2021. gada 24. oktobris
Vārda dienas: Renāte, Modrīte, Mudrīte

DIENAS LOZUNGS

Neļauj ļaunumam sevi uzvarēt, bet uzvari ļaunu ar labu!
(Rm 12:21)

22. svētdiena pēc Vasarsvētkiem

Ech 37:15–28; Flp 1:3–11; Mt 22:15–22
Ps 126; Jer 31;7–9; Ebr 7:23–28; Mk 10:46–52

Krāsa: zaļa

Mans Gars paliks ar jums, nebīstieties.
(Hag 2:5)

Lai cerības Dievs jūs piepilda ar prieku un mieru ticībā un jūs Svētā Gara spēkā kļūtu pārpilni šajā cerībā.
(Rm 15:13)

Jer 36:1–10; Apd 14:8–18; Lk 7:36–50

lasīt vairāk >

Galerijas » 2. Ekumeniski teoloģiskā konference, veltīta Priesterības gadam

2010. gada 22. aprīlī notika II Ekumeniski teoloģiskā konference, kas veltīta priesterības gadam. Konferenci organizēja Rīgas Teoloģijas institūts un Rīgas Augstākais reliģijas zinātņu institūts sadarbībā ar LELB Lutera Akadēmiju. Konferences moto: "Kristus vārdā esam sūtīti" (2.Kor.5:20). 

Neskatoties uz baznīcu lielajām atšķirībām izpratnē par priesterību, konferences organizētāji uzskata, ka ir ļoti svarīgi veicināt teoloģiskas diskusijas par  svarīgiem jautājumiem Baznīcas dzīvē. Šīs konferences ieceri izgaismo kardināla Valtera Kaspera sacītais: "Ekumenisks dialogs nav tikai ideju apmaiņa, tā ir arī dāvanu apmaiņa. Katrai baznīcai ir savas īpašās dāvanas un harizmas. Šī apmaiņa mums var palīdzēt augt kā kristiešiem, lai sasniegtu Kristus pilnību".

Konferencē ar priekšlasījumiem par garīgo amatu uzstājās LELB arhibīskaps Jānis Vanags, Lutera akadēmijas rektors māc. Viljams Veinrihs, LU Teoloģijas fakultātes dekāns māc. Ralfs Kokins, Rīgas Teoloģijas Institūta profesors pr. Pauls Kļaviņš, LU docents pr. Andris Priede, Rīgas Teoloģijas Institūta  rektors profesors pr. Juris Jalinskis, māc. Ilmārs Hiršs, mg.theol. Laila Čakare u.c. Konferencē uzrunas sacīja arī Apustuliskais nuncijs arhibīskaps Luidži Bonacci un kardināls Jānis Pujats. Konferenci vadīja Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta direktors profesors pr. Zbigņevs Stankevičs.

Foto: Ivars Kupcis.

 

Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2021 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »