriskā Baznīca (ELCA) piedāvā stipendiju no 2017.gada II semestra teoloģijā, medicīnā, pedagoģijā, informātikā, mūzikā un citos studiju novirzienos Latvijā, ELCA apmācības iestādēs vai citur pasaulē. Stipendijas mērķis ir nodrošināt LELB darbiniekus ar jaunām zināšanām, lai ar tām pēc izglītības iegūšanas varētu kalpot Baznīcai. Priekšroka tiek dota jaunu studiju uzsācējiem.

Iesniedzamie dokumenti tiks Jums atsūtīti pēc pieprasījuma:

Pieteikuma forma, motivācijas vēstule, savu mērķu apraksts, divu pasniedzēju un divu draugu rekomendācijas vēstules, Baznīcas vai tās iestādes rekomendācijas vēstule, ārsta veselības izziņa, mācību iestādes uzņemšanas apstiprinājums un aptuvenais budžeta uzmetums. Ja studijas notiks angļu valodā, tad jāiesniedz TOEFL , IELTS vai cita valodas eksāmena kopija.

Ja kādu no dokumentiem nav iespējams iesniegt laikā, tad tas ir jānorāda iesniegumā un jāizskaidro kavējuma iemesls.

Pieteikties var līdz 7.oktobrim, rakstot uz davis.bruvers@lelb.lv vai zvanot uz 26350950. Dokumentu iesniegšanas gala termiņš ir 15.oktobris.


Summer School sanāksme Sargājiet sieviešu un bērnu tiesības

Notiks Summer School sanāksme Sargājiet sieviešu un bērnu tiesības no 2016.gada 31.maija-4.jūnijam Tesaloniķos, Grieķijā. Dažādas ES cilvēktiesību sargājošās iestādes iepazīstinās dalībniekus ar Grieķijas tiesvedības sistēmu. Pasākuma laikā tiks apmeklētas bēgļu nometnes. Dalībai pasākumā nevar pieteikties LELB garīdznieki un sinodāli. Pieejams finansiāls atbalsts, bet dalībniekam ir jāsedz vismaz daļa savu izdevumu.

Intereses gadījumā rakstiet uz davis.bruvers@lelb.lv.
Erasmus+ projekts bezpeļņas organizācijām


Iespēja iesaistīties Erasmus+ projektā Dabai draudzīgas bezpeļņas organizācijas (Green procurement in non-profit organisations) atbalstot apmācību tālāko attīstību. Projekts ilgst 24 mēnešus, pieteikšanās līdz 2016.gada 31.martam. Apraksts pieejams - šeit.


Vides Aizsardzības sanāksme Ūdens ilgtspējīgai nākotnei

Eiropas Kristiešu Vides Aizsardzības Tīkls (ECEN) aicina uz sanāksmi angļu valodā Ūdens ilgtspējīgai nākotnei (Water in a sustainable future) 2016.gada 11.-14.jūnijā Helsinkos, Somijā. Pasākuma laikā tiks apspriesti ētiski un teoloģiski jautājumi saistībā ar klimata izmaiņām. Izdevumus sedz organizatori. Intereses gadījumā rakstiet uz davis.bruvers@lelb.lv           Trešā Eiropas Sinodālu tikšanās

Leuenbergas organizācija aicina LELB sinodālus apmeklēt trešo Eiropas Sinodālu tikšanos angļu valodā Protestantu liecības par diskusijām ar citām reliģijām 2017.gada 10.-13.martā Bernē, Šveicē. Dalības maksa 400€. Vairāk informācijas var iegūt rakstot uz e.martin@leuenberg.eu vai davis.bruvers@lelb.lv.


Centrāleiropas kristiešu tikšanās Jūs esat zemes sāls

Budapeštā notiks Centrāleiropas kristiešu tikšanās ar tēmu Jūs esat zemes sāls no 2016.gada 7.-10.jūlijam. Tiks piedāvātas dažādas sportiskas aktivitātes, koncerti un diskusijas par to, kā tiešām kļūt par zemes sāli. Pieteikšanās līdz 31.martam. Vairāk par pasākumu lasiet šeit -> http://www.foldsojatalalkozo.hu/en


Intereses gadījumā rakstiet uz davis.bruvers@lelb.lv


‍Jauniešu tikšanās Vienīgi Kristū

Misūri Sinodes Luteriskā Baznīca ASV aicina pieteikties uz jauniešu tikšanos angļu valodā ar tēmu Vienīgi Kristū no 2016.gada 16.-20.jūlijam Luisianā, New Orleans, ASV. Ceļa izdevumi tiek segti. Pasākums notiek reizi 3 gados, lai kopīgi mācītos par Jēzu Kristu, ticību un luterisko identitāti. Tiks runāts par prieku pazemībā, vienlaicīgi grēcinieka un svētā identitāti un kristīgo kopību. Vairāk par Vienīgi Kristū tikšanos var lasīt šeit http://www.lcmsgathering.com

Intereses gadījumā rakstiet uz davis.bruvers@lelb.lv‍Evaņģēliskās Konfesionālās Pētniecības Darba Grupas 53.sanāksme

Evaņģēliskā Konfesionālās Pētniecības Darba Grupa (EAKE) aicina uz 53.sanāksmi Budapeštā un Ukrainā (Berehovo) vācu valodā par tēmu Ko Baznīcai darīt, ja valsts brūk? Tiks apspriesti jautājumi par draudžu atbildību sociālajā un politiskajā vidē.

Lai piedalītos sanāksmē, ir jāuzraksta, vēlams vācu valodā, 8000 rakstzīmju gara informācija par bēgļu situāciju un ekumēnisko attīstību valstī. Tā jāiesniedz organizatoriem līdz 2016.g.4.aprīlim. Dalības maksa 70€. Ceļa izdevumus sedz līdz 300 eur.
Pieteikties Ārlietu nozarē: davis.bruvers@lelb.lv
‍Pasākuma programa PDF formātā pieejama - šeit‍Aicinājums pieteikties uz PASTORALKOLLEG tikšanos Palangā

No 2016. gada 8. līdz 12. februārim Palangā, Lietuvā notiks Vācijas Ziemeļu Baznīcas Misijas un Ekumēnes centra rīkota tikšanās mācītājiem un teologiem no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Vācijas. Šī gada tēma: Ar sirdīm, vārdu un darbiem. Diakonija - Baznīcas iespēja un izaicinājums.

Katrai valstij ir ieplānotas 8 dalībnieku vietas. Visus izdevumus sedz Vācijas Ziemeļu Baznīca. Darba valoda – vācu. Var izteikties arī angļu valodā, bet ir jāsaprot vāciski.
Papildu informācija http://www.pastoralkolleg-rz.de/pdf/Diakonie-Litauen-2016.pdf
Interesentiem jāpiesakās rakstiski ABĀS zemāk minētajās vietās līdz 2015. gada 15.decembrim:

‍Gustav Adolf Werk stipendija teoloģijas studijām 2016./2017. gadā


Iespēja pieteikties stipendijai teoloģijas studijām Leipcigas Teoloģiskajā Fakultātē 2016./2017. gadā divu semestru garumā vācu valodā B2 līmenī. Jauniegūtās zināšanas varēs pielietot četru nedēļu garā praksē kādā no Leipcigas draudzēm.

Intereses gadījumā rakstiet e-pastu uz davis.bruvers@lelb.lv

‍Iespēja mācīties kursos VELKD Teoloģiskajā seminārā
Pullahā pie Minhenes


‍Vācijas Evaņģēliski – luteriskās Baznīcas (VELKD) Teoloģiskais seminārs Pullahā pie Minhenes 2016.gadā piedāvā Vācijas un citu Eiropas luterisko Baznīcu dažādu līmeņu garīdzniekiem dalību dažādos, aptuveni vienu līdz divu nedēļu ilgos kursos. Daži no tiem ir piemēroti lajiem: lektoriem, brīvprātīgajiem, pārvaldes darbiniekiem u.c.

‍Kursi notiek vācu valodā. Vairāk informācijas skatīt http://theologisches-studienseminar.de/wordpress/wp-content/uploads/2015/06/VELKD_Progr2016_Web.pdf

Iespējams atbalsts ceļa un dalības izdevumu segšanai, tāpēc pieteikties LELB Ārlietu nozarē rakstot uz e-pastu davis.bruvers@lelb.lv
Aicinājums pieteikties uz PASTORALKOLLEG tikšanos Rīgā

No 2015. gada 4. līdz 8. maijam Rāmavas muižā notiks Vācijas Ziemeļu Baznīcas Misijas un Ekumēnes centra rīkota tikšanās mācītājiem, evaņģēlistiem, teologiem no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Vācijas. Šī gada tēma: "Ieiešana un iziešana – migrācija Eiropā".

LELB Ārlietu nozare aicina interesentus pieteikties līdz 1.martam, jo katrai valstij ir ieplānotas tikai 8 dalībnieku vietas. Visus izdevumus sedz Vācijas Ziemeļu Baznīca. Darba valoda – vācu. Var izteikties arī angļu valodā, bet ir jāsaprot vāciski.
Papildu informācija http://www.pastoralkolleg-rz.de/pdf/Riga2015.pdf
Interesentiem jāpiesakās rakstiski ABĀS zemāk minētajās vietās līdz 2015. gada 1.martam:Aicinājums uz Bībeles dialogiem Berlīnē 2014/2015

Berlīnes Evaņģēliskā Akadēmija aicina ikvienu interesentu piedalīties kursos ar sarunām par dažādām tēmām, piem.,Kas ir cilvēks, ka tu viņu piemini? Svētīgi lēnprātīgie, u.c.

Kursi notiek vācu valodā, dažiem ir tulkojums angliski.Evangelische Akademie
Kursu ilgums aptuveni 5 dienas.

Dalībnieki no Austrumeiropas ar maziem ienākumiem
(600 eiro un mazāki) uz pieteikumā minēto datu pamata var saņemt atbalstu ceļa naudai un dalības maksai, kurā ietvertas naktsmītnes un ēdināšana (līdz pat 100%).

Vairāk informācijas par kursu tēmām, laikiem un pieteikšanos lasīt: https://www.eaberlin.de/themen/bibeldialoge/kuenftige-veranstaltungen-bibeldialoge/

*****

‍Iespēja mācīties kursos
VELKD Teoloģiskajā seminārā Pullahā pie Minhenes


Vācijas Evaņģēliski – luteriskās Baznīcas (VELKD) Teoloģiskais seminārs Pullahā pie Minhenes 2015.gadā piedāvā Vācijas un citu Eiropas luterisko Baznīcu dažādu līmeņu garīdzniekiem dalību dažādos, aptuveni vienu līdz divu nedēļu ilgos kursos.

Daži no tiem ir piemēroti lajiem: lektoriem, brīvprātīgajiem, pārvaldes darbiniekiem u.c.

Pullach
Kursi notiek vācu valodā.
Vairāk informācijas skatīt šeit>
‍‍‍
‍‍Iespējams atbalsts ceļa un dalības izdevumu segšanai, tāpēc pieteikties pie LELB Ārlietu nozares vadītājas Ritas Brūveres
rita.bruvers@lelb.lv

 ‍

Aicinājums
‍uz Viduseiropas Baznīcas dienām "Brīvs Kristū"
 

Vroclava2014.gadā Viduseiropas Baznīcas dienas "Brīvs Kristū" notiks Vroclavā no 4.-6.jūlijam. Viduseiropas Baznīcas dienas notiek pārmaiņus dažādās valstīs kopš 1991.gada. Tajās piedalās kristieši no Austrijas, Ungārijas, Čehijas, Slovākijas, Polijas un Vācijas. Šogad uz tām tiek aicināti piedalīties arī Baltijas valstu kristieši.

Programmā: - pilsētas ekskursija, - Austrumeiropas jauniešu tikšanās, - futbola turnīrs, - muzikāli sarīkojumi, - Bībeles studijas, - dievkalpojumi, - diskusiju forumi.

Galveno referātu Baznīcu un kristīgo vērtību loma Vidus- un Austrumeiropas valstu integrācijas procesā.lasīs bijušais Polijas ministru prezidents un Eiropas parlamenta prezidents no 2009.-2012.gadam prof. Jeržy Buzek.
Pieteikšanās internetā līdz 31.martam.
‍Dalības maksa dalībniekiem no Baltijas: pieaugušajiem 35 eiro, studentiem, jauniešiem virs 12 gadiem un bezdarbniekiem 15 eiro, bērniem līdz 12 gadiem – bezmaksas.
‍Dalības maksā iekļautas naktsmājas studentu kopmītnēs, ēdināšana un pilsētas transports Baznīcas dienu laikā. Iespējama pieteikšanās grupām un ģimenēm.

LELB partneri – Saksijas Evaņģēliski Luteriskā Baznīca sola vajadzības gadījumā atbalstīt Latvijas dalībniekus ar ceļa naudu kopīgos autobusa braucienos. Jautāt māc. Friedemann Oehme (vāciski)  Friedemann.Oehme@evlks.de

‍Pieteikšanās un vairāk informācijas: http://www.wroclaw2014.net/  (trīs valodās) http://www.evlks.de/doc/faltblatt_cbt_2014_webversion.pdf

Informācija par autobusiem, zvanot Līgai Pommerei, tālr.29408385 vai mājas lapā www.balt-go.lv/lv/

 

Piedāvājums Latvijas uzņēmējiem kristiešiem

Initiative logoVācijas uzņēmēju kristiešu apvienība Initiative ar lielu pieredzi sadarbībā ar uzņēmējiem Austrumeiropā piedāvā iespēju stažēties savos uzņēmumos Vācijā.

Tas iespējams vācu un angļu valodā. Plašāku informāciju un pieteikšanās formulārus var saņemt pie Ārlietu nozares vadītājas Ritas Brūveres: rita.bruvers(at)lelb.lv  

www.initiative-europa.eu 


Apraksts un Pieteikuma veidlapas:

vācu valodā šeit:
-  ‍Hospitation zur Fortbildung von Unternehmern und z ukünftigen Unternehmensgründern aus Mittel - und Osteuropa
‍- Bewerbungsbogen
‍-
Bewerbungsbogen (xls)

angļu valodā šeit:
‍- Hospitation (
Internship) to train entrepreneurs and future company  founders in Central and Eastern Europe
‍- Application Sheet‍
‍-
Application Sheet (xls)

* * * * *

Aicinājums pieteikties
uz PASTORALKOLLEG tikšanos Tallinā

No 2014. gada 10.līdz 14.februārim Tallinā notiks Vācijas Ziemeļu Baznīcas Misijas un Ekumēnes centra rīkotā tikšanās mācītājiem/-ām, evaņģēlistiem/-ām, teologiem/ģēm no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Vācijas. Šī gada tēma: "No viņu dziemām jums būs tos pazīt – reformācija un mūzika".

Pastoralkolleg programmā šogad: Pastoralkolleg Tallina

  • Bībeles darbs, dievkalpojums,
  • Dr. Juhan Kreem referāts par reformāciju,
  • Mg. Mart Jaanson referāts par dziedāšanas kustību Igaunijā,
  • daudzbalsīga dziedāšana Kersti Petermann vadībā,
  • ekskursija pa Tallinu un uz Tartu ar Dziesmu svētku muzeja, Jāņa baznīcas un universitātes apmeklējumu.

LELB Ārlietu nozare aicina interesentus pieteikties steidzami, jo katrai zemei ir ieplānotas tikai 8 dalībnieku vietas. Visus izdevumus sedz Vācijas Ziemeļu Baznīca.Darba valoda – vācu. Var izteikties arī angļu valodā, bet ir jāsaprot vāciski.

Interesentiem jāpiesakās rakstiski ABĀS vietās līdz 2013.gada 1.decembrim:
1) Rita Brūvere, LELB Ārlietu nozares vadītāja, e-pasts:
rita.bruvers@lelb.lv, tālr. 67 50 79 79  vai mob. 29 41 33 11;
2) Pastoralkolleg, Frau Pastorin Dr. Claudia Tietz c.tietz@pastoralkolleg-rz.de

Tuvāka informācija: Rita Brūvere, LELB Ārlietu nozares vadītāja, e-pasts: rita.bruvers@lelb.lv,    t. 67 50 79 79 vai mob. 29 41 33 11

Aicinājums uz Bībeles dialogiem Berlīnē Evangelische akademie_Berlin_logo

Berlīnes Evaņģēliskā Akadēmija aicina ikvienu interesentu piedalīties kursos ar sarunām par dažādām tēmām, piem., Kas ir laime? Dieva dusmas un Dieva mīlestība.

Kursi notiek vācu valodā, dažiem ir tulkojums angliski.
Kursu ilgums aptuveni 5 dienas.

Dalībnieki no Austrumeiropas ar maziem ienākumiem (600 eiro un mazāki) uz pieteikumā minēto datu pamata var saņemt atbalstu ceļa naudai un dalības maksai, kurā ietvertas naktsmītnes un ēdināšana (līdz 100%).

Vairāk informācijas par kursu tēmām un laikiem lasīt:  http://www.eaberlin.de/europaeische-bibeldialoge-veranstaltungen.php

Iespēja mācīties kursos
VELKD Teoloģiskajā seminārā Pullahā pie Minhenes

Vācijas Evaņģēliski – luteriskās Baznīcas (VELKD) Teoloģiskais seminārs Pullahā pie Minhenes 2014.gadā piedāvā Vācijas un citu Eiropas luterisko Baznīcu dažādu līmeņu garīdzniekiem dalību dažādos, aptuveni vienu līdz divu nedēļu ilgos kursos. Daži no tiem ir piemēroti lajiem: lektoriem, brīvprātīgajiem, pārvaldes darbiniekiem u.c.

Pullach

Kursi notiek vācu valodā. Vairāk informācijas skatīt http://www.velkd.de/pullach/download/studienkurse-2014.pdf

Iespējams atbalsts ceļa un dalības izdevumu segšanai, tāpēc pieteikties pie LELB Ārlietu nozares vadītājas Ritas Brūveres rita.bruvers@lelb.lv


 
Aicinājums pieteikties uz Pastoralkolleg
no 2013.gada 16.-20.septembrim

Jau devīto reizi notiek jaunās Vācijas Ziemeļu Baznīcas (kurā pēc apvienošanās ietilpst arī Ziemeļelbas Baznīca) Misijas un Ekumēnes centra rīkotā tikšanās mācītājiem/-ām, evaņģēlistiem/-ām, teologiem/ģēm no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Vācijas.
Šī gada tēma: Aicināts – un ko tālāk?Pastoralkolleg_Ratseburg

Programmā: Bībeles darbs, Dr.Rosenau referāts, sarunas par aicinājumu studēt teoloģiju un iespējām kalpot baznīcā, viesošanās draudzē jaunbūvju rajonā, Šverinas pils apmeklējums, bīskapa fon Maltcāna (von Maltzahn) vadīts dievkalpojums un svētbrīži.

Aicina pieteikties laikus, jo katrai zemei ir plānotas 8 dalībnieku vietas.
Darba valoda – vācu. Var izteikties arī angļu valodā, bet ir jāsaprot vāciski.

Interesentus lūdzu pieteikties rakstiski ABĀS vietās:
1) Rita Brūvere, LELB Ārlietu nozares vadītāja, e-pasts:
rita.bruvers@lelb.lv, tālr. 67 50 79 79 vai mob. 29 41 33 11

2) Pastoralkolleg, Frau Pastorin Marlies Richter, e-pasts: m.richter@pastoralkolleg-rz.de

 

© 2012 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »