2017. gada 24. jūnijs
Vārda dienas: Jānis

Jāņa Kristītāja diena
Dievs, neciet klusu! Neesi mēms, jel neklusē, Dievs! Jo, redzi, Tavi ienaidnieki ņurd, tie, kas nīst Tevi, jau ceļ galvu.
(Ps 83:2–3)

Zaharija sacīja: Israēla Dievs ir runājis caur svēto praviešu muti: lai mēs, no ienaidniekiem izglābti, bez bailēm, svētumā un taisnīgumā Viņam kalpojam visas savas mūža dienas.
(Lk 1:70, 74–75)

Jes 49:1–7; Apd 13:13–26; Lk 1:57–68, 80

krāsa: balta

5Moz 5:22–33; 2Kor 4:13–5:10; Lk 16:19–31

Bīskapu kolēģijas aicinājums draudzēm atzīmēt 14. jūniju

iesūtīts: 2017.06.12 09:32

Dieva mīļotie, 14. jūnijs ir mūsu tautas sēru diena. Mēs pieminam 1941. gada 14. jūniju, kad mūsu dzimtenē, Latvijā tika apcietināti ap 15 000 cilvēku un necilvēcīgos apstākļos aizvesti tālu prom no savām mājām. Latvijas neatkarība bija zaudēta,  čekas pagrabos pazuda draugi, radi, kaimiņi, ģimenes tika šķirtas, bērni no vecākiem, vīri no sievām… To vidū bija daudzi mūsu garīdznieki, draudžu darbinieki, kas rupjās varas priekšā nenodeva savu ticību, bet gan gāja mocekļu ceļu.  Mēs aicinām atcerēties šos mūsu brāļus un māsas vai nu īpašos dievkalpojumos 14. jūnijā, vai arī tuvākajā svētdienā.
Kristus saka: “Svētīgi ir taisnības dēļ vajātie, jo tiem pieder debesu valstība.”