atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu bīskapu atbildība par situāciju LELB
Voldemārs
Iesūtīts: 2010.03.09 01:30:57
Sākušu ar atvainošanos, jo nevēlos vērsties pret kādiem personīgi. Lūdzu labojiet manis sacīto, ja jums liekas savādāk.
Esošā LELB finanču situācija mani nopietni uztrauc. Man rodas pārdomas par to cilvēku atbilstību, kas pieņem lēmumus LELB visaugstākajā līmenī.
Manuprāt, jebkurā laicīgā institūcijā vadība atkāptos pēc tik katastrofāla notikumu scenārija. Vai bīskapi un virsvalde ir uzņēmušies atbildību par neizdarībām šinī sfērā? Vai tie, kas ļoti nepamatotos finanču projektus virzīja un atbalstīja vēl joprojām atrodas vadībā?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 28 . 29 . >>
AutorsZiņas teksts
enģelīts... [95.68.17.221]
# Iesūtīts: 2010.03.11 09:52:35
bet masiks tak neko tadu nepateica ka viņu izdzēs?! es jau ne ko ...sori
enģelīts... [95.68.17.221]
# Iesūtīts: 2010.03.11 09:55:26
un modarators jau nemaz neparādījās ar aizrādījumu, vienkārši pazuda daži komenti no mana un masiks vispār pazuda ar savu komentu un pie tam par tēmu..
Pārdomātājs
# Labojis Pārdomātājs: 2010.03.11 09:55:49
incognito
"Tā viš ir. Nauda ir "netaisnais mamons".
Vispār Lūkas evaņģēlijā es pamanīju šai sakarā interesantu rakstuvietu, kas atbilst situācijai:
"Ja jūs neesat bijuši uzticami netaisnās mantas lietās, kas jums uzticēs patieso?"

Uz kāda pamata Tu (tāpat arī citi) atkārtojat masu (bieži visai dzeltenu) tiražēto aizdomu ka visaā GASNā ir kāds netaisnums un negodīgums?
Ja vispasaules krīze kas Latvijā sevišķi smaga trāpa arī baznīcas projektu tad par to nav ko brīnīties.
Jā, varbūt šis projekts kaut kādā mērā mazina draudzu isajūtu ka tām pašām jārūpējas par sava mācītāja iztiku. Pārāk ilgi ir bijis pierasts ka gan jau konsistorija visu nokārtos, remontus un visu citu. Sinodes ievēlēta revīzijas komisija nav atradusi ne rupjas kļūdas, ne kādu izšķērdēšanu vai nelikumīgas darbības.
Cik ilgi pašu brāļi turpinās pūst vienā taurē ar pasauli kura visvisādu iemeslu dēļ grib baznīcu nonievāt un apmelot?.
jancis [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2010.03.11 10:05:26
Pārdomātājs Arī aplamas lietas var darīt godīgi, visu perfekti dokumentējot un virzot idejas īstenošanas virzienā, neņemot vērā pamatotus iebildumus. Bet tas šis lietas nepadara par pareizām.
Pārdomātāj ja esi tik zinošs lūdzu izsēj šīs šaubas brāļos un māsās, pasaki, ka nav pamata šādai diskusijai. Tas tikai vairos sadraudzību un nebūs muļķīgu jautājumu un aizdomu.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.11 10:19:57
incognito
Viens Tev adresēts komentārs uzvedināja uz jautājumu, vai esi partizāns no LELB rindām?
daiga [95.68.17.221]
# Iesūtīts: 2010.03.11 10:23:53
Kristus nav nācis mīlēt un mirt par morāli skaidrajiem, taisnīgajiem. Ja tas tā būtu mums klātos plāni!Viņš nācis , lai mīlētu un mirtu par grēčīgajiem, nevērīgajiem un savtīgajiem. Pieugot Kristus mīlestības atziņā, ka Viņš mūs izglābis no taisnīgā soda, mēs kļūstam laipnāki pret citiem, kad viņiem kaut kas neizdodas. Sodot citus par viņu neveiksmēm, mēs pieļaujam divas smagas kļūdas.1) mēs vainojam cilvēku ne tikai tad , ja viņi patiešām grēko, bet arī tad kad viņi ir kļūdījušies. Ja arī cilvēks no visas sirds ir centies, tomēr piedzīvo neveiksmes, viņš nav pelnījis mūsu dzēlīgās piezīmes. Viņam nepieciešam mīlestība un atbalsts. Mēs parasti vainojam citus, tādēļ ka viņu rīcība mums liek izskatīties kā neveiksmniekiem un doma par mūsu pašu neveiksmi mums ir nepieņemama. 2) nosodot citus, mēs dažkārt domājam, ka Dievs mūs ir pilnvarojis spriest taisnu tiesu un tā ir mūsu otrā kļūda. Nespējot p
daiga [95.68.17.221]
# Iesūtīts: 2010.03.11 10:24:08
Nav šaubu, ka grēks nav attaisnojams un ir pelnījis nosodījumu, taču Dievs mums šadas tiesības nav devis. Nosodījums ir Dieva nevis cilvēku ziņā. Jēzus teiktie vārdi:Kas no jums ir bez grēka, tas lai met pirmais akmeni. Mums jāizturas ar mīlestību, atbalstot un, ja iespējams, labojot viņu kļūdas.
Pārdomātājs
# Iesūtīts: 2010.03.11 10:26:18
jancis [195.8.115.229]
"Pārdomātāj ja esi tik zinošs lūdzu izsēj šīs šaubas brāļos un māsās, pasaki, ka nav pamata šādai diskusijai."

Kā lai izsēju tās šaubas? Cik es zinu un saprotu šaubām par negodīgumu vai muļķību nav pamata. Droši vien kaut ko varēja darīt citādi, sagatavot rezerves variantu reizei ja neizdodas pirmais variants.
Man skumji ka visi ir gudri un pārgudri un ne tikai kritizēt. Lietderīgs kritika ir deriga un vajadziga.
Mani skumdina to ticības brāļu uzbrukumi un nomelnojumi cil`vkiem kas pēc labvākās sirdsapziņas ir darījuši to kas viņiem ir kopigi nolemts un uzticēts, GASNu.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.11 10:28:21
daiga [95.68.17.221]
Vispār jau tieši kļūdīšanās arī ir grēks. Cilvēks izdarīja kļūdu apēzdams to firziķi paradīzē.
Šajā kontekstā ir labāk saprotams - kas tās tādas par kļūdām ir LELB finanšu lietās.
daiga [95.68.17.221]
# Iesūtīts: 2010.03.11 10:33:39
Nespējot paciest netaisnību, mēs gribam panākt zināmu li`dzsvaru starp labo un ļauno. Kā Jēzu teica:Kas no jums ir bez grāka, tas lai met pirmo akmeni. Mums jāizturas pret cilvēkiem ar mīlestību un, ja iespējams, labojot viņu kļūdas.
jancis [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2010.03.11 10:33:41
daiga [95.68.17.221] mīļā Daiga, Kāpēc baznīcai būtu jādod iespēja šādi kļūdīties dažiem brāļiem. Vai Domā viņiem ir no tā vieglāk. kaut arī vīzija bija skaista un šķietami nesagraujama. Vai nevar veidot šo vienprātību diskusiju ceļā un parādīt nevis ceļu, kas ir riska un laimes spēles pilns, bet šo šauro un stabilo, par kuru ik svētdienas tiek no kanceles runātas un ļaudīm pasniegts. Vai ļaudis domā to pašu negaida no bīskapiem un vadības? Labi, ka ir Kristus - Tas ļaudis mierinās, protams.
incognito
# Labojis incognito: 2010.03.11 10:37:12
Pārdomātājs
Droši vien šajā situācijā būtu korektāk runāt neprasmi, nevis ļaunprātību. Droši vien. Šīs pasaules bērni savās lietās ir gudrāki par gaismas bērniem.

Aivars
Nē.
daiga [95.68.17.221]
# Iesūtīts: 2010.03.11 10:39:07
to firziķi jau mēs paši arī ik dienas kožam un krītam, bet tāpēc jau nav kļūdas vai grēka dēļ otrs zemē ar mietu jāiedzen..piedod...kas tu esi_Dieva vietā vai ka nespēj piedot...Tev Dievs ir piedevi visus tavus grēkus, kāpēc nepiedod citiem?! Acīm redzot neesi izaudzis...masik, bet Dievs izmaina visus cilvēkus, ja vien mēs to ļaujam.
Aivars
# Labojis Aivars: 2010.03.11 10:39:51
Pārdomātājs
Nu acīmredzot nav šī vieta tā īstā, kur visu izrunāt. Vēl jo vairāk ar tādām pusfrāzēm, kas pauž skumjas par iespējamu negodprātību no vienas vai otras puses.
Taisnība jau ir jancim, ka arī Tev, kā zinošai personai ir visas iespējas te kādu skaidrību ieviest ar konkrētiem faktiem, bez cīņām ar ticības brāļiem, kas, Tavuprāt, iesaistījušies nesvētā aliansē ar dzelteno presi pret šodienas martīriem GASN vadībā.
Starp citu, vai ir kaut kas dzeltenajā presē vispār par šo tēmu daudz parādījies? Speciāli sameklēju `kas jauns` portālu, bet arī tur nekas tāds supertendenciozs jau nebija.
daiga [95.68.17.221]
# Iesūtīts: 2010.03.11 10:42:28
jancis [195.8.115.229] Nu un ko tad tagad darīsim?! Kļūda taču ir izdarīts, atpakaļ to neatgriezt, tas nozīmē vienu novelc strīpu un izvērtē, paskaties ko var tajā visā izmainīt, un ko vēl izlabot, nevis sēdēt uz zūdīšanās troņa un čīkstēt..
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.03.11 10:44:36
daiga , tādai tevis vienpusīgai atziņai ir divi gali.
Viena lieta ir cilvēki kā še ( GASN ), kas kļūdījušies tāpēc, ka visa cilvēku sabiedrības kopā esamība ar ekonomiskajām un politiskajām sistēmām balansē uz nažā asmens un ir tik pat stabila cik Bābeles tornis.

Bet ko darīt ar tādiem cilvēkiem, kas tīri labi saprotot šīs tevis piesauktās kristietības maksimas , tās veiksmīgi ekspluatē manipulatīvā veidā savam labumam?
Acīmredzot , pret viņiem jāpielieto Atslēgu vara un viņu grēki ir jāpatur viņu priekšā, līdz tie nožēlo un gandara.
daiga [95.68.17.221]
# Iesūtīts: 2010.03.11 10:46:09
var piekrist tikai enģelītim par to godīgumu un tā ir katra mūsu atbildība
jancis [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2010.03.11 10:48:47
Pārdomātājs Un zini, ko es gribētu teikt Baznīcas vadībai. Pasakiet atklāti, cik lielas ir problēmas. Un aicināt ticīgos Luterāņus ziedot. Domāju, ja pareizi -ATKLĀTI to pasniegsiet nauda jums būs- nevar nebūt!
daiga [95.68.17.221]
# Iesūtīts: 2010.03.11 10:51:33
indriķis_Bet ko darīt ar tādiem cilvēkiem, kas tīri labi saprotot šīs tevis piesauktās kristietības maksimas , tās veiksmīgi ekspluatē manipulatīvā veidā savam labumam?

Zinu to, ka man ar tiesu nav jānodarbojas_kā saka atstāj tiesu Dievam, kam kas pienākas ogles tas jau pats ir sev uz galvas sakrājis. Es tā kā Dieva lomu neuzņemtos. No pieredzes zinu, ka Dievs neatstāj nesodītus ja viņš kādam ko ir uzticējis, prasīs arī atbildību. Kas to būs piedzīvojis, ja nav ēzelis otrreiz centīsies nekāpt uz tā paša grābekļa, bet gadās esam vāji...
vilks
# Iesūtīts: 2010.03.11 10:52:46
Piekrītu jancim un nepiekrītu daigai. Bez atklātas sarunas un godīgas kļūdu atzīšanas izlīgums nav iespējams.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 28 . 29 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 5 , pavisam kopa bijuši: 4564