atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu bīskapu atbildība par situāciju LELB
Voldemārs
Iesūtīts: 2010.03.09 01:30:57
Sākušu ar atvainošanos, jo nevēlos vērsties pret kādiem personīgi. Lūdzu labojiet manis sacīto, ja jums liekas savādāk.
Esošā LELB finanču situācija mani nopietni uztrauc. Man rodas pārdomas par to cilvēku atbilstību, kas pieņem lēmumus LELB visaugstākajā līmenī.
Manuprāt, jebkurā laicīgā institūcijā vadība atkāptos pēc tik katastrofāla notikumu scenārija. Vai bīskapi un virsvalde ir uzņēmušies atbildību par neizdarībām šinī sfērā? Vai tie, kas ļoti nepamatotos finanču projektus virzīja un atbalstīja vēl joprojām atrodas vadībā?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 28 . 29 . >>
AutorsZiņas teksts
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.03.09 08:49:59
nevēlos arī kādas "raganu medības", bet, manuprāt, būtu labi tikt skaidrībā, lai turpmāk šādas lietas atkārtošanos samazinātu.
a_masiks
# Iesūtīts: 2010.03.09 08:52:24
Voldemārs
Vai var palūgt man, pavisam neatapīgam ateistam ar pirxtu norādīt - kuriem te vēlams un kuriem nav vēlams rakstīt savus komentārus?
jancis [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2010.03.09 09:48:25
Voldemārs Kādā skaidrībā? Domāju lielākai daļai viss ir skaidrs. Un lai tiesā tas, kurš spēj tiesāt taisni.
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.03.09 09:49:44
Voldemār ,
No sirds žēl, ka kāda laba iecere ir izgāzusies tāpēc, ka nabaga latviešus kopumā kaut kādā īpašā veidā ( vai par īpašiem noziegumiem ) Dievs nevēlas svētīt ar laicīgu labklājību vai arī sitis ar stulbumu un nespēju menedžēt lietas, kas saistītas ar naudu.
Nedomāju, ka pie šāda force majorkāds par to ir īpaši atbildīgs.
Tā jau tikai jūdi var iesmērēt valstij bankrotējošu banku un paši ar to turpināt pelnīt miljonus.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.09 10:06:42
Voldi, eee... kontexts? Kaadas izdariibas un kas ir noticis?

Ij no otras puses... Dievs iecelj un Dievs atcelj
Nerunīgais
# Iesūtīts: 2010.03.09 10:19:47
Voldemār.,

mums gan jau visiem acis ir iztīrītas no visa veida skabargām, lai pillīgi pareizi spētu atpazīt vainīgos...
mums gan jau visiem Kristus pavēle misijai ir rūpīgi izpildīta...
mums gan jau mājas darbi izdarīti tā, ka atliek vēl laika jaukties citu darīšanās...
mums gan jau ir iedots mandāts nosēsties uz Dieva augstā krēsla, lai visu labi varētu pārredzēt...

Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.03.09 10:37:54
paldies tiem, kas norāda uz visu (tai skaitā manu) grēcību un tiesāšanas nosodāmību. Ne jau es kāds svētais.
Problēma, redz, ir cita. Vadības lietas ir jāpilda tiem, kas to vēlās un spēj darīt. Un te ir maz sakara ar skabargu meklēšanu. Auto vadītāja tiesības (legāli) dod tikai tiem, kas spēj to darīt un, nokārtojot eksāmenus, to ir pierādījuši. Kas nespēj stūrēt, lai pilda pasažiera funkcijas. Tieši tāpat ir ar iestādes/organizācijas vadību. Ja tā ir spējīga veikt savus pienākumus, tad slava Dievam un lai strādā, bet ja nē, lai nāk kārtīgāks saimnieks.
Vai LELB ir force majeure?
Atbilstoši akadēmisko terminu vārdnīcai, force majeure ir: Ārkārtēji nenovēršami apstākļi, kuru dēļ nav iespējams pildīt līgumsaistības, kā rezultātā viens līgumpartneris rada zaudējumus otram. Juridiskajā praksē Δ jēdziens nav stingri formulēts, tie varētu būt: kari, revolūcijas, streiki, zemestrīces u. c.; tomēr par Δ nav uzskatāmi ar tirgus konjunktūras izmaiņām saistītie apstākļi.
Cik es atceros, kad pirms 2 gadiem bija runa par finanču plāniem, bija ļoti ievērojama kritika, kuru neņēma vērā. Arī krīze bija jau termins, kuru darījumu aprindās lietoja, apzīmējot situāciju, kas radās pēc vairāku ASV banku kraha. Kāpēc tad situāciju, kuru prognozēja tolaik tagad uztvert kā pārsteigumu?
Vēl. Man ir bijis tas gods piedalīties divās LELB sinodēs (2001, 2004). Abās tajās prezentēja LELB budžetu. Vai jūs domājat, ka kaut reizi šis budžets saskanēja ar paredzamajiem iemaksājumiem? Ja es tā plānotu savas ģimenes budžetu, arī es būtu pie "sasistas siles".
armilo
# Iesūtīts: 2010.03.09 10:39:47
Voldemārs, protams, ka bīskapi ir atbildīgi. Tikai nezinu, vai valsts un baznīcas problēmu situācijas ir vienādi apskatāmas. Vai Tu aicini bīskapus atteikties no amata? Kāds ir šīs diskusijas mēŗkis?
jancis [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2010.03.09 10:50:00
Voldemārs Kāda jēga vairs no tā, kas bija. Vieni ar to var spodrināt sev pogas, bet vai tās būs spožas redzot, ka brālim ir skumji? Šeit būtu vietā patiešām kristiešu cienīga diskusija, kas noteikti jau kaut kur notiek. Vismaz tā es gribu ticēt.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.03.09 11:23:32
Diskusijas mērķis ir mana personīgā sāpe par situāciju, kādā ir nonākusi mana baznīca. Nesaku, ka man ir taisnība, bet dalos ar savām pārdomām un vēlos uzklausīt citus.
Šinī gadījumā ir zināmi fakti, no tiem gudri cilvēki izdarītu pareizus secinājumus. Vai LELB izdara šādus secinājumus? Man (ceru, ne tikai man), kas esmu LELB, interesē, vai atbildīgie vīri un sievas ir pietiekoši precīzi novērtējuši savas spējas, ja esam nonākuši šajā bēdīgajā stāvoklī. Tāpat, vai viņi ir spējīgi pieņemt lēmumus, lai mēs šādā situācijā vairs nenonāktu.
Ja lieta tik tiešām ir force majeure, kā Indriķis to terminē un arī citi advocē, tad es esmu gatavs ciest līdzi savai baznīcai. Bet vismaz šie fakti, kurus minēju, man liek domāt, ka te vairāk ir runa nevis par labi un pareizi darītu lietu negaidītu un neprognozējamu rezultātu, bet par kādu sistēmas kļūdu.
Vadītāji ir tie, kuri ir, vismaz manuprāt, atbildīgi par to, kas notiek. Tā ir vadības galvenā īpašība, atbildība par pārraudzībā esošo "namu".
Tāpat, manurpāt, tie, kas ļoti nošķir kārtību laicīgā valstī un iestādē no baznīcas organizācijas un uzturēšanas laicīgajiem apstākļiem, nav teoloģiski precīzi jautājumā par to, kas tad īsti ir baznīca.
vilks
# Iesūtīts: 2010.03.09 11:30:03
Es domāju, ka notikušais ir mazāk force majeure un vairāk nesaprātīga namturība/saimniekošana.
Tomēr arī Sinodei un mācītājiem ir jāuzņemaz sava daļa atbildības - visiem tiem, kuri balsoja, nevis iedziļinoties jautājumos, bet tāpēc, ka "bīskaps tā saka, tātad tā vajag darīt".
Sava daļa atbildības tiem, kas savu ideju bīdīja "par katru cenu" un steidzamības kārtā nepietiekami izrunātus jautājumus.
Un sava daļa noteikti arī bīskapiem, kam tas viss ir/bija jāpārrauga.
armilo
# Iesūtīts: 2010.03.09 11:37:08
Valdemārs, man šķiet, ka runa ir par medaļu ar divām pusēm. No vienas puses „force majeure”, no otras puses – nepaklausība Kristum. Mūsu Kungs, naudas lietās, saviem mācekļiem ir ieteicis īpaši būt uzmanīgiem. Personīgi es uzskatu, ka GASN ideja ir laba, kamēr tā neaiziet aiz Latvijas robežām. Paši savā zemē tirgojam īpašumus, un no iegūtiem līdzekļiem maksājam algas. Liktenīgā kļūda bija ņemt kredītu. Tā Kungs mūs nav mācījis. Būtu svētīgi, ja mūsu bīskapi to atzītu. Taču atkāpties no amata, gan nevajadzētu. Mums Kungs ir devis brīnišķīgu līdzekli problēmu risināšanai un miera un kārtības atgūšanai – grēksūdzi. Lai Dievs svētī arhibīskapu! Lai Dievs svētī LELB! Ko Dievs mīl, to Viņš pārmāca.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.09 11:45:22
Kā es sen sen teicu, cāļus skaita rudenī... Cāļu skaits ir objektīvs lielums - ir cālis, tad +1, ja cāļa nav tad pieplusot neko nevar! Bet ja pavasarii bij 10 bet rudenī 5i cāļi (vistas) tad kur palika otri 5i? Tie ir mīnusi!

Ar ekonomiku un naudu ir tā, ka tā ir parasta matemātika, bet pati matemātika ir Dieva dāvana... Tā kā... gaidām "rudeni"

p.s. jautājums aizbēršanai, vai taisnība un ja jā, tad kāpēc, deflācijas situācijā ir cēlusies draudzes iemaxas apjoms?
jancis [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2010.03.09 11:45:34
Vai nu vienam cilvēkam ir deleģēta par daudz liela vara, kā rezultātā neapzināta kļūda var radīt graujošas sekas, vai arī strādā sistēma, kuras mērķis ir nopelnīt īstermiņā. Un viena no šīm lietām notiek patreiz, tikai kura? Tās ir manas domas. Par to arī varam padiskutēt. Bet kā to izlabot? Jāprasa vadītājam. Varbūt viņš var sēt kādu cerības sēklu. Un varbūt viss ir kā plānots. Kas zin?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.03.09 11:46:00
Man šķiet, ja luterāņi atzītu desmitās tiesas došanu kalpošanas darbam un draudzes uzturēšanai, tad problēmu būtu mazāk
zobenbracka(Deus Vult!)
# Iesūtīts: 2010.03.09 11:47:02
ja tiešam nonāk līdz bankrotam padodiet ziņu-būs iemesls nosvinēt
Alfrēds [85.15.232.34]
# Iesūtīts: 2010.03.09 11:47:36
Armilo
"Mums Kungs ir devis brīnišķīgu līdzekli problēmu risināšanai un miera un kārtības atgūšanai – grēksūdzi."

Svētlaime. Nez kādēļ valsts attiecībā uz tiem, kas ievārījuši *****s, nav pārņēmusi šo "problēmu risināšanas un miera atgūšanas" līdzekli?
armilo
# Iesūtīts: 2010.03.09 11:51:15
Alfrēds, vai Tu esi kristietis?
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.03.09 11:54:29
armilo
jau sacīju, ka force majeure ir tad, ja tas tik tiešām atbilst force majeure pazīmēm. Ja par lietām, pieņemot lēmumus, varēja un vajadzēja zināt, tad tas vairs nav force majeure, bet gan aizbildināšanās, vai arī nemācēšana. Arī šoferēšanu bez vajadzīgajām prasmēm un tiesībām var aizbildināt
Par GASN. Vai runājot par divām medaļas pusēm, Tu pats ievēro tās attiecībā uz GASN? Ja Tu saki, ka ir labi mācītājiem maksāt tā, lai viņi var uzturēt ģimenes un kalpot ar pilnu atdevi, es Tev pilnībā atbalstu. Ja Tu saki, ka GASNs ir labākais veids kā to izdarīt, tad, manuprāt, fakti liecina pretējo.
Taisnība, ka Dievs pārmāca savējos. Ceru, LELBs mācīsies.
Par vadību. Kā jau sacīju, manuprāt, vadībā jābūt cilvēkiem, kas to grib un prot. Kristīgā baznīcā tiem, protams, būtu jābūt kristiešiem. Tomēr, ar to, ka kāds ir kristietis vien ir par maz. Te vajag izraudzīt prasmīgus kristiešus. Pretējā gadījumā, 1) diez vai izkulsimies no šīm problēmām un 2) ja kaut kā tiksim ārā, tad atkal būsim turpat.
Neesmu nekāds vadības padomdevējs tāpēc mana diskusija ir tikai saruna, bet rakstīts arī ir: "Bīskapam ir jābūt nevainojamam kā Dieva namturim" (Titam 1:7)
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.03.09 11:56:17
Ingars
diskusija ir nevis par līdzekļu iekasēšanu, bet par iztērēšanu
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 28 . 29 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 38 , pavisam kopa bijuši: 2629