2024. gada 29. aprīlis
Vārda dienas: Vilnis, Raimonds, Laine

Igaunijas Baznīcā jauni bīskapi

iesūtīts: 2023.12.01 15:57

28.novembrī, Tallinā notika Igaunijas ev.lut. Baznīcas Sinode. Sinode vienbalsīgi ievēlēja 3 jaunus bīskapus, kuri pēc konsekrācijas kalpos kopā ar arhibīskapu Urmas Vilmā. Par bīskapiem ievēlēja mācītājus Anti Toplānu, Marko Tītu un Ovi Sanderu. Līdz ar jauno bīskapu ievēlēšanu notika arī izmaiņas Igaunijas Baznīcas Konsistorijas sastāvā. Jaunie bīskapa electus kļuva par konsistorijas locekļiem, savukārt līdzšinējie bīskapi Tīts Salumē un Joēls Luhamets, tika no konsistorijas locekļa pienākumiem atbrīvoti. Abi bīskapa turpinās kalpot bīskapa amatā līdz emiretūrai. Saskaņā ar arhibīskapa Urmas ieceri, bīskaps Anti koordinēs baznīcas sabiedrisko attiecību darbu un pārraudzīs draudzes Rietumigaunijā, bīskaps Marko būs atbildīgs par teoloģijas un liturģijas jomām un pārraudzīs draudzes Dienvidigaunijā, bet bīskaps Ove pārraudzīs baznīcas diakonijas darbu un kapelānu kalpošanu, un būs arhibīskapa vietnieks.

Informāciju sagatavoja LELB Ārlietu nozare