2018. gada 20. jūnijs
Vārda dienas: Rasma, Rasa, Maira

Ēveles draudze

Pirmo Ēveles koka baznīcu 1562. gadā uzcēla muižas īpašnieki Hēvelni. 1669. gadā tiek uzcelta nākamā baznīca, jo kļuva skaidrs, ka iepriekšējai koka baznīcai nav ilgs mūžs. 1739. gadā tiek celta nākamā baznīca ar salmu jumtu.

1814.-1821. gadā mūrniekmeistars Johans Kaspars Meisners uzbūvē akmens mūra baznīcu ar 400 vietām. 1821. gada 30. oktobrī baznīca tiek iesvētīta.

1870. gadā baznīcu atjauno un tā paša gada augustā no jauna iesvēta.

1902.-1904. gadā baznīcai tiek veikts kapitālais remonts.

Ēveles baznīcas ērģeles darinātas 1874. gadā.

Baznīcas draudze dibināta 1562. gadā, dibinātājs Pērnavas vietvalža Bērenda Hēvelna brālēns Melhiors Hevelns.

Pašreiz Ēveles draudzē ir 30 draudzes locekļu. Baznīcā darbojas Svētdienas skola, notiek Bībeles stundas un konfirmantu sagatavošana.

Šobrīd draudzē kalpo palīgmācītājs Aldis Kalcenavs.

Draudzes priekšniece: Skaidrīte Kalniņa, Valkas raj. Ēveles pagasta „Zilgmes”,
tālr. 47 33652

Dievkalpojumi Ēveles ev. lut. draudzē notiek mēneša otrajā un ceturtajā svētdienā plkst. 14.00.

Ēveles baznīca
Ēveles draudzē kalpojošais evaņģēlists Augusts Būce