2024. gada 19. maijs
Vārda dienas: Lita, Sibilla, Teika

DIENAS LOZUNGS

Vasarsvētki – Svētā Gara svētki
Ne ar spēku un ne ar varu, bet ar Manu Garu! — saka Pulku Kungs.
Zah 4:6b

Jl 3:1–5a; Apd 2:1–18; Jņ 14:23–31a
Ps 104:24–34, 35b; Ech 37:1–14 vai Apd 2:1–21; Rm 8:22–27 vai Apd 2:1–21; Jņ 15:26–27, 16:4b–15

Krāsa: sarkana

Lai rit kā ūdeņi tiesa un taisnība kā mūžīgs strauts!
Am 5:24

Bet, kad nāks viņš – Patiesības Gars, viņš vadīs jūs visā patiesībā; jo viņš nerunās no sevis, bet runās to, ko dzirdēs, un pasludinās jums visu, kas nāks.
Jņ 16:13

5 Moz 16:9–12
Apd 4:18–33
Jņ 4:19–26

lasīt vairāk >

Baznīcu nakts 2016 svinīgā atklāšana notiks Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes baznīcā

iesūtīts: 2016.06.09 22:29

Piektdien, 10.jūnija vakarā no pulksten 18.00 trešo gadu Latvijas kristīgās baznīcas vienosies kultūras notikumā “Baznīcu nakts”. Vakaru iezvanīs kopīgas baznīcu zvanu skaņas un tas tiks svinīgi atklāts Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes baznīcā (Ģertrūdes ielā 8) pulksten 18.00. Atklāšanu ar savu klātbūtni aicināts pagodināt ikviens Baznīcu nakts apmeklētājs. Ar visu Baznīcu nakts programmu var iepazīties: www.baznicunakts.lv/#programma.

Baznīcu  nakts atklāšanā nelielus apsveikuma un novēlējuma vārdus teiks Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji un mācītāji – arhibīskaps Jānis Vanags (Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca), arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs (Latvijas Romas katoļu baznīca), virspriesteris Jānis Dravants (Latvijas Pareizticīgā baznīca), mācītājs Edgars Godiņš (Latvijas Baptistu draudžu savienība), mācītājs Andrejs Āriņš (Septītās Dienas Adventistu Latvijas draudžu savienība), superintendente Gita Mednis (Latvijas Apvienotās Metodistu baznīca). Lūgšanu sacīs vecās Sv. Ģertrūdes ev. lut. draudzes mācītājs Rinalds Grants.

Atklāšanā muzicēs Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas skolas meiteņu koris “Vivace” (diriģentes Andra Fenhane un Alises Koknēviča) un ērģelnieks Aigars Reinis.

Pasākumu vadīs Baznīcu nakts rīkotāju komandas dalībnieki Sintija Sproģe un Edgars Gertners.  

Baznīcu nakts atklāšana simboliski atgādina par kristīgo konfesiju aicinājumu, saglabājot katrai savu identitāti un tradīcijas, tiekties pēc ekumeniskas sadarbības un vienotības ar citām kristīgās Baznīcas konfesijām. Baznīcu nakts kā notikums aicina atklāt kristīgā mantojuma – baznīcu glabāto mākslas un kultūras vērtību, un garīgās pieredzes skaistumu un dažādību. Notikumam piesakās un tas tiek īstenots atšķirīgu konfesiju dievnamos, bet vienlaikus - ideja par baznīcas atvērtību un aicinājumu uz tikšanos - pauž vienojošas vērtības.

Latvijā joprojām aktuāls ir jautājums par vides pieejamību cilvēkiem, kuri pārvietojas ratiņkrēslā, arī attiecībā uz baznīcu ēkām. Baznīcu nakts programmās visos reģionos ir atzīmētas baznīcas, kuras pieejamas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un vecākiem ar bērnu ratiņiem.

Pasākuma oficiālais tēmturis sociālajos tīklos #BaznicuNakts Vairāk: www.baznicunakts.lv

Par Baznīcu nakti
Kultūras notikums „Baznīcu nakts” Latvijā notiek kopš 2014.gada, pulcējot vairāk nekā 140 dievnamus visā Latvijā. 2015.gadā pasākumu apmeklēja 30 tūkstoši cilvēku. Foto: http://ej.uz/BaznicuNakts2015Foto. Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai atceļoja no Austrijas, kur pirms nedaudz vairāk kā 10 gadiem notika pirmais šāds Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumēnisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā. Kopš 2012. gada Baznīcu nakts notiek arī Tartu, Igaunijā. Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji. Latvijā Baznīcu nakti organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa - Nodibinājums „Baznīcu Nakts fonds”. Pateicamies un aicinām ziedot turpmākam darbam – “Baznīcu Nakts fonds”, Reģ.Nr. 40008214405, konta nr. LV14HABA0551037490653.

Informāciju sagatavoja:
Inese Knipše
Projekta “Baznīcu nakts” Komunikācijas vadītāja
e-pasts: baznicu.nakts@gmail.com


« atpakaļ
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2024 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »