2018. gada 17. janvāris
Vārda dienas: Tenis, Dravis

Tie būs Mani! Es viņus žēlošu, kā cilvēks žēlo savu dēlu, kas viņam kalpo.
(Mal 3:17)

Tiem, kuri Viņu uzņēma, kas ticēja Viņa Vārdā, Viņš ļāva kļūt par Dieva bērniem.
(Jņ 1:12)

1Moz 9:18–29; Ebr 6:1–12; Jņ 3:22–36

Galerijas » Augstrozes baznīcā atjaunots altāris (22.06.2007.)

Pirmsjāņu dievkalpojumā, 22. jūnijā, mazajā un mājīgajā Augstrozes baznīcā, Limbažu rajona Umurgas pagastā, tika iesvētīts atjaunotais baroka stila altāris. Tas datēts ar 18. gadsimta vidu, kad vēl atradies vecajā koka kapelā ar salmu jumtu.

Padomju laikos Augstrozes baznīcā tika ierīkotas graudu dzirnavas. Pateicoties Rundāles pils muzeja direktoram Imantam Lancmanim, kurš 1968. gadā izglāba altāri no bojāejas, pirms trim gadiem tas atkal nonāca augstroziešu īpašumā. No altāra bija saglabājusies vien vidusdaļa: glezna un altāra spārni – kokgriezumi. Restauratoru rīcībā bija tikai viena vēsturiskā fotogrāfija, taču, pateicoties meistaru profesionalitātei un cītīgajam darbam, viens no vecākajiem Latvijas baznīcās sastopamajiem baroka laika altāriem atkal ir atgriezies savā sākotnējā vietā – Augstrozes baznīcā.

Foto: Ingrīda Briede