atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu 11. novembris Mācītāju konferencē diskusijas par satversmes grozījumiem attiecībā par sieviešu kalpošanu V
vilks
Iesūtīts: 2010.01.17 22:39:28
Turpinam sarunu.
Iepriekšējās diskusijas beigas šeit - 51. lapa un 52. lapa.

Runājam par tēmu,jā?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 38 . 39 . >>
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.26 10:57:59
Nu, un kādi būtu Tavi ierosinājumi?

Meklēt iemeslus huļi vīrieši negrib uzņemties šo darbu, bet sievietes grib! Pirmkārt meklēt vai tā nav pašu neizdarība, nolaidība, nespēja... nezinu kas! Missija savējo vidū pašvaka... Nu mans darbs un izglītība un pieredze nesaistās ar managementu, tāpēc tas ko es redzu, ka autiņš neiet, bet kā to sačiņīt es nezinu... Varu tikai reflektēt par to, kā es rīkojos ja manās progzās ir bugi, kā un kur es tos meklēju un laboju! Tak man ir aizdomas, ka tas neattiecas uz Baznīcas kalpu trūkuma un kvalitātes lāpīšanu!
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.01.26 10:58:07
armilo

Svētais, "uz to neviens man nav spējis atbildēt!"
Vairāk kārt esmu šeit apliecinājis uzskatu, ka SO nav grēka, bet kārtības jautājums. SO nav grēks pats par sevi, bet garīgā amata izpratnes „atšķaidīšana” var novest līdz grēkam. Un tā nav tikai teorija, bet bēdīga īstenība
.

Domāju , ka ir pienācis laiks atvērt jaunu nodaļu par Tavu uzstādījumu kā -grēka ,,ievazāšanu caur sievietēm , vai neprotestantisku hierarhiju,, , kas ir izveidojusies LELB un kaimiņu valstīs.

Es Latvijā kalpoju ar sievietēm ļoti bieži. Tāpēc varu Tev papaust, ka Tu neesi objektīvs. Veram vaļā jaunu nodaļu. Kas vainīgs. Sievietes pie homoseksuālisma Zviedrijas baznīcas vadībā, vai nepareiza hierarhija , kas ar laiku novirzījusies no evaņģēliskā Luterisma atpakaļ uz pāvestības hierarhijas izvietojumu.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.26 10:58:58
Nejauc Dieva dāvanu ar olu kulteni!

Arī Dieva rīksts var būt Dieva Dāvana... kas nekādīgi nenozīmē, ka Rīksts ir tas, ko Dievs vēlās!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.26 11:18:27
Mārtiņš, pareizi tur IR vīra atbildība par sievas (ne)darbīem... Kas nozīmē, ka Dievs par nepaklausīgu sievu vispirms dos bietē vīram. Tagad jautājums, ja sieva lec uz ecēšām, bet vīrs pildot Dieva uzticēto sievas ecēšu lēkšanu ierobežo un kā rakstīts Rakstos - Valda savu namu - tad ko? Sieva brēks, ka viņas aicinājums lēkt uz ecēšām tiek ierobežots, a ko Vīram darīt?
Pāvils ne vienā vien vietā norāda Vīra atbildību pār ģimeni, namu, saimi, draudzi... salīdzinot Kristus rūpes pār draudzi kā Vīra rūpes pār sievu... un pat sekulārā pasaulē, ja bērns sastrādā ziepes, maxā par to viņa vecāki, kas bērnu nav spējuši pieskatīt, audzināt, savaldīt...

Tā kā principā SO ir no-loose situācija sievietēm, tā var būt risks tikai vīriem, un par to es arī te runāju... veči, ja SO tiešām nav Dieva gribēta kā Rakstos tas rakstīts, tad ne jau sievieši dabūs bietē, bet atskaite būs jums - mācītajiem vīriem - jādod Dievam. Līdz ar to atkal... ne tikai runājot par parasto ticīgo sirdsapziņu, ko es izklāstīju spriedumā par sevi, bet arī par esošo bīskapu sirdsapziņu tas ir jautājums... Ja vīri ir gatavi iet šajā virzienā... lai tā būtu... Tā kā es personīgi Rakstos neredzu to uz kā šāds lēmums var tikt pamatots, tad es nezinu... saucās - ejam na svoi strah i risk!

Protams, jūs varat pamatot savus lēmumus arī uz Lapšāntipa "praviešu apsolījumiem" un draudiem, ja nedarīsiet kā viņš saka, jūs zaimojat Sv. Garu... es pagaidām konservatīvs un stūrgalvīgs - palieku pie Rakstu skaidrajiem vārdiem un Baznīcas prakses kāda tā ir bijusi visur un no iesākuma, kas sasaucas ar Galatiešu vēstules brīdinājumiem! Ja uzskatāt ka spēle stāv sveces... tad dariet... Galu galā tieši tā cilvēki visos laikos Dieva Vārdu ir pārbaudījuši... "vai tiešām Dievs to ir teicis" un kāpjam uz grābekļa, ja dabon pa seju... nu nekas, kāpsim pēc pāris gadsimtiem, kad pirmais puns būs aizmirsies, a ja pa pieri nedabonam, tad pasludinām to par dogmu un rullējam tālāk!

Tā kā... a moš atstājam lietu Dieva rokā... atejam no uzzīmētās bildes nostāk un paskatamies kas tur sanācis!

Šobrīd uz sejas mums ir LELB foruma vēsturē visgarākais kašķis virtuālajā vidē... un skaista jauka grāvja iezīmēšanās visā Baznīcā... Bet tā ir normāla taktika, iemest skudru pūznī sprunguli un pēc tam pasludināt skudras par agresīviem fundamentālistiem, ka šamās mēģina sprunguli izmest no pūžņa nevis humāni un liberāli to integrēt vidē, kas pirms tam ir ļoti labi funkcionējusi un iztikusi bez šī koka gabala!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.26 11:30:18
Jošs Mulders
Un ja nu to sprunguli iemeta kā reiz tie, kam niezēja satversmē neizrunātas lietas ierakstīt? Varbūt, pirms vainīgos meklēt, tomēr jāatgriežas pie diskusijas, ko īsti Sv. Raksti saka konkrētā jautājumā.
ieteikums [95.68.19.107]
# Iesūtīts: 2010.01.26 14:13:16
mans ieteikums izlasit ko par Annas kalpošanu Bībelē ir ieraudzijis Mārtiņš Luters (kam ir Mārtiņa Lutera Baznicas postillas 3 sējums Sperd.svetd. pec Kristus dzimšanas 249-298.lpp) ja nav gramatas, tad LMF(luteriska mantojuma fonda mājas lapa sadlā pie grāmatām var atrast), varbut ir ari jums ieteikumi, kur ko derigu izlasit un pētit tieši no Lutera. Gribētu dzirdēt arī komentāru.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.27 21:32:36
ieteikums [95.68.19.107]
Paldies, palasīju. Tiesa, viens no alegoriskākajiem un pat `numeroloģiskākajiem` Lutera sprediķiem, kādu nācies lasīt.
armilo
# Iesūtīts: 2010.01.28 10:13:08
Padies par ieteikumu. Sprediķis tiešām aizraujošs, bet SO atbalstam šķiet nederēs. Drīzāk jau otrādi.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.28 10:44:10
Šis noteikti būs noderīgs citāts:

‘God first created a single man, which was a good idea! Then he created woman, and therewith the trouble began! And so the monks, acquiescing with God’s first plan, live without wives, for they are wiser than God!’
(p.152 - Table Talk, Smith and Gallinger edition 1915. Modern paperback edition published 1979 by Keats, USA.)
armilo
# Iesūtīts: 2010.01.28 11:09:19
Jā, šis der!
ieteikums [95.68.19.107]
# Iesūtīts: 2010.01.28 11:38:44
armilo

# Iesūtīts: 2010.01.28 10:13:08
Padies par ieteikumu. Sprediķis tiešām aizraujošs, bet SO atbalstam šķiet nederēs. Drīzāk jau otrādi.

Runa jau nav par SO atbalstu vai neatbalstu, bet gan par Vārda izpratni un pētišanu, jo mēs tacu Rakstos meklējam atbildes , vai ne tā?! Ne savās intresēs, bet Vārda patiesibu.
ieteikums [95.68.19.107]
# Iesūtīts: 2010.01.28 11:42:59
un Aivara ieteiktais ari der, tikai kā uz to skatās
galvenais diskusija nejau mētašanās ar akmeniem, ne tieši šajā gadijumā, bet visas diskusijas garumā...
armilo
# Iesūtīts: 2010.01.28 11:57:44
ieteikums, priekš manis SO jautājums jau ir atbildēts. Un noteikti ne savās interesēs. Personīgi es neredzu nevienu šķērsli SO, kā vienīgi to, ka uz to nav Tā Kunga pavēles.
ieteikums [95.68.19.107]
# Iesūtīts: 2010.01.28 14:09:34
āmen
ieteikums [95.68.19.107]
# Iesūtīts: 2010.01.28 14:25:47
tikai to vajag arī citiem parādīt ar argumentiem- ta Kunga pavēlēs., te ir tas vārds un ir tas kā to saprotam un diskusija ir tā, kur to ari izdarit un katram izeikt viedokli un kopīgī meklet Vārdā atbiles, tas ir tikai normals process kā runāt, nevis katrs savā kaktā (jau daudz gadu) pukst un tad kad vienu vai otru sāk kustināt, tad eksplodē. laiks jau ir runāt un dot skatu par jautajumu par vai pret .
Haw-wa [78.84.3.185]
# Iesūtīts: 2010.01.28 14:32:41
ieteikums [95.68.19.107] Paldies, es arī izlasīju. Saskatīju tieši otrādi - Lutera atbalstu sieviešu sludināšanai. Tikai ar nosacījumu, ka viņas to dara būdamas atraitnes Bet kabalistikas tur netrūkst...traks viņš bijis, tas Mārtiņš...
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.01.28 15:43:33
armilo

SO, kā vienīgi to, ka uz to nav Tā Kunga pavēles

Protams , ka nav. Pirmdraudzes formējās kā institūcijas - vispirms ticīgo kopa, tad tajā kopā parādās līderis. Līderis ir līderis. Nav iespējams viņu ne noņemt ne ieordinēt. Viņš draudzē ir ar Tā Kunga svētību. Piem. Korintā bagātas dāmas, kuras pieņēma kristietību uztaisīja savās mājās draudzi. Neviens viņas tur neķengāja , ka viņas tādu draudzi nedrīkst veidot. Draudze vienkārši bij ar to kundzi ticības māsu priekšgalā. Viesiem taču priekš, ka tajā mājā ienācis Jēzus. Tad , kad ši draudze gribēja pievienoties vēk kādai , tādā veidā veidojot kopumu , tad šī kundze jau arī domāja , kas šo draudzi pārstāvēs ....ja sakarīgākā tā bij sieva , tad sieva , ja vīrs , tad vīrs. Jo draudžu iekšienē dzimumu atšķirības vairs nepastāvēja tādā veidā , kā vecajā derībā. Protams , ka daudzi jauca kopā veco ar Jauno , jo viņiem nebij izglītības ko , kā būtu pareizāk. Galvenais evaņģēlija izplatība.
Piem. Ir gadījums , kur kāds satiek otru unprasa - vai esi kristīts? šis , ne , tad tūdaļ viņš tika kristīts un saņēma Svēto Garu. Vai tad tur notika saruna - eu, Tu esi ordinēts mācītājs? Vai Tev kāds ir devis varu kristīt? Ne taču. Bībele māca , ka bij visādi varianti.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.01.28 16:16:04
armilo
Personīgi es neredzu nevienu šķērsli SO, kā vienīgi to, ka uz to nav Tā Kunga pavēles.

Bet nav arī aizliegts! Tātad kuru modeli mēs pieņemam: aļauts ir viss, kas nav aizliegts, vai - viss, kas nav atļauts, ir aizliegts?
armilo
# Iesūtīts: 2010.01.28 22:06:43
Jānis Kalniņš, tavi piedāvātie modeļi ir no filozofijas lauka. Es iesaku izvēlēties uzticamāku modeli:” Ja jūs mīlat Mani, turiet Manas pavēles.” (Jāņa 14:15)
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.01.28 22:24:53
armilo

Pareiz , Armilo , un galvenā Jēzus pavēle ir ,, Jaunu bausli Es jums dodu, ka jūs cits citu mīlat..,, . Interesanti , kā tas saskan ar ideju - nobalsot par māsu kalpošanas apkarošanu, māsu pazemošanas leģitimitāti ? Pat Pāvils Korintiešu draudzes māsām neliedz publiski pravietot 11. nodaļa. Bet jaunā baznīca ir bešku gudrāka. Vai ne?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 38 . 39 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 174 , pavisam kopa bijuši: 15816