atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu bīskapu atbildība par situāciju LELB
Voldemārs
Iesūtīts: 2010.03.09 01:30:57
Sākušu ar atvainošanos, jo nevēlos vērsties pret kādiem personīgi. Lūdzu labojiet manis sacīto, ja jums liekas savādāk.
Esošā LELB finanču situācija mani nopietni uztrauc. Man rodas pārdomas par to cilvēku atbilstību, kas pieņem lēmumus LELB visaugstākajā līmenī.
Manuprāt, jebkurā laicīgā institūcijā vadība atkāptos pēc tik katastrofāla notikumu scenārija. Vai bīskapi un virsvalde ir uzņēmušies atbildību par neizdarībām šinī sfērā? Vai tie, kas ļoti nepamatotos finanču projektus virzīja un atbalstīja vēl joprojām atrodas vadībā?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 28 . 29 . >>
AutorsZiņas teksts
liekais [188.112.148.59]
# Iesūtīts: 2010.03.12 02:14:46
Pārdomātājs GASN nekur vairs neaizies, its dead baby, dead. Pagaidi mēnesi un redzēsi kā divi darboņi jau zaudēs amatus. Nav ko te strīdētēties brāl, bišķi pagaidi un redzēsim, esi pacietīgs un samierinies ar skarbo īstenību.
jancis [78.84.254.16]
# Iesūtīts: 2010.03.12 06:02:45
Pārdomātājs Cerams, ka uz tās maizes tas sviests paliks virsū...
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.03.12 07:55:54
Pārdomātājs
Tavs spriedums skan kā no pieredzējuša finansu eksperta mutes nācis. Vai Tu tāda esi? Cik dziļi Tu no pirmavotiem, nevis atstāstījumiem pārzini GASN plānu? Cik gadus esi strādājusi finanšu tirgos, lai varētu tik autoritatīvi spriest?

Lūk, tā jau ir demagoģija. Nav jābūt ekspertam, lai spētu spriest par gana daudzām lietām, arī, lai atklātu aplamību, avantūru, pārmērību utt. Pie kam finanses ir tā joma, kurā līdz zināmai robežai ir sapratne gana daudz cilvēkiem, neesot speciālistiem. Un nevajag malt, ka es nevaru spriest par to, kur man nav augstākā izglītība vai padziļināta pieredze.

Vai tie ASV Baznīcas bankas eksperti, kas jau gadu desmitiem šādā veidā kalpo savām draudzēm, pirms piekrist GASN projektu akceptēt un tā palaišanai naudu aizdot bija galīgi stulbeņi ka neapjēdza, ka tā (pēc tava vērtējuma) ir zemē nomesta un neatdabūjama?

Saproti, ka ar šo tu (un citi jau vairākus gadus) prasa uzticēties ASV banku ekspertiem un nevis savam veselajam prātam un pat ne Dievam.
Bet, ja reiz viņi (Misūri konsultanti) ir tik ļoti pieredzējuši eksperti - tad viņiem vajadzēja paredzēt krīzi kā nopietnu risku. Ja kas - vai GASN ieviešanas risku plāns tika prezentēts?

No savas reālas pieredzes zinu, ka ārzemju (ASV un R-Eiropas) pieredze Latvijas biznesā (tajā, kuru ir veidojuši un pārvalda vietējie vai ar Krieviju saistītie cilvēki) bieži vien nestrādā, jo situācijas ļoti atšķiras un cilvēku domāšanas modelis arī. Pie kam vietējie bieži ir daudz taupīgāki nekā ārzemnieki un pamatoti skeptiski, kur akciju sabiedrībās darboties pieradušie diezgan brīvi atļaujas operēt ar pārgalvīgiem plāniem - nereti bezatbildīgi izšķērdējot līdzekļus.
Pārdomātājs
# Iesūtīts: 2010.03.12 09:27:06
Mārtiņš "Nav jābūt ekspertam, lai spētu spriest par gana daudzām lietām, arī, lai atklātu aplamību, avantūru, pārmērību utt.
Vai tev pašam liekas ka tavs apzīmējums GASNam "avantūra"nav demagoģisks?

"prasa uzticēties ASV banku ekspertiem"
Vai tev liekas ka tie mūsu pašu draudžu locekļi kas gadiem ilgi strādā finanšu jomā tātad ir eksperti Latvijas situācijā, kas GASN projektu izvērtēja un atzina par reālistisku un darboties spējīgu bija kaut kā nozombēti, ka neredzēja ne aplamību ne avantūru?

"viņiem vajadzēja paredzēt krīzi"
Parādi man to ģēniju nosauc kaut vienu valdību vai Pasaules Banku vai kādu nopietnu institūciju, kas būtu prognozē`jusi šādu pasaules mēroga krīzi!

"akciju sabiedrībās darboties pieradušie diezgan brīvi atļaujas operēt ar pārgalvīgiem plāniem"
Misūri Baznīcas banka nav akciju sabiedrība. Tā darbojas jau gadu desmitiem un savās ienākumu prognozēs bija ļoti piesardzīga.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.12 09:37:14
Pārdomātājs
Vai tev liekas ka tie mūsu pašu draudžu locekļi kas gadiem ilgi strādā finanšu jomā tātad ir eksperti Latvijas situācijā, kas GASN projektu izvērtēja un atzina par reālistisku un darboties spējīgu bija kaut kā nozombēti, ka neredzēja ne aplamību ne avantūru?
Demagoģiju attīstam? Vai paskatīsies vēsturē uz lēmumu pieņemšanas gaitu un apstākļiem?
jancis [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2010.03.12 09:38:04
Pārdomātājs
Parādi man to ģēniju nosauc kaut vienu valdību vai Pasaules Banku vai kādu nopietnu institūciju, kas būtu prognozē`jusi šādu pasaules mēroga krīzi!
Palasies. Tas ir viens no. Ja Tev patiešām nepieciešams es varu Tevi nobērt ar linkiem, kur par to ir rakstīts un tur draugs spriež eksperti.
http://lv.lv.allconstructions.com/portal/categories/4/1/0/1/article/11.. 67
jancis [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2010.03.12 09:43:46
Pārdomātājs
Te vēl būs. Es Tev vairs nepiegādāšu informāciju. Pats esi pietiekoši gudrs. Vienkārši "nedzen zosis"
http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/220702-lielaka_dala_latvijas_iedzivotaju_nakamg.. ad_gaida_krizi_tautsaimnieciba
jancis [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2010.03.12 09:46:55
Pārdomātājs Un tad man tagad ir jautājums, ko prognozēja Tevis minētie
"starpvalstu ģēniji"

Vai uzticējās ģēnijam Kalvītim, ka Latvijā nav nekādu finanšu krīzes pazīmju?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.12 09:48:29
Nevajag jau nemaz tik tālu -
http://www.lelb.lv/lv/?p=news2arch&fu=sh&id=415&month=3&.. year=2008 - ievērojam, kas ir partnerorganizācijas šefs, un ka uz to brīdi, jau kādu laiku (vismaz kopš 2006 sākuma) viņš runā par īpašumu cenu burbuli -
http://www.delfi.lv/news/comment/comment/edgars-sins-varbut-tomer-nekustama-ipasuma-nodokli.d?id=13615528
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.03.12 09:52:26
Pārdomātājs
Vai tev pašam liekas ka tavs apzīmējums GASNam "avantūra"nav demagoģisks?

Es tā neapgalvoju, neizrauj vienu vārdu no konteksta.

Vai tev liekas ka tie mūsu pašu draudžu locekļi kas gadiem ilgi strādā finanšu jomā tātad ir eksperti Latvijas situācijā, kas GASN projektu izvērtēja un atzina par reālistisku un darboties spējīgu bija kaut kā nozombēti, ka neredzēja ne aplamību ne avantūru?

Nozombēti skan baisi, bet diemžēl šis ir diezgan tuvs apzīmējums cilvēku mentālajam stāvoklim, kas nevēlas ieklausīties padomos.

"viņiem vajadzēja paredzēt krīzi"
Parādi man to ģēniju nosauc kaut vienu valdību vai Pasaules Banku vai kādu nopietnu institūciju, kas būtu prognozē`jusi šādu pasaules mēroga krīzi!


Pirmkārt, es rakstīju par RISKU IDENTIFICĒŠANU, kas ir obligāts nosacījums jebkuram nozīmīgam projektam.
Otrkārt, nevajag pārspīlēt par ģēnijiem. Daudzi cilvēki brīdināja par pārmērīgi optimistiskām prognozēm un paredzēja krīzes neizbēgamību, bet nevarēja paredzēt precīzu laiku.

Par Pasaules banku labāk nerunāsim. Viņu darbības un plānošanas mērogs nav salīdzināms ar (salīdzinot) LELB mikrodarījumiem.

"akciju sabiedrībās darboties pieradušie diezgan brīvi atļaujas operēt ar pārgalvīgiem plāniem"
Misūri Baznīcas banka nav akciju sabiedrība. Tā darbojas jau gadu desmitiem un savās ienākumu prognozēs bija ļoti piesardzīga.


Es runāju par biznesa vidi, kur cilvēki gūst pieredzi. Misūri gadījumā, šķiet, ka tas ir ASV finanšu tirgus, kas ir cieši saistīts ar biržu utml. institūcijām. Bet daudz vairāk es iesaku uzmanīties no Latvijas biznesa mentalitāti nepārzinošu cilvēku ieteikumiem saistībā tieši ar Latvijas ietvaru darījumiem, jo biznesa darījumu paradumi ASV un LV ir ļoti atšķirīgi. Tamdēļ atļaujos apšaubīt Misūri ekspertu vērtību, prognozējot nekustamā īpašuma tirgus attīstību LV.
liktens [213.226.141.169]
# Iesūtīts: 2010.03.12 10:53:49
Indra Skuja-Grislis komūnistiskas pieejas vienkārši nestrādā kapitālisma apstākļos
Tas atgādina kapitālisma modeli, kurā augstākā līmeņa menedžeriem jāsaņem miljoni, bet izpildītājiem - graši.
Un ja tā nav, tad tiek bļauts , ka tā piedien īstenam kapitālismam.

Vai arī pārgudros kapitālistus - padomdevējus, sekojot kuru padomiem, ekonomiku ātri vien līdz kliņķim var dabūt.
Bet viņi ar to labi nopelna. Lūk, īsts kapitālisms.

Tā kā šāda veida apsūdzības GASN ir tukšā frazeoloģija.
Pārdomātājs
# Iesūtīts: 2010.03.12 15:17:48
jancis [195.8.115.229] Tavs pirmais links ir no 2008.gada novembra, tātad krietni PĒC sinodes lēmuma un pēc GASN iedarbināšanas.
Jā, krīzes priekšnojautas bija gaisā bet neviens neparedzēja ka tā būs tik smaga. Varbūt tieši tāpēc vajadzēja sākt šo programmu lai mācītāji nepaliek pavisam uz sēkļa?
Vai nav drīzāk jāskatās cik daudz tie mācītāji, kas sāka saņemt normālas algas ir strādājuši savu draudžu pieaugšanas labā un ar kādiem rezultātiem? Svētdienas skolas bērnu, kazuāliju, draudzes locekļu skaita pieaugums, ziedojumu pieaugums. Vai viņi ir izpildījuši savu sinodes lēmuma daļu?

Aivars Jā, par nenormālo nekustamo īpašumu cenu pieauguma bremzēšanas vajadzību tiešām rakstīja sen. Tas arī bija loģiski ka šāda pieauguma spirāle nevar turpināties mūžīgi, ka tā ir jābremzē bet tas nebija nekāds pravietojums par pasaules krīzi.

Mārtiņš Atkārtoju vēlreiz - tie mūsu draudžu locekļi kas regulāri brīvprātīgi nāca kā padomdevēju grupa GASN praktiskajiem iemiesotājiem nebija nekādi zombējami. Tie bija neatkarīgi mūsu pašu eksperti, pie kam LELB draudžu locekļi. Viņi regulāri izvērtēja GASN plānu un deva tam ieteikumus un zaļo gaismu no savas puses.

Riski ir un būs vienmēr un jebkuram projektam, īpaši tik lielam kā šis. Varbūt tu vari brīvprātīgi pieteikties palīgā kā risku izvērtētājs? Es to domāju nopietni.
Vēlreiz papildinformācija - Misūri sinodes Baznīcas banka investē visā pasaulē un ne tikai ASV tirgos. Naudas apgrozības principi darbojas visur pēc tiem pašiem likumiem, nav Latvija nekāds superizņēmums. Viņi neprognozēja Latvijas tirgus attīstību, bet izvērtēja GASNam ziedoto īpašumu daudzumu, to aptuveno kopvērtību un attiecīgi sava aizdevuma atmaksas un mūsu varbūtējo noguldījumu peļņas iespējas ja viņi tos ieguldītu pasaules tirgos
incognito
# Labojis incognito: 2010.03.12 15:23:56
Vai uzticējās ģēnijam Kalvītim...

Nevainojiet Kalvīša kungu! Viņš ir mans skolasbiedrs.
Mīļie, jūs taču esat mācītāji. Kalvītis varbūt nezināja savas iecienīitās metaforas par "treknajiem gadiem" izcelsmi, bet jūs taču zinājāt. Un zinājāt arī to, ka tā ir tikai puse no metaforas un otra puse ir - liesie gadi.
jancis [78.84.254.16]
# Iesūtīts: 2010.03.12 17:33:17
Pārdomātājs Vai viņi ir izpildījuši savu sinodes lēmuma daļu?

Mnjā. Tā ideja jau saknē ir iepuvusi.
vienkarsi ticigais [76.105.90.239]
# Iesūtīts: 2010.03.12 18:01:15
sini situacija arhibiskapam Vanagam vajadzetu sanemt drosmi un atkapties no amata, iet emeritura, pensija utt. To vajadzetu darit ari parejiem biskapiem, it seviski tiem, kas LELB vadiba bijusi jau vairakus gadus. Vini redzeja - varbut negribeja redzet vai atzit, ka redz, vai nespeja redzet - to aizu, kura visa LELB sture. Neuzticami kalpi. Bibele rakstits, ka koku var atpazit pec ta augliem. Vanaga kunga kalposanas augli ir nu redzami. Garigie augli - luteranu saskeltiba, sieviesu teologu trenkasana, autoritaras kontroles ieviesana par macitaju teologiskiem ieskatiem, draudzu lomas samazinasana un biskapu varas uzurpesana - tie jau ir sen redzami. Bet tagad beidzot finansu krize liek padomat: pa kuru celu? Vai uz Romu, iegadaties vel vairak spozu biskapu regaliju? Arh. Vanaga vadiba LELB ir nonakusi krize visas frontes. Nav ko vainot pasaules finansu krizi. Zivs pust no galvas. LELB jau gadiem parvalda garigas un intelektualas viduvejibas. Moralas viduvejibas. Pa kuru celu tagad?
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.03.12 18:15:58
vienkāŗši ticīgā ( diez vai ) vnk demagoģija, vai ne.
J.Vanags ir - veicinājis luterāņu vienotību ( nesenā Altāra kopības atjaunošana ar mumsīm, kas nebūtu iespējama bez sekojošā - ) , padzinis maldus mācošus un nemorālu dzīvesveidu praktizējošus kalpotājus, veicinājis normālas luteriskas teoloģijas izaugsmi ( LA), novēršot radikālu "teoloģiju" ietekmi, caur to normalizējot sludināto Vārdu.
Par spožajām bīskapu regālijām vai jaunajām dievkalpojuma kārtībām, kas pēc definīcijas ir adiaforas. Tās nu reiz ir bīskapu tiesības.

Indra Skuja-Grislis
# Iesūtīts: 2010.03.12 18:43:02
PAŖDOMĀTĀJAM.,Ar "Komūnismu" es domāju es domāju neatbildību par naudu un īpašumu, kas pieder visai baznīcai. Ko ir dāvinājuši cilvēki, lai baznīca ko labu ar to varētu iesākt. Visiem draudžu locekļiem pieder baznīcas īpašumi un nevienam....
Gudrie kapitālisti rīkojas sīksti un skopi, kamēr bizness nostājas uz kājām. Attīsta biznesu, aizņemās gan ja vajag , bet iegulda atpakaļ, netēŗe, sākotnēji iegulda naudu biznesa attīstībai. Latvijā labs piemērs varētu būt Ķirsons un Lido.
Baznīcas īpašumi ir diemžēl apsaimniekoti (Vai varbūt jau izsaimniekoti?) ar īstu jaunbagātnieku vērienu. Tūlīt un visu. Lielākoties ieķīlāt un pārdot. Vai tad par ātrajiemun augstajiem procentiem nebija kautkāda mācība no bankas BALTIJA, piemēra? Visa ši biznesa lieta un pieejamā informācija no malas skatoties vēl pirms krīzes izskatījas drīzāk pēc Ponzi shēmas.
Es domāju, ka Misūrī daļēji paši iekrita, jo viņiem prezentētais "Biznesa"plāns bija "gudr" uzrakstīts tā , ka varēs atdot, vai arī cerēja iegūt īpašumus Austrumeropā. Te gan es tikai minu. Rietumos neviens neaizdot, necerot ko iegūt, kaut vai ķīlu.
Elementārs piemērs par naudas uzkrāšanu ir tāds.
Ja visus ienākumus cer balstīt tikai uz ieguldījumiem. Ieguldījumu pamatkapitālu vispār nedrīkst aizkart. No ienākušajiem augļiem tērē tikai daļu, otru daļu vienmēr atbilsoši iegulda atpaķaļ pamatkapitālā, parasti proporcionāli inflācijai. Tas ir , ja nav nekādu parādu.
Ja iegulda visu naudu naudas tirgū, vēl summa ir atkarīga no tirgus svārstībām, Pamatkapit;als pulse uz augšu un leju, izejot no Stoku mārketa svārstībā. Arī tas ir risks baznīcais naudai. Tā sauktie drošie ieguldījumi, nes ļoti mazus procentus.
GASN plāni jau sākas ar parādiem, un miljonu līkne uz leju, vēl pirms krīzes.
Informācija par GASN bija pieejama diskusiju website, vēl šur tur.
Visi kūciņu grafiki un līknes...
zinītis [213.226.141.169]
# Iesūtīts: 2010.03.12 19:29:02
pēc kara visi gudri...ekonomisti un finansisti
jancis [78.84.254.16]
# Iesūtīts: 2010.03.12 20:10:21
Šajā gadījumā ģenerālis iet vienā virzienā un neviens viņu nevar noturēt, Labi, ka nav karš. Par šiem plāniem ticīgie lūdz un ko nu būsim sastrādājuši tas būs. Dievam šis moments liekas ir mazsvarīgs, tāpēc arī sevišķi cepties nav vērts. Bet kaut kas iekšā kņud. Gan pāries...
Anima
# Iesūtīts: 2010.03.12 22:47:03
Indra Skuja-Grislis

Rūpīgi sekojot šai sarunai beidzot gribas kaut ko bilst.

Pirmkārt, man ir liels brīnums par to kā no Latvijas emigrējušie cilvēki tik ātri var pār-kārklvācoties (lasi pār-amerikāņlatviskoties). Indra, latviski nav "komūnisms", bet gan komunisms. Latviski nav "stoku mārkets", bet gan vērtspapīru tirgus. Un tā tālāk. Tik sen taču neesi prom no Latvijas lai vairs galīgi latviski izteikties nespētu.

Otrkārt, mani vienmēr patiesi ir izbrīnījusi šī rietumos degunu apsildījušo bāleliņu (šajā gadījumā tautumeitu) spēja būt ekspertiem visās jomās. Tu, Indra, esi teoloģe. Nu tad varbūt nebrauc iekšā "stoku mārketos," ka neiebrauc dziļās auzās. Varbūt labāk paliec pie teoloģijas, ko? Starp citu, Tavai zināšanai, nesen Latvijas mēdijos izskanēja informācija, ka Tevis minētais vietējo ātro ēstuvju karalis ir tik dziļi parādos, ka pat meitas dzīvokli ir apķīlājis. Nezinu vai patiesība, bet pārdomām viela ir.

Treškārt, kā latvieši saka, pēc kara visi gudri. Tagad nav laiks vairs izplūst par "jaunbagātnieku vērienu" u.c. pagātnes lietām. Dikti jau nu izklausās pēc personīgas kompensēšanās. Tagad ir ļoti gudri jādomā kā no visa šitā ar godu tikt ārā. Tev ir variants? Nu tad pasaki. Un nevis kaut kādas fantāzijas par "kūciņu grafikiem" (eksela grafikus biji domājusi laikam), bet reāli ko darīt. Ir variants? Saki. Nav variants? Varbūt ir vērts paklusēt?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 28 . 29 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 148 , pavisam kopa bijuši: 17347