2024. gada 24. februāris

Apustuļa Matija diena

Jes 66:1–2; Apd 1:15–26; Mt 11:25–30

Krāsa: sarkana

Es vairošu cilvēkus un lopus, tie augļosies un vairosies! Es vairošu ļaudis tāpat kā agrāk un darīšu jums labu vēl vairāk nekā iepriekš, tad jūs zināsiet, ka es esmu Kungs!
    Ech 36:11

Pāvils raksta: Es zinu, ka, ierazdamies pie jums, es būšu ieradies ar Kristus svētības pilnību.
    Rm 15:29

1 Moz 41:1–13
    1Kor 4:1–7
    Mk 2:23–3:6

No 2024.gada 17.februāra līdz 13.aprīlim notiks Apvienotās iecirkņu sapulces, kurās apspriešanai tiek nodoti Satversmes grozījumu priekšlikumi. Iecirkņa sapulces dalībnieki ir draudžu mācītāji vai to p.i., draudžu priekšnieki u.c. Sinodes dalībnieki.

Lūgums iepazīties ar 22 Satversmes grozījumu priekšlikumiem, kas sadalīti trīs blokos:
    Līdz 2022.gada 6.augustam priekšlikumus Satversmes grozījumiem ir iesnieguši: mācītājs Andris Reiters, Virsvaldes sekretārs Romāns Ganiņš, prāvests Dzintars Laugalis, Baznīcas tiesību nozares vadītāja Anitra Vanaga.

Sakarā ar to, ka 2022.gada 30.oktobrī notika LELB ārkārtas 29.Sinode, visur, kur priekšlikumu pamatojumā ir norāde uz LELB 29.Sinodi, tas attiecas uz kārtējo LELB 30.Sinodi.

Priekšlikumu virzību (apkopošanu, apstrādi, rediģēšanu, publiskošanu, apspriešanas organizēšanu un attiecīgo Sinodes lēmumprojektu sagatavošanu) nodrošina Baznīcas tiesību nozare atbilstoši Baznīcas noteikumiem “Par kārtību, kādā tiek sagatavoti LELB Satversmes grozījumu priekšlikumi”.

Priekšlikumu iesniedzējam ir tiesības atsaukt savus priekšlikumus jebkurā laikā, par ko informācija viena mēneša laikā publicējama LELB mājas lapā. Sakarā ar to, ka daļa no priekšlikumiem Satversmes grozījumiem, kas attiecas uz Vācu nodaļu un Uzņēmumu reģistra formālajām prasībām, vairs nav aktuāli, tuvākajā laikā šo priekšlikumu iesniedzēja Baznīcas tiesību nozares vadītāja A.Vanaga atsauks šos priekšlikumus, jo par tiem jau ir nolemts LELB ārkārtas 29.Sinodē.

Baznīcas noteikumi “Par kārtību, kādā tiek sagatavoti LELB Satversmes grozījumu priekšlikumi”

A.Reitera priekšlikumi, 15.02.2022.
        R.Ganiņa priekšlikumi, 20.06.2022.
        Dz.Laugaļa priekšlikumi, 28.06.2022.
        A.Vanagas priekšlikumi, 04.08.2022.
        Dz.Laugaļa priekšlikumi, 04.08.2022.
        Dz.Laugaļa priekšlikums, 04.08.2022.
        Dz.Laugaļa priekšlikums, 05.08.2022.

Atsauktie priekšlikumi A.Vanaga

Atsauktie priekšlikumi 2. A.Vanaga
    ‍Atsauktie priekšlikumi Dz.Laugalis

Noteikumi par LELB Satversmes grozīšanu 28 Sinode
    Pierakstīties ziņām e-pastā
    Iesūtīt ziņas redaktoram

© 2024 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.