atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu bīskapu atbildība par situāciju LELB
Voldemārs
Iesūtīts: 2010.03.09 01:30:57
Sākušu ar atvainošanos, jo nevēlos vērsties pret kādiem personīgi. Lūdzu labojiet manis sacīto, ja jums liekas savādāk.
Esošā LELB finanču situācija mani nopietni uztrauc. Man rodas pārdomas par to cilvēku atbilstību, kas pieņem lēmumus LELB visaugstākajā līmenī.
Manuprāt, jebkurā laicīgā institūcijā vadība atkāptos pēc tik katastrofāla notikumu scenārija. Vai bīskapi un virsvalde ir uzņēmušies atbildību par neizdarībām šinī sfērā? Vai tie, kas ļoti nepamatotos finanču projektus virzīja un atbalstīja vēl joprojām atrodas vadībā?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 28 . 29 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.12 23:07:55
Anima
Hm, man atkal tas `komūnisms` likās valodnieciski pareizāks, ja reiz nācis no vārda `komūna`. Bet tas nu tā. Bet par to visu lietu latviskošanu, šodien uzzināju interesantu momentu, ka dažām latviskotajām "Logu" (tautā sauktiem par Windows) versijām `starta` poga nosaukta par `palaistuvi`. Tas gan nenozīmē, ka akciju tirgi par stoku mārketiem saucami, bet ka `eksela grafikus` par `kūciņu bildēm` būtu tīri eleganti saukt
Svētais
# Iesūtīts: 2010.03.12 23:09:09
Internet un epasta sazinas etikete pielauj rakstveida gramatiskas kludas.
Anima
# Iesūtīts: 2010.03.12 23:20:51
Aivars

Labs ir, mājienu sapratu. Vienkārši savārījās iekšas par to, ka no aizdīķa viss vienmēr nezin kāpēc skaidrāks liekas. Ja kas, taču var atbraukt atpakaļ uz 12 stundu darba dienu, 200 latu algu un pamēģināt kaut ko reāli izdarīt visā šajā situācijā uz vietas Latvijā. Tas nu tā.

Tā gan blakustēma, bet garumzīmes man arī ir mīkla. Par komunismu zinu droši, ka vēl nav garumzīmi uzkabinājuši, bet par t.s. Īslandi vēl tagad gudra netieku.
mašara
# Labojis mašara: 2010.03.12 23:36:41
Anima
offtops, bet man arii shkjiet, ka komunisms ar iiso u ir aizguvums no slaavu valodas, kur garo uu nemaz nelieto.

Aivars
es vienmeer un ar nepacietiibu esmu gaidiijis, kad kaads beidzot piekjersies pie "Valsts Valodas Terminologjijas Komisijas" nosaukuma un beidzot sho latiinju barbarismu paartulkos skaidraa latvieshu valodaa.
shkjiet reiz dzideeju variantu "Valsts valodas vaarddoshanas puduris"
jõgis [84.237.143.5]
# Iesūtīts: 2010.03.12 23:41:04
mašara klaidu letiņi jau izsenis tik tiešām lieto garo u. viens ekzampelis:
http://zagarins.net/jg/jg8/JG8_Perspektivas.html
Indra Skuja-Grislis
# Iesūtīts: 2010.03.12 23:44:39
Animai. Komūnisms ir no vārda "komūna", mans jaundarinājums, attiecinu uz grupas kolektīvu īpašumu. Jēzus mācekļiem arī bija komūna.
Paldies par dažiem citiem vārdu precizējumiem. Esmu projām no 1996.g. , dažus vārdus, es nezinu kā tagad lieto vai tulko. Vailoda ir mainījusies un attīstījusies.
Es neesmu eksperte visās jomās, neteicu, ka esmu, bet man ir veselais saprāts un praktiska pieredze kā draudzes darbojas šai pusē. NEKAD BUDŽETU NEBALSTA UZ PARĀDU! Tāpēc veselais saprāts liek kliegt no jumtiem par GASN biznesa idejām.
Pareizā pieeja ir netērēt, bet ieguldīt, ja Ķirsons iekritis parādos -žēl. Detaļas tam neesmu sekojusi.Bet principā viņa pieeja ir pareiza, ieguldīt uzņēmuma attīsītībā, un netērēt lieki. Var pārrēķināties , protams, arī ar biznesa attīstības ieguldījumiem.
Par GASN problēmās sāku diskutēt ar brāļiem pirms diviem gadiem, jo tie likās neprātīgi.

Neviens nevar LELB iedot glābšanas plānu,kamēr naudas dokumenti nebūs atklātībā.
Vajag iesaldēt visus kontus, sākt ar auditu/revīziju, lai saprastu kāda ir patiesā situācija. Neatkarīgu revīziju. Vajag laist pagaidu sabatā vai atvaļinājumā visus "atbildīgos par šmuci". Iecelt pagaidu interim virsvaldi, kas šos jautājumus noskaidro atklāti un nesavtīgi pēc būtības. Vainot kādas konkrētas personas var tikai tad, kad notikušais izprasts.
Viena no galvenajām problēmām,kamēr naudas lietas ir slepenībā, katrs var domāt nezin ko par to. Kas ir atklātībā , visiem redzams, runā fakti. Tad, jāsamaksā parādi vai varbūt jabankrotē, varbūt jāzaudē īpašumi, ja nevar atdot parādus. Un jāsak no jauna ar reālu budžetu. Kas ir atbildīgie un kāda vaina varēs redzēt , kad jautājumi būs neatkarīgi izpētīti un atklātībā. Atklātība palīdzēs tikt galā ar tenkām un nezinīšu kritiku.
Un draudzēm jāsāk pamazām uzturēt macītājus. Dažas draudzes taču uztur , vai ne? Un tos krīze skārusi mazāk. Ja citādi nevar, mācītājiem jāmeklē diemžēl papildus darbs; Krievu laikos pat nabaga mācītāju kundzes bieži bija spiestas strādāt par apkopējām, vai citus vienkāršus darbus, vecā paaudze to zinās stāstīt.Krievu laikā daudzi mācītāji tāpat strādāja pat vienkāršus darbus, lai vispār varētu sludināt evaņģēliju ļoti ierobežotos apstāķļos.
Ulmaņlaikos daudzi mācītāji skolās strādaja. Citu starpā, Andrievs Niedra, manuprāt, ir viens no interesantākajiem mācītājiem no kura var "pamācīties"saimniekošanas jautājumos. Mācītāji apgaismības darbinieki agrākos laikos, ir taču tik daudz ko darīt Latvijā, vai ne? Iedvesmot cilvēkus uz labu.

Man tiešam sirds sāp par to kas noticis, nevēlos izmest "villu vai kasīties", vienīgi vēlos uzrunāt veselo saprātu, savus bijušos studiju biedrus, senus draugus. Šīm sarunām maz sakara ar abstraktu teoloģiju, tā ir kristīgās namturības sfēra, kas pieder pie praktiskās teoloģijas.
Tas arī viss.
Joprojām esmu un palieku trimdā Jāņa Vanaga aizspriedumu dēļ.
Anima
# Iesūtīts: 2010.03.13 00:14:33
Indra Skuja-Grislis

Zini, izlasīju tavu glābšanas plānu un bail palika. Viss juku jukām un vienā čupā bez izšķirības: lietas slepenībā, "šmuce", atlaist virsvaldi, zaudēt īpašumus, pasludināt bankrotu un protams, kā jau tas emigranta labajam tonim pieklājas, pieminēti arī Ulmaņlaiki, krievu laiki un Jāņa Vanaga aizspriedumi. Piedod, bet visā šajā nu pie labākās gribas nevar neko saredzēt, kas kaut attāli sasauktos ar kristīgo namturību.

Un par to Tavu pusi, kurā budžetus netaisa uz parāda arī gardi nosmējos. Ja nemaldos jau pirms diviem gadiem zemei, kuru Tu šobrīd esi izvēlējusies par savu dzīves vietu parāds bija tik liels, ka Ņujorkā uz parāda ekrāna pie mājas sienas pietrūka vietas nullēm.

Tāpēc vēlreiz, varbūt runājam par to, ko tiešām zinam?
Anima
# Iesūtīts: 2010.03.13 00:16:58
mašara

Ak tā. Un, piemēram, angļu vai vācu valodās garo lieto? Kāpēc atkal viss uz slāviem jānoveļ?
Indra Skuja-Grislis
# Iesūtīts: 2010.03.13 00:21:53
Mīļā Anima, es nedzīvoju ASV.
Man nav laika atbildēt uz kniebieniem, es ceru, ka tas kam jāizlasa, izlasīs un sapratīs, ko es biju domājusi. Paldies par sarunu.
Anima
# Iesūtīts: 2010.03.13 00:27:07
Indra Skuja-Grislis

Par sarunu - vienmēr laipni

Par mītnes zemes sajaukšanu - atvainojos.
destiny [213.226.141.44]
# Iesūtīts: 2010.03.13 08:00:27
Ha, mums aizjūras glābēji un padomdevēji vairāk nekā vajadzīgs. Šiem tas laikam asinīs.
SVF savas rebes valstī taisa,
acīmredzot, arī baznīcai ko līdzīgu kādiem gribētos piespēlēt.
jancis [78.84.254.16]
# Iesūtīts: 2010.03.13 09:05:29
Redz, cik draudzīgā sarunā būsim palasījuši, kā pareizi gramatiski pierakstīt, atsevišķus izteicienus, kurus turpmāk vairs nepārpratīs un nu var rullēt tālāk.
vilks
# Iesūtīts: 2010.03.13 10:22:32
destiny [213.226.141.44]
tas tāds koks ar diviem galiem. Var gadīties, ka kādi ārvalstu konsultanti tiešām neko labu neatnes, bet var gadīties arī otrādi - ja lepnības vai slinkuma dēļ negribas klausīt labu padomu, tad padoma devēju var nolamāt un neko nedarīt.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.13 10:27:00
Ja jau aizjūras palīdzību nesmādējam, kad naudiņu dod, nevajadzētu jau diži lepniem būt arī, kad padoms top sniegts. Manuprāt, tikai normāli būtu, ja šoreiz tiem pašiem LCMS palūgtu pavētīt un paanalizēt, ko esam darījuši pareizi, kos nepareizi, ja reiz viņiem pieredze lielāka nekā pašu bāliņiem.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.13 10:30:05
jancis [78.84.254.16]
Bet ko Tu gaidi no šīs diskusijas? Varbūt tiešām tikpat jēdzīgi var parunāt par valodniecības dullumiem vai labu laiku.
destiny [213.226.141.110]
# Iesūtīts: 2010.03.13 11:31:31
Ko tad viņi ( padomnieki ) ir labāku atnesuši par pašmāju žipčikiem ?
Ir specdienestu nodaļas, kas caur tādiem konsultantiem grauj lētticīgu valstu ekonomikas. Nav izslēgts ka lielākā daļa pēcpadomju radikālo reformu dēļ tiem.
jancis [78.84.254.16]
# Iesūtīts: 2010.03.13 11:53:44
Aivars Bet ko Tu gaidi no šīs diskusijas?

`Forši pajautāji
Vispār es šad un tad esmu manījis, ka +Jānis iesprauž kādu teikumu. Un varbūt šis ir tas brīdis, kad Viņš Varētu lietas labā daudz darīt, proti ieviest skaidrību. Jo kamēr būs neziņa, tikmēr noteikti arī cilvēki minēs, kļūdīsies un tas noteikti nebūs vienojošais. Lai arī varbūt sāpīga, bet patiesība taču ir tas, uz kuras viss turas. Un nav jau tie ticīgie nekādi zvēri. Neziņa ir tā, kas liek viņiem minēt. Un pati nepareizākā no atbildēm ir : "Jums gar to nav daļas, jūs neko nesaprotat, nemaisāties profesionāļiem pa kājām" Es dramatizēju, lai pievērstu un tikai.
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2010.03.13 17:22:07
jancis [78.84.254.16]

Tu, droši vien, esi kāds svešinieks, kas neko nezina par to, ka ir jau notikusi mācītāju konference, kurā skaidrība ieviesta. Ja vēl joprojām kādam nav saprotama pašreizējā situācija, tā tiek skaidrota iecirkņu konventos un sapulcēs, kur piedalās bīskapi. Prāvesti ar reālo situāciju ir iepazīstināti un viņi aicināti to tālāk skaidrot saviem mācītājiem un draudzēm un kopīgi meklēt risinājumus. Tas viss notiek, bet šī nu gan nav īstā vieta, kur nopietnus jautājumus varētu nopietni apspriest. Te ātri vien viss tiek novests līdz absurdam.
jancis [78.84.244.126]
# Iesūtīts: 2010.03.13 18:19:33
Jā varētu teikt, ka tikpat kā svešinieks. Un laikam ne es vien, jo te vēl dažiem nav īsti skaidrība. Žēl, ka forums nespēj veikt šo sapratni-diskusiju interesentu starpā. Jāiet uz sapulcēm un konventiem. Ir jau cilvēki,kas strādā un nevar apmeklēt šos pasākumus. Bet interesē. Varbūt spēj ģenerēt kādu ideju, bet kā?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.13 19:42:57
lēnprātīgais
Eu, nu ... nokāpjam no palmas! Tā nav kancele! (t.i. beidzam mērkaķoties)
ir jau notikusi mācītāju konference, kurā skaidrība ieviesta - ja tā, tad ko tad tie debilie prāvesti skaidros tiem imbecīļiem mācītājiem, ja jau reiz viss skaidrs?
Lūdzu, nepazemo Baznīcu un `lēnprātības` jēdzienu, sarunāts!
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 28 . 29 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 116 , pavisam kopa bijuši: 13750