2018. gada 19. jūnijs
Vārda dienas: Viktors, Nils

Kas pildīs Manas tiesas un sekos Maniem likumiem – tas nemirs tēva nozieguma dēļ. (Ech 18:17)

Ne jau ar iznīcīgo – ar zeltu vai sudrabu – jūs esat izpirkti no savas nīcīgās dzīves, ko esat mantojuši no tēviem, bet ar dārgajām asinīm, ko izlēja Kristus. (1Pēt 1:18–19)

Māc 8:14–9:10; Gal 4:21–31; Mt 15:29–39

Galerijas » Mācītājam Edgaram Rumbam - 105 (30.05.2009)

Vienā vārdā viņu var saukt kā „izcils” – šādus vārdus mācītājs Guntis Kalme veltīja savam amatbrālim – mācītājam Edgaram Rumbam. 30. maijā Mežaparka Gustava Ādolfa evaņģēliski luteriskā draudzē „Lutera dekādes” ietvaros ievērojamajam latviešu teologam atzīmējām 105. dzimšanas dienu. Šim nolūkam par godu Mežaparka draudze kopā ar LELB Sieviešu līgu rīkoja konferenci un atklāja piemiņas plāksni. Nozīmīgajā notikumā klāt bija Edgara Rumbas ģimene – meita Marija, mazbērnu un mazmazbērnu saime. Konferencē referēja mācītājs Guntis Kalme „Ticības vīrs - martīrs”, mācītājs Gundars Ceipe „Rumba un Brāļu draudzes kustība Latvijā” un literatūrzinātniece Ilona Miezīte „Reliģiskie aspekti Rumbas dzejā.”

Kaut arī par Rumbu ir uzrakstīts maģistra darbs un izdota viņa darbu izlases sējums, tomēr „rumbaloģija” kā Latvijas Baznīcas apakšdisciplīna vēl tikai rodas. Mums vēl daudz darāmā, lai viņa atstāto garīgo bagātību apzinātu, un pats galvenais  - izmantotu,” atzīmēja  G. Kalme.

Foto: Kristaps Sietiņš.