atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu bīskapu atbildība par situāciju LELB
Voldemārs
Iesūtīts: 2010.03.09 01:30:57
Sākušu ar atvainošanos, jo nevēlos vērsties pret kādiem personīgi. Lūdzu labojiet manis sacīto, ja jums liekas savādāk.
Esošā LELB finanču situācija mani nopietni uztrauc. Man rodas pārdomas par to cilvēku atbilstību, kas pieņem lēmumus LELB visaugstākajā līmenī.
Manuprāt, jebkurā laicīgā institūcijā vadība atkāptos pēc tik katastrofāla notikumu scenārija. Vai bīskapi un virsvalde ir uzņēmušies atbildību par neizdarībām šinī sfērā? Vai tie, kas ļoti nepamatotos finanču projektus virzīja un atbalstīja vēl joprojām atrodas vadībā?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 28 . 29 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.13 19:49:03
jancis [78.84.254.16]
OK. Tad saprotu. Tiesa, mani joprojām mulsina foruma anonimitāte, kur no vienas ip adreses vairāki anonīmi avatāri runājas (pieņemsim, ka vīrs, sieva, meita un sievasmāte). Man labāk patīk aci pret aci. Vai neesi mēģinājis savam bīskapam uzrakstīt vēstuli vai uzzvanīt un aprunāties? Pieņemu, ka tur ātrāk kāda produktivitāte būtu gaidāma. Šeit šobrīd vienkārši kļūst žēl, ka pieauguši cilvēki viens otru par muļķi tur.
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.03.13 19:54:20
lēnprātīgais
Nav jau slikti, ka tam draudzes loceklim, kurš ziedo naudu, kaut kas vairāk tiek arī paskaidrots t.i. ka ar viņu arī notiek kāda komunikācija. Tas jau arī pieder pie kritīga brieduma pazīmes - paskaidrot un atbildēt uz neērtiem jautājumiem. Varbūt tas ir īsts gavēnis? Piemēram, kaut vai tādā līmenī, ja bērni niķojas, tad vecāki pie pirmās izdevības nesāk psihot un vai saukt bērnus par dumiem vai necienīgiem, kas no ticības un viņu rūpēm neko nesaprot. Un neba viss uzreiz ir atbildāms vai tas jādara tulīt uzreiz. Līdzīgi, labi zini kā ir iesvētes mācībā, ne uz viesiem jautājumiem var viegli un tā uzreiz atbildēt. Ir vajadzīgs kāds laiks gan mācītājam, gan jautātājam. Bet cilvēkiem ir svarīgi sajust, ka viņi ir līdzdalīgi notiekošajā, tik lab tas ir vajadzīgs bīskapam, prāvestam, mācītājam, tāpat draudzes loceklim.
jancis [78.84.244.126]
# Iesūtīts: 2010.03.13 20:21:12
Aivars Es pagaidīšu. Pāvils šad tad te apgrozās. Varbūt patiešām gavēņa laikā vajag nogaidīt. Ai, nezinu. Gan jau ir Kāds kas zin.
Ja Tu par manu ip adresi, tad es jā rakstu no trīs adresēm. kur arī bieži uzturos. Un atrodu laiciņu palasīt šo to. Reģistrēties vairs nevēlos.
Aivars
# Labojis Aivars: 2010.03.13 20:27:14
jancis [78.84.244.126]
Šoreiz drīzāk ir runa par daudziem nikiem no vienas adreses. (noreģistrēti un `anonīmi`)
Bet attiecībā uz šo virtuālo vidi, joprojām uzskatu, ka tā ir princis florizelis alises aizspogulijā, un kad beigsies gavēnis un Līgavainis nāks, būs sava jautrība, bet daži jutīsies stulbi.
Pagaidām šķiet, ka lielākais ieguvums no šīs diskusijas ir pārdomas par `atbildības` jēdziena daudznozīmību.
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.03.13 20:36:18
jancis [78.84.244.126]

Jesaja interesanti raksta par gavēšanu (tb.arī par atbildību ).
Jes.56:6, 10-12 "Vai drīzāk tā nav gavēšana, kāda Man patīk, proti: (...) neatraujies no sava tuvāka, (...) kad tu izsalkušam atvērsi savu sirdi un paēdināsi apbēdinātu dvēseli, (...) Un Tas Kungs tevi vienmēr vadīs un paēdinās tavu dvēseli arī tukšās vietās un stiprinās tavus locekļus, ka tu būsi kā auglīgs dārzs un kā ūdens avots, kurā ūdens neizsīkst. Tu uzcelsi vecās posta vietas, tu atjaunosi agrāko cilšu pamatus, un tevi sauks par plaisu pielīdzinātāju un par apdzīvojamu vietu atjaunotāju."

Vai nav skaisti un labi pateikts!
jancis [78.84.244.126]
# Iesūtīts: 2010.03.13 21:58:58
Raimonds Skaisti. Lai notiek Dieva prāts Un es darīšu kas man darāms
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2010.03.13 22:00:13
Raimonds

Mans iepriekšējais teksts bija tieša atbilde uz janča tekstu: Neziņa ir tā, kas liek viņiem minēt. Un pati nepareizākā no atbildēm ir : "Jums gar to nav daļas, jūs neko nesaprotat, nemaisāties profesionāļiem pa kājām"

Atbilde iespēju robežās dota caur mācītāju konferenci, prāvestiem, iecirkņu sapulcēm u.t.t. Draudzes locekļi visus savus jautājumus var uzdot saviem mācītājiem, kam vajadzētu būt informētiem. Ja nu kāds no tiem palicis neziņā, ar visiem jautājumiem var vērsties pie sava prāvesta vai bīskapa. Vai kāds no viniem informāciju slēpj vai jautātāju noraida?

Aivars

Tavu tekstu par nokāpšanu no kanceles un Baznīcas pazemošanu nesapratu. Kas Tavā uztverē ir kancele?
jancis [78.84.244.126]
# Iesūtīts: 2010.03.13 22:15:29
lēnprātīgais Domāju, ka daudz palīdzības aiziet secen ar šādu attieksmi. Man patiešām nav nekādas vēlēšanās runāt ar mācītāju par baznīcas finanšu lietām. Ar mācītāju runāju par lietām, kuras skar pavisam citu tēmu. Un būtu ļoti labi, ja mācītājiem nebūtu norādes no augšas runāt par finansēm no kanceles. Ir nācies dzirdēt ne vienu vien šedevru par pareizas ziedošanas praksi.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.03.13 22:20:01
Tiesa, mani joprojām mulsina foruma anonimitāte

Ja nebutu anominitates muzam neietu saja foruma, bet no otras puses, kad jau seit kadu laiku atrodos gribas visus pec vardiem un sejam zinat un atpazit
Jurists [212.93.100.166]
# Iesūtīts: 2010.03.14 00:47:28
Vai kāds ir arī izlasījis, par ko bīskapi lelbā atbild? Izlasīju satversmē par bīskapiem un tur nekas nav teikts, ka jamie lemj vai atbild par finansēm, budžetu vai to saucamo "namturību".
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.14 08:31:08
lēnprātīgais
Tā bija maza metafora, attiecībā uz nenopietniem tekstiem vīzdegunīgu pamācību formā.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.03.14 23:53:15
Aivars
Šoreiz drīzāk ir runa par daudziem nikiem no vienas adreses. (noreģistrēti un `anonīmi`)

Kā gan var redzēt, no kādas ip adreses raksta reģistrētie lietotāji?
tāpat [78.84.52.201]
# Iesūtīts: 2010.03.15 00:34:11
Pirmā dzirdēšana, ka tiek kaut kas risināts! Informācija no prāvesta puses varētu teikt- tad kurš melo - Dimants(defacto - minimālā alga vēl varbūt aprīlī un iespējams ar daudziem mācītājiem tiks lauzts līgums) vai prāvests(būšot tās pašas algas līdz jūlijam). Skaidrības nav nekādas un konforence jau nu vismazāk ko spēja darīt skaidrāku! Rīgas diacēzē komunikācijas iespējas ar bīskapu!? Kad viņas ir bijušas!? Vienīgi varbūt ar galma mācītājiem, kur nu ar kādiem no laukiem.
jenocs
# Iesūtīts: 2010.03.15 01:34:12
Tā nauda jau nebij baznīcas nauda.Tā bij nauda kura bij jāiegulda Dieva Valstības darbā,nevis jānoliek augļoties apšaubāmos fondos.Tagad nāksies ierīt ziedotās naudas izšķiešanas sekas.
vilks
# Iesūtīts: 2010.03.15 08:10:12
Mārtiņš Aivars
Kā gan var redzēt, no kādas ip adreses raksta reģistrētie lietotāji?
Vispār ar jautājumiem un viedokļiem par ip adresēm jūs varētu pārcelties uz sadaļu Par forumu. Te šādu sarunu izvērst nebūtu lietderīgi.
vilks
# Iesūtīts: 2010.03.15 08:14:22
tāpat [78.84.52.201]
tad kurš melo - Dimants(defacto - minimālā alga vēl varbūt aprīlī un iespējams ar daudziem mācītājiem tiks lauzts līgums) vai prāvests(būšot tās pašas algas līdz jūlijam).
Ne obligāti tas nozīmē, ka kāds melo. Mierīgi var būt, ka pēdējās nedēļas laikā ir atrasts kāds risinājums, lai algas turpināt izmaksāt ilgāk.
Rīgas diacēzē komunikācijas iespējas ar bīskapu!?
Vari mēģināt piezvanīt uz kanceleju un pajautāt.

jenocs
Nekādos apšaubāmos fondos, cik man zināms, šī nauda arī nav nonākusi..
Tā ka nez vai šeit neesošas problēmas ir vērts apspriest tiem, kas par šo neko nezina.
jenocs
# Labojis jenocs: 2010.03.15 09:55:51
man pašam ta tas neskar,un pats zinošs neiru, bet ar situāciju personīgi saistīti ļauži šādi izsakās.bet protams atvainojos ja sanācis izplatīt nepatiesas baumas. bet fakts paliek fakts,ja naudiņa būtu pa taisno aizgājusi Dieva Valstības celšanā ,tad nekāda krīze nebūtu atstājusi ij nemazāko iespaidu uz to. naudu ,tā pat kā mantu,nevajag glabāt tur,kur rūsa,kodes un krīzes to maitā,it sevišķi ziedojumu naudu.
tāpat [78.84.52.201]
# Iesūtīts: 2010.03.15 09:57:35
No prāvestiem informācija nāca pēc viņu sanākšanas Saldū un pirms konforences 3.martā, bet defacto nedēļu pēc tam. Kā tad īsti ir!? Vienīgi dezinformācija tad ir!
vilks
# Labojis vilks: 2010.03.15 10:32:31
jenocs
naudiņa jau arī aizgāja Dieva valstības celšanā - mācītāju algām

tāpat [78.84.52.201]
Nu nē. Vienkārši vajag ņemt vērā jaunāko informāciju.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.15 10:35:53
vilks
Kāda tad ir jaunākā informācija?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 28 . 29 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 91 , pavisam kopa bijuši: 32963