2019. gada 26. aprīlis
Vārda dienas: Alīna, Sandris, Rūsiņš

Kungs saka: Kādēļ jums maksāt sudrabu par to, kas nav maize, atdot savas pūles par to, kas nedod sāta? Klausieties, klausieties uz Mani, tad ēdīsiet krietni. (Jes 55:2)

Strādājiet nevis iznīkstošās barības dēļ, bet tās barības dēļ, kas paliek mūžīgajai dzīvībai, ko jums dos Cilvēka Dēls, jo Viņu ir apzīmogojis Tēvs – Dievs. (Jņ 6:27)

Dan 12:1–4, 13; Apd 4:1–12; Jņ 16:1–15

Galerijas » Limbažu baznīcas jumta iesvēte (14.12.2008.)

Limbažu evaņģēliski luteriskās draudzes baznīcai nomainīts jumts un tagad sarkanie jumta dakstiņi ir pamanāmi jau iztālēm. Vecais dakstiņu jumts kalpoja 99 gadus, taču šovasar draudzei kļuva skaidrs, ka ilgāk tas vairs kalpot nevar, jo lietus, pa caurumiem jumtā līstot baznīcā, bojāja baznīcas lielo zāli un ērģeles.
Lai savāktu jumta nomaiņai nepieciešamos 64 000 latu, palīgos aicinātas māsu draudzes, iesniegti lūgumi valsts iestādēm, draudze organizējusi akciju "Dakstiņš", kurā labvēļi aicināti ziedot latu, kas ir aptuvenā summa, kas nepieciešama vienam jumtam dakstiņam.

Jaunais jumts tika ievētīts 14.decembra dievkalpojumā, kurā piedalījās arī Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags. Dievkalpojuma laikā dziedāja draudzes koris un ansamblis.

Limbažu evaņģēliski luteriskās draudzes baznīca ir viena no septiņām Vidzemes baznīcām, kas uzcelta Zviedru laikos, 1680.gadā. Tajā ir 800 sēdvietas, un pašlaik draudzē kalpo arī zviedru tautības mācītājs Magnuss Olsons.

Foto: Ingrīda Briede