2018. gada 18. janvāris
Vārda dienas: Antons, Antis

Uz Tevi paļaujas visas zemes malas un vistālākās jūras. (Ps 65:6)

Viņš /Jēzus Kristus/ atnākdams ir pasludinājis mieru – gan jums, kas bijāt tālu, gan viņiem, kas bija tuvu.
(Ef 2:17)

1Moz 11:1–9; Ebr 6:13–20; Jņ 4:1–15

Galerijas » Mācītājam Edgaram Rumbam - 105 (30.05.2009)

Vienā vārdā viņu var saukt kā „izcils” – šādus vārdus mācītājs Guntis Kalme veltīja savam amatbrālim – mācītājam Edgaram Rumbam. 30. maijā Mežaparka Gustava Ādolfa evaņģēliski luteriskā draudzē „Lutera dekādes” ietvaros ievērojamajam latviešu teologam atzīmējām 105. dzimšanas dienu. Šim nolūkam par godu Mežaparka draudze kopā ar LELB Sieviešu līgu rīkoja konferenci un atklāja piemiņas plāksni. Nozīmīgajā notikumā klāt bija Edgara Rumbas ģimene – meita Marija, mazbērnu un mazmazbērnu saime. Konferencē referēja mācītājs Guntis Kalme „Ticības vīrs - martīrs”, mācītājs Gundars Ceipe „Rumba un Brāļu draudzes kustība Latvijā” un literatūrzinātniece Ilona Miezīte „Reliģiskie aspekti Rumbas dzejā.”

Kaut arī par Rumbu ir uzrakstīts maģistra darbs un izdota viņa darbu izlases sējums, tomēr „rumbaloģija” kā Latvijas Baznīcas apakšdisciplīna vēl tikai rodas. Mums vēl daudz darāmā, lai viņa atstāto garīgo bagātību apzinātu, un pats galvenais  - izmantotu,” atzīmēja  G. Kalme.

Foto: Kristaps Sietiņš.