2019. gada 19. marts
Vārda dienas: Jāzeps

2Sam 7:4–5a, 12–14a, 16; Rm 1:1–6; Mt 1:18–21

Krāsa: balta

Visi dzīvie zinās, ka Es, Kungs, esmu tavs Glābējs. (Jes 49:26)

Debesu valstība ir līdzīga ķēniņam, kas rīkoja savam dēlam kāzas. Kalpi izgāja uz ceļiem un atveda visus, ko vien sastapa, gan ļaunus, gan labus; un kāzu nams bija pilns mielasta viesiem.
(Mt 22:2.10)

Jer 2:1–13; Rm 1:16–25; Jņ 4:43–54

Galerijas » Liepājas diecēzes bīskapa Pāvila Brūvera ieiešanai katedrālē veltīts dievkalpojums (01.12.07.)

Īsi pirms Pirmās Adventes, 1. decembrī, Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē notika Liepājas diecēzes bīskapa ieiešana katedrālē. Ar šo dienu bīskaps uzsāka kalpošanu diecēzē.

Krāšņā katedrāle bija sapulcinājusi draudžu pārstāvjus un mācītājus no visas diecēzes, dievkalpojumu vadīja jaunais bīskaps, arhibīskaps Jānis Vanags un katedrāles dekāns Pēteris Kalks. Dievkalpojumu apmeklēja arī pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, Liepājas Romas katoļu bīskapi – Vilhelms Lapelis un Ārvaldis Andrejs Brumanis, kā arī garīdznieki no baptistu un adventistu draudzēm. Dziedāja Liepājas Svētās Annas draudzes liturģiskais koris.

Dievkalpojuma noslēgumā klātesošie mācītāji tika aicināti apliecināt savu cieņu un paklausību bīskapam, personiski apsveicinoties ar viņu. Pēc dievkalpojuma izveidojās rinda visas baznīcas garumā, lai apsveiktu bīskapu. Draudžu pārstāvji vēlējās personiski sveikt jauno bīskapu Pāvilu Brūveru un vēlēt Dieva svētību viņa kalpošanai.

Foto: Ingrīda Briede un Mārtiņš Rudzītis