2024. gada 15. aprīlis
Vārda dienas: Aelita, Gastons

Galerijas » Doma vitrāžas atklāšana

  Jaunā stikla skulptūra ir veltījums Latvijas valsts neatkarībai un simbols mūsu kolektīvajai atmiņai. Tā vēsta par tautas neapdzēšamo cerību un neatlaidīgu degsmi par brīvu Latviju. Šī zīme ir veltījums brīvības aizstāvjiem, atgādinājums par vēsturiskiem notikumiem mūsdienu cilvēkam un vēsturisks simbols brīvas Latvijas valsts iedzīvotāju nākamajām paaudzēm.
Jaunā vitrāža atrodas Doma baznīcas Marijas kapelā, kur ikviens to varēs apskatīt gan no ārpuses, gan iekšpuses un uzkavēties, vērojot stikla spēles, kas saules gaismā dejos kā kristāliņi.
Tas ir unikāls un nebijis mākslas darbs pasaules baznīcu arhitektūrā, kas ir  radīts un izgatavots Latvijā.

Vitrāža ir veltīta 1991. gada Barikādēm un tai arī simboliska nozīme. Mākslinieks Krišs Zilgalvis stāsta: “Katrai loga daļai tiek piešķirta īpaša nozīme un simbolisms, kopā veidojot vienotu kompozīciju. Kompozīcijas pamatu veido Liesma. Liesmās ir iestrādāti dzīvu koku mizu nospiedumi no Latvijas vēsturisko novadu liepām un ozoliem, kas simbolizē sievišķo un vīrišķo spēku latviešu folklorā. Četri lielie logi katrs atsevišķi simbolizē arī Latvijas vēsturiskos novadus. Sākot no austrumiem, - Latgale, Vidzeme, Zemgale un Kurzeme. Četri mazie logi simbolizē Pirmo un Atjaunoto neatkarību, kā arī Lieldienas un Ziemassvētkus. Pāri visam, kompozīcijas centrā ir  Pilnība - centrs, uz kuru tiecas visa loga kompozīcija. Lode ir tīra un skaidra, bet vizuālo tēlu veido gaisma tās iekšpusē.

Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2024 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »