2018. gada 17. janvāris
Vārda dienas: Tenis, Dravis

Tie būs Mani! Es viņus žēlošu, kā cilvēks žēlo savu dēlu, kas viņam kalpo.
(Mal 3:17)

Tiem, kuri Viņu uzņēma, kas ticēja Viņa Vārdā, Viņš ļāva kļūt par Dieva bērniem.
(Jņ 1:12)

1Moz 9:18–29; Ebr 6:1–12; Jņ 3:22–36

Galerijas » Jouko Talonens grāmatas atvēršanas svētki (03.04.2009.)

LELB Lutera Akadēmijas zālē notika atklāšana nozīmīgai grāmatai par Latvijas Luteriskās baznīcas vēsturi - "BAZNĪCA STAĻINISMA ŽŅAUGOS: Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca padomju okupācijas laikā no 1944. līdz 1950. gadam" ir izdevums, kas dod būtisku ieguldījumu LELB vēstures izpratnē un analīzē.

Grāmatas autors ir teoloģijas un filozofijas zinātņu doktors Jouko Talonens (Jouko Talonen), Helsinku Universitātes Teoloģijas fakultātes baznīcas vēstures profesors.

Kopš 1981. gada Dr. Jouko Talonens ir arī Somijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājs. 20.gs. 90. gados profesors Talonens bija Somijas Zinātņu akadēmijas pētnieks un viņa specializācija ir Latvijas baznīcas vēsture. 1997. gadā angļu valodā tika publicēta viņa doktora disertācija vispārīgajā vēsturē un tajā tiek pētīts sarežģīts posms Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas vēsturē - no 1944. līdz 1950. gadam.

Šī grāmata ir profesora Talonena disertācijas populārzinātnisks izdevums latviešu valodā. Tā vietām ir precizēta un papildināta, un tās beigās pievienots samērā apjomīgs vēsturisku dokumentu krājums. Grāmata, ko papildina arī unikālas vēsturiskas fotogrāfijas, neapšaubāmi ieinteresēs visus, kam tuva Latvijas vēsture.

Foto: Ivars Kupcis