Ziņu arhīvs
< Jūlijs 2008 >
p o t c p s s
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
2021. gada 28. janvāris
Vārda dienas: Kārlis, Spodris

Āraišu baznīcā notiks labdarības koncerts

Āraišu baznīcas glābšanas programmas ietvaros svētdien, 27. jūlijā, pulksten 14.30 Cēsu rajona Āraišu evaņģēliski luteriskajā baznīcā pēc dievkalpojuma notiks kārtējais labdarības koncerts, kurā saziedotie līdzekļi tiks novirzīti Āraišu baznīcas jumta seguma atjaunošanai.

Koncertā uzstāsies latviešu saksofoniste Ilze Lejiņa, franču saksofoniste Julie Tutin, bet ērģeles spēlēs Olita Neimande.

Kā pastāstīja draudzes priekšniece Ieva Bernadeta Ščeglova, Āraišu draudze ir sākusi Āraišu baznīcas kompleksa glābšanas programmu, no šī gada maija līdz oktobrim organizējot vairākus labdarības pasākumus. Programmā paredzēts veikt pakāpenisku unikālā kultūrvēsturiskā mantojuma – Āraišu baznīcas – arhitektoniski vēsturiskā un ainaviskā kompleksa atjaunošanu.

Pirmais solis, ko paredz izstrādātā programma, ir īstenot baznīcas jumta seguma nomaiņas projektu, kuram nepieciešami 65 000 latu. Kopš maija sākuma ir saziedoti 20 000 latu.

Pēc jumta restaurācijas ir plānots atjaunot baznīcas iekšpusi un pārējās ēkas, kas atrodas Āraišu baznīcas kompleksā.

Āraišu mācītājmuiža kopā ar blakus esošo baznīcu un zemnieku sētām veido unikālu arhitektoniski vēsturisku un ainavisku kompleksu, kas ir ieguvis valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa statusu. Taču lielākā daļa no mācītājmuižas kompleksa ēkām šobrīd ir kritiskā stāvoklī, un nepiedodami ilgi to glābšanas un atjaunošanas jautājums ir ticis vilcināts.

Āraišu baznīca, kas celta 13. gadsimtā, gadsimtiem ilgi bijusi visas plašās apkārtnes garīgais centrs. Tā joprojām ir ļoti populāra kristību un laulību ceremoniju norises vieta, tajā gadu no gada notiek arī ievērojami kultūras un izglītības pasākumi.

Āraišu draudze saka paldies visiem Cēsu rajona iedzīvotājiem, Cēsu domes pārstāvjiem un uzņēmējiem, kas izrādījuši atsaucību un aktīvi piedalās Āraišu baznīcas glābšanā.

Nākamais labdarības pasākums plānots rudenī.


Pēc ziņu aģentūras LETA materiāliem


Attēlā: Āraišu ev. lut. baznīca


Ziņa publicēta 2008.07.24 21:59.
 » skatīt visus dienas ierakstus
 » skatīt visus mēneša ierakstus
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2021 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »