atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu bīskapu atbildība par situāciju LELB
Voldemārs
Iesūtīts: 2010.03.09 01:30:57
Sākušu ar atvainošanos, jo nevēlos vērsties pret kādiem personīgi. Lūdzu labojiet manis sacīto, ja jums liekas savādāk.
Esošā LELB finanču situācija mani nopietni uztrauc. Man rodas pārdomas par to cilvēku atbilstību, kas pieņem lēmumus LELB visaugstākajā līmenī.
Manuprāt, jebkurā laicīgā institūcijā vadība atkāptos pēc tik katastrofāla notikumu scenārija. Vai bīskapi un virsvalde ir uzņēmušies atbildību par neizdarībām šinī sfērā? Vai tie, kas ļoti nepamatotos finanču projektus virzīja un atbalstīja vēl joprojām atrodas vadībā?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 28 . 29 . >>
AutorsZiņas teksts
daiga [95.68.17.221]
# Iesūtīts: 2010.03.11 10:56:34
Es tev piekrītu vilks. Es jau nesaku, ka viss jālaiž pašplūsmā, mācītāji taču var prasīt no savas vadības pilnu atskaiti un tad arī visi kopā domāt. Kā tad ir valstī ir komisija, kas izskata akūto jautājumu un viss.
Pārdomātājs
# Labojis Pārdomātājs: 2010.03.11 10:59:29
Aivars Visu šo detalizēto informāciju nemaz nav iespējams un nebūtu jēga publicēt forumā. Būtiskākais kā GASN sistēma tika plānota tika rādīts un skaidrots sinodē un arī kapitulā prāvesti par to ir informēti. Prāvesti ir baznīcas vadība tieši tāpat kā bīskapi. Lai tad nu prāvesti ja šeit atrodas tad arī stāsta.

Par brāļu apzinātu vai neapzinātu darbošanos vienā virzienā kopā ar laicīgajiem, agresīvajiem, pret kristietibu vispār vērstajiem mēdijiem bet jo sevišķi pret LELB tās konservatīvās nostājas dēļ es rakstīju ne tik daudz GASN sakarā.
Šī tendence ir visu laiku. Tur ir Korālis, Sarmītes F.intervija sieviešu žurnālā un vēl daža laba mūsu brāļa intervija, divdomīgi un reizēm pat klaji nepatiesi komentāri Tepat jau forumā arī. Vai tad Ganiņa saukāšana par "darboni"tāda nav piemēram?

daiga Kļūda taču ir izdarīts,
Es domāju, ka GASN principā nebūt nebija kļūda. Tur varbūt vajag ko pielabot, bet tā vienmēr ir ar jebkuru lielu pasākumu. GASN pašreizējā apstāšnaās ir sasitīta, ja uz to skatās tikai praktiski tikai ekonomiskā krīze.
Ja šāda mācītāju nodrošināšana pilnai, ar visu spēku kalpošanai tikai draudzēs ir nepareiza, Dieva negribēta, tad jau tur nekas ar;ī nesanāks.
Man tikai gribētos redzēt un lasīt to bargo kritiķu unapsūdzētāju atbvainošanos, ja GASN aizies!
daiga [95.68.17.221]
# Iesūtīts: 2010.03.11 11:01:50
tā pat kā vadība no mācītājiem, mēs taču esam viens un atbildība jau gulsta uz mums visiem..es domāju, ka arī mūsu vadība jau ir kādu mācībstundu šajā visā iemācījusies un izskatīs un galvenais informēs mācītājus un draudzes, lai nav jāuzzin daudzas lietas mums draudzei no preses....
Aivars
# Labojis Aivars: 2010.03.11 11:07:20
Pārdomātājs
Man jau arī daudz kas visa šī sakarā te liekas bezjēdzīgs. Kas gan no tā mainās?
Bet, ja tik dažādas ir Lelbiešu domas, tad jādomā, kā vienībai par ļaunu tikai nāk visādi unifikācijas mēģinājumi. Tā atskatoties liekas, ka kaut kā visa tās sistēmas iedarbināšanu jau no Sinodes balsojuma ir pavadījis kaut kāds lieks saspīlējums. Varbūt, ne tikai augļošanas moments, bet arī šis Dievam nav paticis.
Te gan, ja atgriežamies pie diskusijas pieteikuma, jāsaka, ka mūspuses bīskaps, šķiet, ir centies ļoti atbildīgi kalpot par `plaisu pielīdzinātāju`.
jancis [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2010.03.11 11:23:30
Pārdomātājs Piedod, bet šāda mēroga projekts nedrīkst balstīties uz JA AIZIES. Vai šī ir tā vieta, kur šādi riskēt? Ar saviem līdzekļiem es varu un arī riskēju. Vai nu tad atbild visi un viss ir kārtībā, ja neizdodas saziedojam un mēģinām ko citu. Jo ja projekta vadītāji ir profesionāļi nav pamata neuzticēties.
via nav ta [78.84.223.135]
# Iesūtīts: 2010.03.11 13:34:39
Nav jau runa tikai par GASN, bet gan par Virsvaldes vadības darbību, kura savai kompetencei pakārto Satversmi, lai it visu lemt, izpildīt un kontrolēt varētu viena pati. GASN bija tikai viens no šī projekta punktiem.
Jānis Ginters
# Iesūtīts: 2010.03.11 16:07:32
Indra Skuja-Grislis 2010.03.10 21:01:38
Vai kāds gadījumā nezin, kas toreiz notika ar Jāņa Gintera web-site , kur REIZ publiski bija iespējams diskutēt par GASN? Tas bija vasarā, pirms tā sauc. pasaules finasu krīze sākas; tanī vasarā, par visām problēmām ļoti sakarīgi daudzi no LELB un ārpuses jau iesāka diskutētpar saimniecību, un tad šo web-site pēkšņi slēdza.

Kā nu nezinu, zinu!
Veidojot www.sinode.info, jau sākumā rakstīju, ka šī web-site ir īstermiņa projekts. Kamēr vēl kaut nedaudz bija cerības uz dzirdīgām ausīm, projektu turpināju. Kad šīs cerības nobālēja, tad vienkārši weblapā aktivizēju "maintenance mode". No vadības neviens man tieši nespieda web-site slēgt.
vilks
# Iesūtīts: 2010.03.11 20:14:23
Pārdomātājs
Man tikai gribētos redzēt un lasīt to bargo kritiķu unapsūdzētāju atbvainošanos
Tur jau laikam ir tā bēda, ka katrs gribētu redzēt visu citu atvainošanos, bet pašiem atvainoties kaut kā negribas. Pašlaik ir tāds brīdis, kad daudziem gribētos redzēt to atvainošanos, kas visiem līdzekļiem (un veidos, ar kuriem cilvēki tika sāpināti) bīdīja nekavējošu GASN uzsākšanu.

Varbūt pati GASN ideja ir laba, vismaz tiktāl, ciktāl tā ir mērķēta uz mācītāju nodrošināšanu ar atalgojumu. Bet ieviešanas laiks acīmredzami nebija īstais.
Pārdomātājs
# Iesūtīts: 2010.03.11 20:29:08
vilks "katrs gribētu redzēt visu citu atvainošanos, bet pašiem atvainoties kaut kā negribas...... kas visiem līdzekļiem (un veidos, ar kuriem cilvēki tika sāpināti) bīdīja nekavējošu GASN uzsākšanu. "

1)... es rakstīju - gribētos redzēt un lasīt to bargo kritiķu unapsūdzētāju atbvainošanos, ja GASN aizies! - tātad izrādīsies darboties spējīgs, nevis vienkāršu atvainošanos par nezin ko.
2) neatminos ne lasītu ne dzirdētu tādu gānīšanos no vadības puses pret GASN pretiniekiem (patiesībā nekad un nekādu ļaunrunāšanu nav gadījies ne dzirdēt ne lasīt) kādu šeit forumā un mēdijos ir nācies dzirdēt un lasīt no dažnedažādiem "ekspertiem" ieskaitot mūsu pašu brāļus

jancis [195.8.115.229] "šāda mēroga projekts nedrīkst balstīties uz JA AIZIES."

Pirmkārt tas nebalstījās uz - ja aizies, bet uz matemātiskiem aprēķiniem kuros gan nebija paredzēta tik dziļa finansu vispasaules krīze.
Otrkārt itin neviens liels projekts nav ar 100% garantiju, ka tas noteikti izdosies vismaz prezīzi plānotajā veidā. Reālā situācija ienes korekcijas vienmēr un jebkuram projektam.


vilks
# Iesūtīts: 2010.03.11 20:32:54
Pārdomātājs
nē nu ja vienīgais sliktums, ko cilvēki var izdarīt, ir publisks, tad protams, par to šeit nav jārunā.
Es nekādi neatbalstu gānīšanos ne no vienas puses. Es tikai pazīstu daudz cilvēkus, kam šī situācija sāp. Un kas arī ir zaudējuši cerību par godīgumu un atklātību vadītājos...un tas, manuprāt, kā baznīcai ir ļoti bēdīgi. Šīs diskusijas kontekstā - GASN šo neuzticēšanos ir ļoti veicinājis. Diemžēl.
Pārdomātājs
# Iesūtīts: 2010.03.11 20:39:55
vilks Vari paskaidrot tuvāk? Kuros vadītājos? Savos mācītājš, savos prāvestos, kapitulā (kas ir visi prāvesti kopā), bīskapos, bīskapu kolēģijā? Kuros?

Kāds ir pamats domāt, ka viņi nav godīgi? Pilnīga atklātība līgumua sarunu un slēgšans laikā ir absolūti neiespējama, jo darījuma otra puse ir ieinteresēta maksimāli daduz uzzināt par potenciālā pārdevēja situācju - gan atklātiem, gan slēptiem un pavisam nelegāliem paņēmieniem.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.11 20:43:54
mjā... šoreiz izmantošu iespēju paklusēt
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.03.11 20:44:20
Manuprāt, šī diskusija pēc būtības vairāk atbilst tam, kā notiek lietas pasaulē , ne baznīcā.
Vispirms, atbildības pieprasīšana. Tipa, atbildīgais ministrs, kuram jāatkāpjas tāpēc, ka kāds viņa padotais nav trāpījis mērķī.
Aptuveni tā - jāatrod tie, kas vainīgi vai vismaz izskatās pēc vainīgiem, , viņi jāsoda vai vismaz jānosoda. Citiem vārdiem, grēkāži. Kā tas normālā eiropeiskā vai amerikāniskā liekuļu sabiedrībā ierasts.

Bet fakts ir tāds - vispasaules krīzes jeb laicīgo politiķu bezatbildīga rīcība ir izraisījusi apstākļus, kuru dēļ ir aizgājusi pa pieskari normāla iecere beidzot atalgot mācītājus ar cilvēka cienīgu atalgojumu, nevis pārgudri muldēt pseidoreliģiskus tekstus aptuveni par to, ka debesīs labāki būs.
Labāki jau būs, bet līdz debesīm vēl jāpagaida... To, ka šī iecere bija labticīga, apliecina līdzšinējais GASN izmaksātais algu apjoms. Kaut kā tomēr pretrunā ar ciltsbrāļiem latviešiem ierasto - načaļņikiem oj, oj, oj, pārējiem knapa iztikšana.
Visu cieņu tiem, kam nepaveicās.
Gan amatbrāļiem, kam tagad sāksies ne tās jaukākās papildus problēmas, gan tiem, kas pūlējās viņu iztikšanas labā, gan arī tiem, kas deva svētību šim labajam darbam.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.11 20:45:54
vilks
Paldies, par atklātu sarunu!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.11 20:48:29
indriķis
http://www.youtube.com/watch?v=37GrbCUvZEM
jancis [78.84.254.16]
# Iesūtīts: 2010.03.11 22:56:02
Pārdomātājs Otrkārt itin neviens liels projekts nav ar 100% garantiju
Protams, ka nav. Lai veicas un lai Dievs Jums palīdz.
Indra Skuja-Grislis
# Iesūtīts: 2010.03.11 23:03:56
Janim Ginteram ,- paldies, "vadību" gan es neminēju... Es vienkārši domāju, ka Tu toreiz biji uzņemies ļoti labu darbu, un toreiz es centos sarunāties ar bijušiem studiju biedriem uc. par savu pieredzi un vērojumiem kalpojot Rietumos, jo cerēju ka tas kaut vismaz ko ierosinātu.
Pirms krīzes, atpakaļ skatoties, projekta finasu shēma likās neprāts; krīze , protams, visu pataisīja trakāku. Bet nevainotiet krīzi, komūnistiskas pieejas vienkārši nestrādā kapitālisma apstākļos, turklāt ar lienētu naudu, ko nevar atdot.
Manuprāt kapitālisma apstākļos GASN,kā tas bija iecerēts, nav vispār iespējams, jo tas pilnīgi iznīcina draudžu atbildību par savu macītāju. Pat ja būtu nauda, tas nerosina draudžu manteriālo iniciatīvu , ja ne desmito tiesu, kaut vai trīs procentus - , teiksim Trīsvienībai pa godu.


O,jā , Egils Sūta sveicienus Sandrai!
jancis [78.84.254.16]
# Iesūtīts: 2010.03.11 23:05:20
Pārdomātājs Pilnīga atklātība līgumua sarunu un slēgšans laikā ir absolūti neiespējama, jo darījuma otra puse

vai drīkst jautāt? Par kādu darījuma otru pusi ir runa?
tāpat [78.84.52.201]
# Iesūtīts: 2010.03.12 00:18:39
Piekrītu pilnīgi Voldemāram, vismaz viens CILVĒKS, kurš neraustās, nesēž pagaldē un nelien p..... ! Nezin gan, vai LELB satversmi 1996.gadā laboja Dievs un šo to tur piemirsa ierakstīt, kas bija pirms tam!? Tad jau LELB augstākai vadībai ir lielāks nemaldīgums, ne kā RKB pāvestam!
Pārdomātājs
# Labojis Pārdomātājs: 2010.03.12 01:16:16
Indra Skuja-Grislis "Pirms krīzes, atpakaļ skatoties, projekta finasu shēma likās neprāts; krīze , protams, visu pataisīja trakāku. Bet nevainotiet krīzi, komūnistiskas pieejas vienkārši nestrādā kapitālisma apstākļos, turklāt ar lienētu naudu, ko nevar atdot."

Tavs spriedums skan kā no pieredzējuša finansu eksperta mutes nācis. Vai Tu tāda esi? Cik dziļi Tu no pirmavotiem, nevis atstāstījumiem pārzini GASN plānu? Cik gadus esi strādājusi finanšu tirgos, lai varētu tik autoritatīvi spriest?
Vai tie ASV Baznīcas bankas eksperti, kas jau gadu desmitiem šādā veidā kalpo savām draudzēm, pirms piekrist GASN projektu akceptēt un tā palaišanai naudu aizdot bija galīgi stulbeņi ka neapjēdza, ka tā (pēc tava vērtējuma) ir zemē nomesta un neatdabūjama?
Jeb varbūt tomēr tas bija uz ļoti reālistiskiem aprēķiniem balstīts projekts, kas nelaimīgi sakrita ar pasaules krīzes iesākumu?
Vai paskaidrosi arī, ko tu domā ar "komunistisku pieeju kapitālisma apstākļos"?
Man šo teicienu grūti saprast.

jancis [78.84.254.16] Par pircēju. Par tiem kas baznīcas īpašumus grib nopirkt par sviestmaizi
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 28 . 29 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 174 , pavisam kopa bijuši: 1196