2020. gada 31. maijs
Vārda dienas: Alīda, Jūsma

Svētā Gara svētki – Vasarsvētki
Ne ar spēku un ne ar varu, bet ar Manu Garu! – saka Pulku Kungs.
(Zah 4:6)

krāsa: sarkana

Jl 3:1–5a; Apd 2:2:1–8; Jņ 14:23–31a
Ps 104:24–34, 35b; 4Moz 11:24–30 vai Apd 2:1–21; 1Kor 12:3b–13 vai Apd 2:2–21; Jņ 20:19–23 vai Jņ 7:37–39

Vai! tiem, kas krāj namu pie nama, liek lauku pie lauka, ka vairs ne vietas – nu vieni jūs mītat uz zemes! (Jes 5:8)

Mēs esam vienā Garā kristīti, lai visi būtu viens ķermenis – vai jūdi, vai grieķi, vai vergi, vai brīvie, – un ar vienu Garu mēs visi esam dzirdināti. (1Kor 12:13)

5Moz 16:9–12; Apd 4:18–33; Jņ 4:19–26

Galerijas » Mācītāja Roberta Feldmaņa grāmata - dāvana Baznīcai (28.05.2009)

Šā gada 28. maijā plkst. 18:00 Mežaparka Gustava Ādolfa baznīcā tika svinēta mācītāja Dr. Roberta Feldmaņa grāmatas „EVAŅĢĒLISKI LUTERISKĀ BAZNĪCA UN DIEVKALPOJUMS” atvēršanas svētki.

Grāmatas prezentācija notika ikgadējās māc. R. Feldmaņa piemiņas dienas (28. maijs) ietvaros, kas šogad pirmo reizi tika rīkota Mežaparka draudzē. Pēc tradīcijas pasākums sākās ar svētbrīdi, kuru vadīja draudzes mācītāji Rolands Eimanis un Ilmārs Rubenis, uzklausot māc. R. Feldmaņa sprediķi (šoreiz par Ebr. 12:1-3). Otrajā daļā notika grāmatas atklāšana. Mācītājs Guntis Kalme, šīs grāmatas publicēšanas iecerētājs, teoloģiskais redaktors un otrā priekšvārda autors, iepazīstināja klātesošos ar grāmatas tapšanas vēsturi, saturu, izcēla izdevuma nozīmīgumu un noderīgumu mūsu Baznīcai šodien. Pateicības vārdi pienākas Dr. R. Slenczkam par pirmo priekšvārdu, Vilim Kolmam kā liturģiskajam redaktoram un vienam no pielikuma autoriem. Tika sumināti šī projekta tiešie izpildītāji – LMF direktors māc. Juris Uļģis, korektore Gunta Vilka, maketētāja Agate Muze. Grāmatas pirmais eksemplārs no altāra tika nodots arhibīskapam, lai viņš svētītu grāmatas ceļu līdz lasītāja sirdij. Tā caur arhibīskapa rokām tika īstenota mācītāja R. Feldmaņa iecere, ka šī grāmata ir veltīta Mežaparka draudzei un nodota lietošanai Baznīcā. Trešajā daļā ikviens varēja iegādāties jauno grāmatu un baudīt sadraudzību pie draudzes sarūpētajiem cienastiem.

Arhibīskaps Jānis vanags:”Par šo grāmatu es tiešām esmu aizkustināts un priecājos par to visas mūsu Baznīcas dēļ”.

Foto: Kristaps Sietiņš.

© 2020 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.