2018. gada 23. jūnijs
Vārda dienas: Līga

Klosteres Sv. Pētera draudze

Klosteres Sv. Pētera draudze senāk piederēja pie Aizputes draudzes.
1591.g. baznīcu rakstos Aizputes draudzei ir filiāle, kāda baznīciņa netālu no Piltenes, ordeņa teritorijā, bet piederīga Aizputei. Mazā koka baznīciņa atradusies kalna nogāzē Maras pusē pie Jamaiķu muižas ceļa un lielceļu krustojumā.

1692.g. patreizējās baznīcas vietā, sākumā bijusi celta no koka, pie Jamaiķu muižas,  un nosaukta Sv. Pētera vārdā. Kāds Klosteres – Aizputes zemnieks ziedojis tās celšanai  500 dālderus, pārējos līdzekļus savākuši Klosteres, Jamaiķu un Ķikuru zemnieki.

1792.g. tika uzcelts mūra tornis, kurš vēl ir šodien redzams.

1862.g. pavasarī ar Kazdangas barona K. fon Manteifels palīdzību tika baznīca remontēta.

1902.g. oktobrī baznīcu kā nelietojamu slēdza.

1906 – 1908.g. pa Kazdangas barona K. fon Manteifeļa līdzekļiem tiek uzcelta jauna baznīca pēc  arhitekta  Leo Reiniera (REYNIER) projekta  200 sēdv. tornis tiek paaugstināts apm. pa 6 pēdām,  iesvēta 26. oktobrī  1908. gadā.

1969.g. draudze savu darbību ir spiesta pārtraukt!

1994.g. atjaunojās draudze un notur regulārus dievkalpojumus.
Draudzes priekšnieks Juris Vītols.

2005.g. baznīca tiek reģistrēta zemesgrāmatā.

Klosteres baznīca atrodas Turlavas pagastā Kuldīgas rajonā