2019. gada 26. aprīlis
Vārda dienas: Alīna, Sandris, Rūsiņš

DIENAS LOZUNGS

Kungs saka: Kādēļ jums maksāt sudrabu par to, kas nav maize, atdot savas pūles par to, kas nedod sāta? Klausieties, klausieties uz Mani, tad ēdīsiet krietni. (Jes 55:2)

Strādājiet nevis iznīkstošās barības dēļ, bet tās barības dēļ, kas paliek mūžīgajai dzīvībai, ko jums dos Cilvēka Dēls, jo Viņu ir apzīmogojis Tēvs – Dievs. (Jņ 6:27)

Dan 12:1–4, 13; Apd 4:1–12; Jņ 16:1–15

lasīt vairāk >

Galerijas » Lieldienu dievkalpojumi Rīgas Domā (10.04.2009.)

  

Lieldienu nakts dievkalpojumā, 2009.gada 11.aprīlī pirmo reizi no jauna tika lietots kristību trauks, kurš izgatavots 12.gs beigās Ikšķiles baznīcai.

Šī kristību trauka vēsture aizsākās bīskapa Meinarda laikā. Bīskaps atbilstoši savam laikam sludināja Dieva vārdu un kristīja vietējos lībiešus, kuri bija kļuvuši ticīgi. Kristībām ticis pagatavots šis akmens trauks un pirmais bīskaps Meinards tajā kristījis. Šim nolūkam kristāmtrauks arī kalpojis kopš tā laika līdz 19.gs.

Pēc vairāk kā simts gadu pārtraukuma kristību trauks atkal ir ievietots dievnamā – Rīgas Domā un, līdzīgi kā bīskaps Meinards 12.gadsimtā, viņa pēctecis, arhibīskaps Jānis Vanags šais Lieldienās kristīja tos, kuri nākuši pie ticības šodien. Zīmīgi, ka saskaņā ar pirmo gadsimtu tradīciju arī šīs kristības notika Lieldienu naktī, kad svinam dzīvības uzvaru pār nāvi un gaismas uzvaru pār tumsu.

Kristāmtrauks ir pagatavots no pelēkā granīta. Tā izmēri ir: augstums 55cm, diametrs 104 cm. Kopš 19. gs beigām līdz mūsu dienām par šo kristāmtrauku rūpējās patreizējais Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs.

Fotogrāfijās skatāmi Lieldienu laika dievkalpojumi.

Informāciju sagatavoja Rīgas Doma dekāns Elijs Godiņš.
Foto: Kaspars Upītis

 

© 2012 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »