2018. gada 17. janvāris
Vārda dienas: Tenis, Dravis

Tie būs Mani! Es viņus žēlošu, kā cilvēks žēlo savu dēlu, kas viņam kalpo.
(Mal 3:17)

Tiem, kuri Viņu uzņēma, kas ticēja Viņa Vārdā, Viņš ļāva kļūt par Dieva bērniem.
(Jņ 1:12)

1Moz 9:18–29; Ebr 6:1–12; Jņ 3:22–36

Galerijas » Jauno LELB bīskapu konsekrācijas dievkalpojums Rīgas Domā (13.10.2007.)

13. oktobrī Rīgas Domā tika konsekrēti divi jaunie Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas bīskapi Einārs Alpe un Pāvils Brūvers, kas uzsāks darbu jaunizveidotajās diecēzēs – Daugavpils un Liepājas diecēzē. Arhibīskapa Jāņa Vanaga pārraudzībā turpmāk paliks lielākā – Rīgas arhidiecēze, kā arī viņš turpinās pildīt Baznīcas virsgana pienākumus.

Uz konsekrācijas dievkalpojumu bija ieradušies viesi no Latvijas, kā arī no partnerbaznīcām Igaunijā, Lietuvā, Vācijā, Somijā un ASV. Saskaņā ar Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Satversmi bīskapa galvenais pienākums ir rūpēties par Baznīcas vienotību, mācības tīrību, mācītāju garīgo aprūpi, kā arī sniegt palīdzību draudzēm viņu garīgajā izaugsmē un ikdienas dzīvē.

Foto: Ingrīda Briede, Aivars Lode