2024. gada 15. aprīlis
Vārda dienas: Aelita, Gastons

Galerijas » Prāvesta amatā ieved Ati Grīnbergu (31.03.2007.)

Saulainajā 31. martā, dienu pirms Pūpolsvētdienas, Gulbenes dievnams pulcēja ļaudis no visa Gulbenes iecirkņa – Alūksnes, Apes, Gulbenes, Jaungulbenes, Lejas, Liepnas, Opekalna, Tirzas, Velēnas un Zeltiņiem, jo amatā tika ievests jaunais iecirkņa prāvests – Alūksnes mācītājs Atis Grīnbergs. Iecirknis aptver desmit draudzes un tajā bez prāvesta kalpo arī mācītājs Māris Sarma, palīgmācītāji – Valdis Strazdiņš un Ivo Šmits.

Jauno prāvestu amatā ieveda arhibīskaps Jānis Vanags, uzsvērdams,ka prāvesta kalpošana ir īpaša kalpošana, kas nav veicama sev vai savam labumam, bet Dieva tautai, un tas ir grūts pienākums, kas jāmācās dienu no dienas. Sprediķi sacīja jaunais prāvests Atis Grīnbergs, runājot par Benedictus lūgšanu – "Lai slavēts ir, kas nāk!" un, salīdzinot savas darbības sākumu ar rītu, kad viss vēl priekšā.

Dievkalpojumā svētību saņēma arī Apes svētdienas skolas skolotāja Dita Laicena, kas tagad ir Gulbenes iecirkņa Svētdienas skolu koordinatore. Pēc dievkalpojuma pie baznīcas izveidojās gara jo gara rinda, jo vai ikkatrs dievkalpojuma apmeklētājs gribēja apsveikt jauno prāvestu, apsveicināties ar mācītājiem.

Lai jaunajam prāvestam Atim Grīnbergam Dieva svētība viņa kalpošanā!

Teksts un foto: Ingrīda Briede

Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2024 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »