2018. gada 19. janvāris
Vārda dienas: Andulis, Alnis

Kunga Vārdi ir šķīsti Vārdi kā sudrabs, kas kausēts podā, no rūdām septiņkārt tīrīts.
(Ps 12:7)

Jūs mirdzat kā zvaigznes pasaulē. Stingri turiet dzīvības Vārdu.
(Flp 2:15–16)

1Moz 11:27–12:8; Ebr 7:1–17; Jņ 4:16–26

Galerijas » Biržu baznīca fotomirkļos (2007.gada vasara - 2008.gada februāris)

Jēkabpils rajona Biržu ev. lut. baznīcā 2008. gada februāra sākumā tika uzstādīts lielākais no diviem zvaniem. Padomju gados izpostītajam dievnamam zvanus dāvināja Obergrefenhainas draudze Vācijā. Metāla zvani lieti 1953. gadā. Lielākais no tiem sver 620 kilogramus, bet mazākais – 200 kilogramus.

Dievnamā no 1826. gada 30 gadus par ķesteri un ērģelnieku darbojies dzejnieks Ansis Līventāls. Baznīcas pagalma stūrī pie ceļa nožogojuma atrodas viņa kapa vieta. Blakus ir ilggadējā draudzes mācītāja un rakstnieka Jakoba Lundberga kaps.

Biržu draudze tika likvidēta pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados. Baznīcā tika ierīkots vatelīna ražošanas cehs, kurš darbojās līdz pat 1993. gadam. 2007. gada 26. decembrī Biržu draudze kopsapulcē pieņēma lēmumu par draudzes atjaunošanu. Kapituls apstiprināja atjaunoto Biržu draudzi par LELB sastāvā esošu draudzi, kas darbojas Daugavpils diecēzē. Draudzē kalpo mācītājs Ēvalds Bērziņš. Pašlaik dievkalpojumi notiek reizi mēnesī Biržu tautas namā.

Foto: Ēvalds Bērziņš