2024. gada 19. maijs
Vārda dienas: Lita, Sibilla, Teika

DIENAS LOZUNGS

Vasarsvētki – Svētā Gara svētki
Ne ar spēku un ne ar varu, bet ar Manu Garu! — saka Pulku Kungs.
Zah 4:6b

Jl 3:1–5a; Apd 2:1–18; Jņ 14:23–31a
Ps 104:24–34, 35b; Ech 37:1–14 vai Apd 2:1–21; Rm 8:22–27 vai Apd 2:1–21; Jņ 15:26–27, 16:4b–15

Krāsa: sarkana

Lai rit kā ūdeņi tiesa un taisnība kā mūžīgs strauts!
Am 5:24

Bet, kad nāks viņš – Patiesības Gars, viņš vadīs jūs visā patiesībā; jo viņš nerunās no sevis, bet runās to, ko dzirdēs, un pasludinās jums visu, kas nāks.
Jņ 16:13

5 Moz 16:9–12
Apd 4:18–33
Jņ 4:19–26

lasīt vairāk >

Koncerts "Rainis. Brauns. Daugava"

iesūtīts: 2024.05.10 14:06
Rīgas Lutera baznīcā 13. maijā

13.maijā Torņakalna baznīcā notiks Mārtiņa Brauna leģendārā cikla “Daugava” pilns atskaņojums, ko izpildīs viens no lielākajiem koriem Latvijā – Rīgas Lutera Draudzes koris kopā ar taustiņinstrumentālistu Austri Kalniņu, ģitāristu Kasparu Zemīti un basistu Oskaru Zemīti. Solo dziedās tenors Kārlis Rūtentāls – koncerta režisors un vadītājs Dainis Gaidelis.

Pasākumam tiek veidota īpaša gaismas režija (Those Guys Lighting), kas kopā ar jaudīgo muzikālo materiālu un kora skanējumu piešķirs vakaram īpašu atmosfēru sniedzot iespēju piedzīvot patriotisma piepildītu baudījumu. Koncertā “Rainis. Brauns. Daugava” tiks atskaņotas visas 18 cikla daļas, no kurām slavenākā ir tautā iemīļotā “Saule. Pērkons. Daugava”, bet 2023. gada Dziesmu svētkos klausītājiem bija iespēja dzirdēt arī vēl trīs no tām – “Krauklītis”, “Zvērests” un “Dusmu dziesma”.

“Šo ciklu izjūtu kā ļoti patriotisku vēstījumu ar skaidru, tiešu valodu, kas uzrunā 21. gadsimta trešās desmitgades cilvēku – gan mani kā diriģentu, gan kora dziedātājus, gan arī klausītājus. Tajā nav tukšu un banālu frāžu – ne tekstā, ne mūzikā. Darba gaitā jo īpaši jūtu, cik ģeniāls komponists un dramaturgs ir Brauns. Mūzika ir plaša, krāšņa kā ērģeles, polifoniska vai vietām vienbalsīga kā vienots vēstījums no dāmām un kungiem – apņēmību un pārliecību paudošs darbs! Dziedot mums iztaisnojas mugurkauls un tirpiņas skrien pār kauliem,” stāsta Matīss Tučs, Rīgas Lutera draudzes kora vadītājs un diriģents, aicinot visus, īpaši tos, kuri katros Dziesmu svētkos aizkustinājumā elpu aizturējuši gaida tieši “Saule. Pērkons. Daugava” atskaņojumu, nākt uz koncertu, jo maijā Torņakalna baznīcā gaidāmajā koncertā viss cikls kopumā sniegs vēl jaudīgāku līdzpārdzīvojumu.

 Matīss Tučs uzskata, ka šis laiks, kad karš mūsu māju tuvumā ir realitāte, un mēs saskaramies ar negācijām par Latviju un mūsu spējām, kad mūsu pamatvērtības tiek apšaubītas un mums kā valstij tiek draudēts, ir svarīgi stiprināt sevi ar spēka vārdiem un spēka mūziku no Latvijas dižgariem, pie kuriem pieder ne tikai Rainis, bet arī Brauns. “Mēs kā koris vēlamies dot pretsparu šīm negācijām, atskaņojot spēcīgu garīgu vēstījumu un atgādinot mums pašiem par mūsu varoņiem, kas bija toreiz un kas, ticu, mūsu vidū ir arī šodien,” pārliecināts ir Matīss Tučs.

Koncerts notiks ar Rīgas Lutera draudzes un Rīgas valstspilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu.

Ieeja koncertā par ziedojumu.
« atpakaļ
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2024 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »