2024. gada 23. jūlijs
Vārda dienas: Magda, Magdalēna, Magone, Mērija
LELB Ģerboņa lietošana
  Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas ģerbonis tapis 1993. gadā, un tā autors ir zviedru mākslinieks Bents Olofs Kalde (Bengt Olof Kälde). Zīmējums savulaik skicēts ar roku, vēlāk pārzīmēts datorā un lietots Baznīcas lietvedībā bez īpaši izstrādātiem grafiskā dizaina parametriem.
2024. gada 6. februārī LELB ģerboņa oficiālā reģistrācija noslēdza procesu, kas iesākās pirms četriem gadiem, kad no Valsts Heraldikas komisijas tika saņemts lūgums iekļaut grāmatā “Dzimtu ģerboņi Latvijā” arhibīskapa Jāņa Vanaga ģerboni, un arī to bija nepieciešams reģistrēt.

LELB ģerboni veido sarkans lauks, skaldīts un izliekti dalīts ar zelta ķetnu krustu, un uz tā vidū zila lilija. Liturģiski sarkanā krāsa apzīmē Svēto Garu, kas kalpo kā spēcīgs vizuāls atgādinājums par ticības pārveidojošo spēku, zelts simbolizē saikni ar dievišķo, bet lilijas zieds un zilā krāsa allaž ir tikusi saistīta ar Jaunavu Mariju. Rīgas Doms, kas ir arhibīskapa katedrāle, ir zināma arī kā Svētās Marijas katedrāle.

Darbu pie LELB ģerboņa grafiskā dizaina un lietošanas vadlīnijām veikuši mākslinieki Juris Ivanovs un Ilze Lībiete, un viņu veikums apkopots apjomīgā stila grāmata.

LELB ģerboņa vizuālās identitātes vadlīnijas izstrādātas vienota tēla veidošanai dažādās komunikācijas vidēs. Grafiskā standarta mērķi ir LELB simbolu atpazīstamības veicināšana dažādos mērogos – draudžu, valsts un starptautiskajā, gatavojot LELB informācijas un prezentācijas materiālus.

Draudžu ikdienas vajadzībām (plakātiem, plāksnēm, bukletiem utml.) zemāk pieejami ģerboņa faili ar Baznīcas saīsināto nosaukumu LELB un bez tā. Aicinām draudzes iepazīties ar ģerboņa lietošanas vadlīnijām un izmanot iespēju veicināt mūsu Baznīcas atpazīstamību. Lūgums lietot ģerboni ar cieņu, izvērtējot, kuros no draudžu veidotajiem materiāliem tā lietošana būtu jēgpilna.

Ģerboņa failus vektoru formātos un ar pilnu nosaukumu iespējams saņemt, sazinoties ar redaktors[at]lelb.lv

Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2024 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »