2020. gada 27. oktobris
Vārda dienas: Lilita, Irita, Ita

Kurš cilvēks taisns Dieva priekšā? Kurš gribēs ar Viņu tiesāties? Tas nespēs atbildēt ne reizi no tūkstoša!
(Īj 9:2–3)

Rakstu mācītājs Viņam sacīja: “Pareizi, Skolotāj, tas ir tiesa, ko Tu sacīji: Viņš ir vienīgais, un cita nav kā vien Viņš; un: To mīlēt no visas sirds un ar visu prātu, un ar visu spēku un savu tuvāko mīlēt kā sevi pašu – tas ir vairāk nekā visi sadedzināmie un citi upuri.” Un Jēzus, redzēdams, ka tas gudri bija atbildējis, viņam sacīja: “Tu neesi tālu no Dieva valstības.”
(Mk 12:32–34)

Hoz 7:8–16; Apd 23:12–24; Lk 7:1–17

Diakonijas nozare

Diakonijas nozare atbalsta, veicina un koordinē diakonijas darbu un labdarību LELB draudzēs. Tā piedāvā apmācību LELB draudžu diakonijas darbiniekiem un sadarbojas ar vietējām pašvaldībām sociālo problēmu risināšanā. Diakonijas nozare veicina baznīcas sociālo pakalpojumu atpazīstamību un sadarbojas ar partnerbaznīcām un starptautiskām diakoniskām organizācijām, koordinē Baznīcas kapelānus.

Mūsdienās diakonija ir Baznīcas esamības aspekts un tās darba neatņemama sastāvdaļa. Tas ir no Dieva saņemts aicinājums kalpot - kalpot ne vien savas draudzes locekļiem, bet arī visiem citiem līdzcilvēkiem.

Par diakonijas darbu atbildīga ir LELB Diakonijas komisija. Diakonijas komisijas  uzdevumi:  koordinēt, atbalstīt un veicināt -

• LELB draudžu diakonijas un žēlsirdības darbu;
  • dažādus diakonijas projektus Latvijā;
  • diakonijas darbinieku apmācību LELB draudzēs;
  • starptautisko sadarbību ar partnerbaznīcām un starptautiskām diakonijas organizācijām;
  • LELB sadarbību ar pašvaldībām sociālo problēmu risināšanā;
  • diakonijas atpazīstamību un aktivizēt sabiedrību labdarībai;
  • koordinēt kapelānu darbu.

Diakonijas nozares vadītājs
Mācītājs Oskars Smoļaks

Tālr. 26125742
‍E-pasts; oskars.smolaks[at]gmail.com

Diakonijas centra valdes priekšsēdētāja
Sigita Dišlere

‍Tālr. 29413847
‍E-pasts:sigita.dislere[at]diakonija.lv

‍Diakonijas centra administratore
‍Inese Viesture
‍Tālr. 29222604; 67466045
‍E-pasts: diakonija[at]diakonija.lv

‍Kapelānu koordinatore
‍Dana Kalniņa - Zaķe
Tālr. 29714515
E-pasts: dana.kalnina[at]gmail.com

Komisijas locekļi:  Ieva Ansone, Jolanta Cukure, prāvests Mārcis Zeiferts.

Diakonijas darba koordinatori LELB prāvestu iecirkņos >

LELB Diakonijas centrs: www.diakonija.lv

Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram

© 2020 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.