atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu bīskapu atbildība par situāciju LELB
Voldemārs
Iesūtīts: 2010.03.09 01:30:57
Sākušu ar atvainošanos, jo nevēlos vērsties pret kādiem personīgi. Lūdzu labojiet manis sacīto, ja jums liekas savādāk.
Esošā LELB finanču situācija mani nopietni uztrauc. Man rodas pārdomas par to cilvēku atbilstību, kas pieņem lēmumus LELB visaugstākajā līmenī.
Manuprāt, jebkurā laicīgā institūcijā vadība atkāptos pēc tik katastrofāla notikumu scenārija. Vai bīskapi un virsvalde ir uzņēmušies atbildību par neizdarībām šinī sfērā? Vai tie, kas ļoti nepamatotos finanču projektus virzīja un atbalstīja vēl joprojām atrodas vadībā?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 28 . 29 . >>
AutorsZiņas teksts
Nerunīgais
# Iesūtīts: 2010.03.10 14:16:32
Vilks, es neiestajos pret kritiku, bet pret d-----u. Starp vienu un otru ir tik lieka atshkiriba kaa ... ( izteele nestraadaa, ar vaardu sakot viens no Mulderismiem). Es gribu, lai kristieshi nemtu nopietni Dievu un vinja gribu, bez visvisadam atrunam (tipa - es jau ilgu laiku baznicaa, es drikstu). Patlaban redzu kaut kadu postsovjetisko sindromu nevis kristieti savaa Dieva berna spozjumaa. Es sapnoju par laikiem, kad pratiisim izteikt konstruktiivu kritiku taadaa formaa, kas ne tik vien atbilstu katra ienjemamam amatam baznicaa (jebkuraa limenii), bet pat celtu savstarpeju cienju un godu
vilks
# Iesūtīts: 2010.03.10 14:20:29
Nerunīgais
Es gribu, lai kristieshi nemtu nopietni Dievu un vinja gribu
To es arī gribētu. Un man šķiet, ka atklātība, patiess izlīgums - ar visu kļūdu atzīšanu un cenšanos tās atkal nepieļaut - būtu solis šai virzienā.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.03.10 15:05:29
Minimālists
Kā jau teicu, starpniecības komisija attiecas uz visiem.

Cik vispārzināms tas bija? Vai bija tāds (LELB ietvaros) publisks aicinājums?
Ja nē, tad tagad tā ir tikai atruna.

No savas niecīgas vadīšanas pieredzes varu teikt, ka vienīgais veids, ka pasargāties no nepatiesas vadītāju nomelnošanas, ir iegūt komandas lojalitāti. Bet to neviens nedod avansā. Arī Dievs pats no mums to negaida avansā, apustuļi uz to norāda, ka Viņš pirmais ir mīlējis mūs.
jancis [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2010.03.10 15:26:12
Minimālists Es to, kas man ir ieguldu lietā, kura zinu, ka būs noderīga Vēsts sludināšanai tālāk. Neko nepārdodu un neko nevienam neiznomāju. Man ir uzņēmēji, kuri man nāk pretī un iznomā man par smiekla naudu telpas, lai varētu realizēt to, kamī patreiz guldu savus līdzekļus. Un aicinu entuziastus kuriem ir lieki līdzekļi darīt līdzīgi. Jo astronomiskās peļņas laiks uz spekulāciju rēķina ir beidzies, tagad varēs nopelnīt strādājot, pie kam diezgan sūri strādājot.
Pārdomātājs
# Iesūtīts: 2010.03.10 15:27:31
Mārtiņš Cik zinu tad komanda kas tieši ikdienā redz savus kolēģus/priekšniekus ir lojāli un novērtē viņu darbu un personīgās īpašības. Nebūt nav akli pret vājībām un trūkumiem kas piemīt ikkatram, bet negānās par viņiem kā šeit viens otrs (mācītājs...) kas atļaujas viņus gan par darboņiem saukāt gan turpināt melus izplatīt par it kā notrallinātām naudām un raušanu sev.
(Lai Dievs viņam ir žēlīgs jo mums ikvienam būs jāatbild par saviem vārdiem - patiesajiem un nepatiesajiem, īpaši jau tiem ar ko esam nomelnojuši savus brāļus)

Cik vispārzināms tas bija? Vai bija tāds (LELB ietvaros) publisks aicinājums?

Nezinu cik plaši izplatīts forumā bet zinu ka tas tika ziņots draudzēm un visur kur izplatīts, laikam Pastorāta mājas lapā. Tas jau vēl arvien ir spēkā, jebkurš var sākt darboties kā mākleris un panākumu gadījumā nopelnīt legāli pardzeto procentus

Minimālists
# Iesūtīts: 2010.03.10 15:28:32
Mārtiņš par komisijām vajadzēja zināt visiem, kas piedalījās pēdējā sinodē. tātad visiem mācītājiem un visu draudžu pārstāvjiem
Nerunīgais
# Iesūtīts: 2010.03.10 15:32:04
Vilks, piekritu.

Kam butu jasak, lai tas iistenotos? Ar ko? (es veel aizvien runaju par konstruktivu kritiku, tadu, kuraa mees darbojamies nevis luciferiskaa apsudzetaja garaa, bet ka SG lidzstradnieki)


vilks
# Iesūtīts: 2010.03.10 15:41:00
Nerunīgais
Kam butu jasak, lai tas iistenotos?
principā droši vien katram, kas kaut ko tādu savā rīcībā saskata.
praksē tas droši vien nav tik vienkārši.

bet man noteikti šķiet, ka kaut kādā etapā vajadzētu nonākt arī līdz kļūdu atzīšanai arī no bīskapu un Virsvaldes atbildīgo ļaužu puses - es zinu pārāk daudzus (un, šķiet, Haw-wa arī) cilvēkus, kas ir tikuši ļoti sāpināti ar veidu, kā tika bīdīts GASNa projekts, ir zināmas dažas konkrētas situācijas, kad GASN autoru un citu bīdītāju rīcība nebija godīga.

Ideālā gadījumā ļaudis sanāk kopā, pastāsta, kas viņiem ir sāpējis, savstarpēji lūdz piedošanu un beigās visi kopā to lūdz Dievam. Nesen gāju cauri šim procesam (faktiski tas izlīguma process vēl nav beidzies) ar kādu cilvēku, ar kuru man bija radikāla nesaprašanās. Un katrai no mums šķita, ka man ir taisnība un otrai ne. Un tikai garās sāpīgās sarunās noskaidrojām, kur katra no mums bija kļūdījusies, un attiecīgi varējām savstarpēji lūgt piedošanu.

Es nezinu vieglu veidu, kā panākt izlīgumu. Bet bez izlīguma labāk nekļūs. Noklusējot un aprokot pāridarījumus, tikai vairojas vilšanās, sāpes un grēks.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.03.10 15:45:47
Pārdomātājs
Cik zinu tad komanda kas tieši ikdienā redz savus kolēģus/priekšniekus ir lojāli un novērtē viņu darbu un personīgās īpašības.

Līdzība ar komandu es vairāk domāju visu LELB (visus tos locekļus, kam rūp mūsu Baznīca).

Nezinu cik plaši izplatīts forumā bet zinu ka tas tika ziņots draudzēm un visur kur izplatīts, laikam Pastorāta mājas lapā. Tas jau vēl arvien ir spēkā, jebkurš var sākt darboties kā mākleris un panākumu gadījumā nopelnīt legāli pardzeto procentus

Paskatījos, neatradu - bet piedāvājums taču vēl arvien spēkā!
Un vispār - kā zināt, kur meklēt vajadzīgo info, kaut kas LELB lapā, kaut kas Pastorāta... Tā arī ir lieta, ko Sab. attiec. komisijai vajadzētu korekti nodrošināt, manuprāt.
jancis [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2010.03.10 15:53:52
Minimālists tik triviāli neizdodas pārdot lietas, kuru vērtība rakstāma ar 5-ciparu un lielākiem skaitļiem.
Redzi sāksim ar to, ka īpašumu vērtība starp profesionāļiem no pastorāta un profesionāļiem nekustamo īpašumu novērtēšanā (vienā laika periodā) svārstījās 30-40% robežās. No tā vien izriet, ka viens no viņiem nav speciālists-profesionālis. Ja mērķis bija dabūt lielāku aizdevumu, tad tas piepildījās. Un nu jau laikam ir apēsts. Un ko nu ar tiem mākslīgi dārgajiem īpašumiem. Jāatdod par sviestmaizi, jo nekā cita taču nav. Pircēji gaida. Tie, kas pērk īpašumus par 5ciparu summām un vairāk nav muļķi, viņi gaida, kad aiz cipara rakstītās nullītes pa vienai pazūd. Un tā tas arī notiek. Tas ir nežēlīgais tirgus. Te nez vai parādīsies kāds labdaris, kaut arī to ļoti gribētos. Patiešām ceru un gribu ticēt, ka tā nav, bet nav nekas, kas varētu šo kliedēt .
jõgis [84.237.143.5]
# Iesūtīts: 2010.03.10 16:18:36
jancis [195.8.115.229] tieši tā - paskatījos Pastorāta piedāvājumu: ja es būtu pircējs, droši vien skatītos uz kaut ko interesantāku un par pieņemamāku cenu, jo piedāvājumi jau netrūkst: http://www.apollo.lv/portal/ipasums/articles/196832
http://www.privateislandsonline.com/stathanasiosisland.htm
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.10 17:47:28
Pārdomātājs
Kāda ir komandas definīcija? Un kāpēc `darbonis` ir apsaukāšanās?
Indra Skuja-Grislis
# Iesūtīts: 2010.03.10 21:01:38
Šiem notikumiem ir sekots no ārpuses, patiesību sakot, ar šausmām. Nezinu, ko piebilst, kā tikai Dieva dēļ, nevajag taisīt vairāk parādus. Ne ar kādām finasu "shēmām vai rebām" no šiem parādiem nevarēs iziet. Baznīca nevar dzīvot no augļiem, baznīca dzīvo no labprātīgiem ziedojumiem. Draudzēm beidzot ir jāsāk uzņemties atbildību par saviem mācītājiem un diemžēl varbūt mācītājiem daudzos gadījumos pašiem jāmeklē papildus darbs. Ļoti žēl, ka cilvēki atlaisti.
Vai kāds gadījumā nezin, kas toreiz notika ar Jāņa Gintera web-site , kur REIZ publiski bija iespējams diskutēt par GASN? Tas bija vasarā, pirms tā sauc. pasaules finasu krīze sākas; tanī vasarā, par visām problēmām ļoti sakarīgi daudzi no LELB un ārpuses jau iesāka diskutētpar saimniecību, un tad šo web-site pēkšņi slēdza. Pašlaik izskatās, ka ir iestājušas nopietnas, sekas tam, kas jau tika ievārīts labu laiku atpakaļ. Dieva dēļ, nevāriet taču tālāk to putru!
armilo
# Iesūtīts: 2010.03.10 21:35:39
Indra, "Dieva dēļ, nevajag taisīt vairāk parādus."
Āmen. Dieva bērni ir darījuši lielu grēku izrādot nepaļaušanos uz savu apgādnieku - debesu Tēvu. Mums ir lūgšana un reizē apsolījums, ka Dievs mums dienišķo maizi dod pilnā mērā.
Indra Skuja-Grislis
# Iesūtīts: 2010.03.10 21:56:28
Tā nu nav "Debesu tēva putra", bet neatbildīgu cilvēku ziepes!
incognito
# Iesūtīts: 2010.03.11 08:53:00
masiks
Tā viš ir. Nauda ir "netaisnais mamons".
Vispār Lūkas evaņģēlijā es pamanīju šai sakarā interesantu rakstuvietu, kas atbilst situācijai:
"Ja jūs neesat bijuši uzticami netaisnās mantas lietās, kas jums uzticēs patieso?"
enģelīts... [95.68.17.221]
# Iesūtīts: 2010.03.11 09:11:01
un mētāt akmeņus jau vairs nav nozīmes, kopīgi jāmeklē risinājumi...kam jāatbild, tas jau arī agri vai vēlu atbildēs.....Dievs jau nav mazais bērns...
enģelīts... [95.68.17.221]
# Iesūtīts: 2010.03.11 09:14:02
cilvēki domā , bet Dievs dara...un tas nesmukums(grēks)parasti nav kā īlens maisā noslēpjams, bet ar lielu blīkšķi (ja iepriekš neklausa brīdinājumiem) nāk gaismā... tas ir tikai pašsaprotami
enģelīts... [95.68.17.221]
# Iesūtīts: 2010.03.11 09:27:03
dievs arī mantas kārus cilvēkus izmanto , lai pielildītos kādas liekas un mums kaut ko arī iemācītu,.... bet runa jau ir par katru vienu cilvēku , vai es esmu uzticīgs savā vietā ar saviem lēmumiem un no tā veidojas viss apkārt...tā ir mūsu katra atbildība , godīgums vai negodīgums , jo Dievs jau tikai no tevis(no katra viena) prasīs atbildi par savu padarīto vai nepadarīto.
vilks
# Iesūtīts: 2010.03.11 09:41:40
enģelīts... [95.68.17.221]
1) izlasi foruma noteikumus
2) ielogojies un raksti visu, ko gribi pateikt, vienā garā komentārā, nevis 10 komentāros pa vienam teikumam tu tak nerunājies te viens pats
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 28 . 29 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 67 , pavisam kopa bijuši: 32780