2024. gada 26. aprīlis

Sveicieni no misijas Indijā

iesūtīts: 2015.01.13 00:31
Ieskats LELB 5. kalpošanas reizē Indijā kopā ar mācītāju Gintu Poli

Ar pateicību un prieku varu teikt, ka no 5. janvāra ir uzsākta LELB 5. kalpošanas reize Annas Irbes Latvijas evaņģēliski luteriskajā Baznīcā Indijā.

Kalpoondi ciematā kopā ar evaņģēlistu Amosu, kurš mani sagaidīja Čennajas lidostā, iebraucām Zvaigznes dienas agrā rītā, kad ārā vēl viss bija tumšs, bet pēc nelielas atpūtas šādi izpušķotu es ieraudzīju misijas centra baznīcu.

Šogad mums ir izmaiņas virtuvē, un tāpēc ēst gatavošanā reizēm esam iesaistīti ne gluži visi, bet vairāki.

AILELB darbinieku 1. kopīgo mācīšanās dienu iesākām ar vairākām tamilu luterāņu dziesmām.

Gandrīz katru dienu ar misijas centra patversmē dzīvojošajiem zēniem spēlējam futbolu. Pirms gada viņiem iegādātie sporta apavi ir „devušies” mums nezināmā virzienā.

Arī trīs iepriekšējo sezonu manis lietotie neizturēja klimatiskos apstākļus un sadalījās otrās spēles laikā.

Norunājām vienā dienā visi kopā braukt uz pilsētu un lūkot pēc jauniem, tomēr pielaikošana vienkāršāko sporta apavu nodaļā Parambulur pilsētā nemaz nebija tik vienkārša. Izbrauciens uz tik lielu apdzīvotu vietu ārpus ciemata dažiem zēniem bija pirmais.

Dievkalpojums svētdienā pēc Zvaigznes dienas tika svinēts nevis no rīta, bet vakarpusē līdz ar tumsas iestāšanos, jo šobrīd ir cukurniedru un kokvilnas ražas sezona. Daudzi vietējie ļaudis ir iesaistīti tās novākšanā. Dievkalpojumu vadīja vietējās draudzes evaņģēlists Pīters.

Man uzticēja konsekrēt Svēto Vakarēdienu.

Pēc tam arī Vakarēdienu izdalīt. Tas notiek citādi, kā ierasts pasaulē.

Pēc dievkalpojuma AILELB prezidente Violeta Stīvena vairākas draudzes sievas iepriecināja ar laicīgām dāvanām – sari.

Saziņai ar Latviju man Kalpoondi ciematā ir pieejams Internets, kas gan darbojas atšķirīgā ātrumā un režīmā no mājās pierastā, bet ar pateicību to lietoju un arī turpmāk mēģināšu nosūtīt kādus jaunumus par šeit notiekošo.

Pateicībā visiem par dažāda veida atbalstu mūsu kopīgās misijas kalpošanā Dienvidindijā, mācītājs Gints Polis