2022. gada 25. jūnijs
Vārda dienas: Milija, Maiga

Publicēts Bo Gīrca grāmatas “Dieva āmurs” otrais izdevums

iesūtīts: 2014.02.05 14:19
Luterisma Mantojuma fonds (LMF) ir publicējis pazīstamā zviedru bīskapa Bo Gīrca grāmatas “Dieva āmurs” otro izdevumu. Jau vairākus gadus atpakaļ, lasītāju pieprasījuma dēļ, šīs grāmatas pirmais izdevums tika izpirkts. Tāpēc LMF nolēma, nopietni uzlabojot un pārstrādājot tekstu, piemēram, tulkojot nevis no angļu izdevuma, bet gan no oriģinālās zviedru valodas, izdot otro izdevumu.

Bo Gīrcs jeb Bū Jirtss (Bo Giertz, 1905–1998) ir pazīstams ne tikai kā Zviedrijas Baznīcas mācītājs un bīskaps, bet arī kā daudzu grāmatu un rakstu autors. Latvijas lasītājiem viņš ir pazīstams ar grāmatām “Lielie meli un lielā patiesība” un “Kristus baznīca”. Savu grāmatu “Dieva āmurs” viņš uzrakstījis 1941. gadā, un Zviedrijā tā izdota ar oriģinālo nosaukumu Stengrunden. Grāmata ir romānu triloģija, kas neapšaubāmi ir vispopulārākais autora darbs un ir tulkots daudzās valodās.

Dieva amurs_vaks“Dieva āmurs” ir daudz kas vairāk nekā tikai daiļdarbs. Īpašā veidā – dzīvīgos un saistošos notikumos un dialogos – autoram ir izdevies parādīt atšķirību starp bauslību un Evaņģēliju un izteikt kristīgās ticības centrālo saturu un būtisko vēsti: mēs tiekam glābti no Dieva žēlastības Kristū. Katrā romānā jaunajam, atmodas kustības, modernisma vai racionālisma ietekmētajam mācītājam šo patiesību palīdz atklāt šķietami vecmodīgos uzskatos iesīkstējis prāvests.

Triloģija aptver trīs laikposmus, kas savstarpēji saistīti ar kopēju darbības vietu, cilvēka dabas nemainīgo grēcīgumu un viņa vajadzību pēc Dieva žēlastības. Katram šim laikposmam ir veltīts savs romāns: “Dieva āmurs” (1808–1810), “Vienīgi Jēzus” (1878–1880) un “Uz šīs klints” (1938–1940).

Šīs grāmatas cilvēciskais, vēsturiskais un teoloģiskais konteksts ir izprotams un nozīmīgs arī latviešu lasītājiem.

Grāmatas apjoms 330. lpp. un cena EUR 5.00 LMF birojā.

Vairāk informācijas: www.lmf.lv

« atpakaļ
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2022 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »