2024. gada 20. aprīlis
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte

Glika ozolu stādīšana Lubānā

iesūtīts: 2022.10.04 17:28

Atzīmējot reformācijas piecsimtgadi Latvijā un Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) simto dzimšanas dienu,  2022. gadā dažādās Latvijas vietās tiek stādīti ozoli, kas izaudzēti no Ernsta Glika pirms vairāk nekā 300 gadiem stādīto ozolu zīlēm. Ozoli tiek stādīti ar domu - lai ozoli izplatās pa visu Latviju, kā izplatījās Dieva vārds caur Ernsta Glika tulkoto Bībeli.

2. oktobrī pēc Pļaujas svētku Dievkalpojuma arī Lubānā, pļavā aiz baznīcas, kur garām iet dabas taka “Aiviekstes ozoli”, tika iestādīti trīs Glika ozoli.

Paldies visiem, kas bija šajā dienā kopā ar mums. Glika ozolu stādīšanas svētbrīdi vadīja mācītājs Guntars Agate Paeglis, kalpoja Ļaudonas evaņģēliski luteriskās draudzes lektors, LELB  “Uzticības vairogs” kavalieris Jānis Uberts un lektors Pāvels Lapa. Ozolu stādīšanā piedalījās Lubānas draudzes priekšniece Mirdza Ozoliņa, draudzes locekļi Dzintra Zariņa, Maruta Rulle, Krista Kupča, Valters Babris, Ilze Kraukle un no Ļaudonas draudzes - Maruta Mūrmane.

Paldies Ligitai Pētersonei par notikuma iemūžināšanu fotogrāfijās, Aivaram Kočānam par vietas sagatavošanas darbiem ozolu stādīšanai un Kasparam Tropam par pļavas nopļaušanu.

LELB Lubānas draudze.

« atpakaļ
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2024 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »