2018. gada 19. jūnijs
Vārda dienas: Viktors, Nils

Kas pildīs Manas tiesas un sekos Maniem likumiem – tas nemirs tēva nozieguma dēļ. (Ech 18:17)

Ne jau ar iznīcīgo – ar zeltu vai sudrabu – jūs esat izpirkti no savas nīcīgās dzīves, ko esat mantojuši no tēviem, bet ar dārgajām asinīm, ko izlēja Kristus. (1Pēt 1:18–19)

Māc 8:14–9:10; Gal 4:21–31; Mt 15:29–39

Koncertuzvedums “Luters dzīvē, mūzikā un ticībā” un reformācijas 500 gades atceres dievkalpojumi Liepājas diecēzē

iesūtīts: 2017.10.24 11:42
29. oktobrī plkst. 17:00

2017.gadā Latvijas evaņģēliski luteriskā baznīca atzīmē Mārtiņa Lutera reformācijas 500.gadadienu. Liepājas diecēzē (ietver Kurzemes un Zemgales draudzes) 29.oktobrī pl.17.00 izskanēs jubilejai veltīts koncerts "Luters dzīvē, mūzikā un ticībā" Liepājas Lutera baznīcā un 31.oktobrī diecēzes draudzes un interesenti aicināti pulcēties uz svētku dievkalpojumiem - pl.11.00 Jelgavas Sv.Annas prokatedrālē un pl.18.00 Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē, kurus vadīs Liepājas bīskaps Hanss Martins Jensons.

Koncertuzvedumu "Luters dzīvē, mūzikā un ticībā" ievadīs Liepājas Lutera baznīcas mācītājs Raitis Šēners. Koncertā  piedalās vairāku Grobiņas, Priekules, Liepājas baznīcu draudžu kori, Nīcas sieviešu koris un Pāvilostas sieviešu koris "Sīga". Solisti - Kristers Ketverts, Rolands Mežals, Briāna Baltgalve un Vilis Brūvers. Ērģelniece Līga Pūķe.
Diriģenti: Rūta Pāvila, Inga Prūse, Rita Knapše, Līga Amerika - Ansiņa un Liene Breča.

Koncertā tiks atskaņoti trīs Lutera dziesmu bloki: Veltījums dievkalpojumam, veltījums baznīcas gadam, sakramentālās un lūgšanu dziesmas. Ar priekšlasījumu par Lutera radīto mūziku uzstāsies muzikoloģe Aija Engelmane. Par Lutera un Kates dzīvi ticībā stāstīs mācītājs, kapelāns Uģis Brūklene ar kundzi Harinu Brūkleni. Svētbrīdī dalību ņems Liepājas bīskaps Hanss Martins Jensons, prāvests Ainars Jaunskalže u.c Latvijas draudžu mācītāji. Pasākumu veido ilggadēja Liepājas Lutera draudzes locekle, režisore Vita Pētersone.