2021. gada 24. oktobris
Vārda dienas: Renāte, Modrīte, Mudrīte

Neļauj ļaunumam sevi uzvarēt, bet uzvari ļaunu ar labu!
(Rm 12:21)

22. svētdiena pēc Vasarsvētkiem

Ech 37:15–28; Flp 1:3–11; Mt 22:15–22
Ps 126; Jer 31;7–9; Ebr 7:23–28; Mk 10:46–52

Krāsa: zaļa

Mans Gars paliks ar jums, nebīstieties.
(Hag 2:5)

Lai cerības Dievs jūs piepilda ar prieku un mieru ticībā un jūs Svētā Gara spēkā kļūtu pārpilni šajā cerībā.
(Rm 15:13)

Jer 36:1–10; Apd 14:8–18; Lk 7:36–50

Galerijas » Mācītājam Edgaram Rumbam - 105 (30.05.2009)

Vienā vārdā viņu var saukt kā „izcils” – šādus vārdus mācītājs Guntis Kalme veltīja savam amatbrālim – mācītājam Edgaram Rumbam. 30. maijā Mežaparka Gustava Ādolfa evaņģēliski luteriskā draudzē „Lutera dekādes” ietvaros ievērojamajam latviešu teologam atzīmējām 105. dzimšanas dienu. Šim nolūkam par godu Mežaparka draudze kopā ar LELB Sieviešu līgu rīkoja konferenci un atklāja piemiņas plāksni. Nozīmīgajā notikumā klāt bija Edgara Rumbas ģimene – meita Marija, mazbērnu un mazmazbērnu saime. Konferencē referēja mācītājs Guntis Kalme „Ticības vīrs - martīrs”, mācītājs Gundars Ceipe „Rumba un Brāļu draudzes kustība Latvijā” un literatūrzinātniece Ilona Miezīte „Reliģiskie aspekti Rumbas dzejā.”

Kaut arī par Rumbu ir uzrakstīts maģistra darbs un izdota viņa darbu izlases sējums, tomēr „rumbaloģija” kā Latvijas Baznīcas apakšdisciplīna vēl tikai rodas. Mums vēl daudz darāmā, lai viņa atstāto garīgo bagātību apzinātu, un pats galvenais  - izmantotu,” atzīmēja  G. Kalme.

Foto: Kristaps Sietiņš.

Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram

© 2021 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.