atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu 11. novembris Mācītāju konferencē diskusijas par satversmes grozījumiem attiecībā par sieviešu kalpošanu V
vilks
Iesūtīts: 2010.01.17 22:39:28
Turpinam sarunu.
Iepriekšējās diskusijas beigas šeit - 51. lapa un 52. lapa.

Runājam par tēmu,jā?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 38 . 39 . >>
AutorsZiņas teksts
Haw-wa [78.84.25.33]
# Iesūtīts: 2010.01.23 17:09:46
Rudens rozes balss Labi, Mārtiņu, norājām. Bet kāda ir atbilde uz manu jautajumu - kādeļ tavā gadījumā, kad esi pret sieviešu ordināciju, balsojums par grozījumiem arī būtu pret? Nav diplomātiski, nav smuki.... kādi vēl varianti?
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2010.01.23 17:14:54
Ivo Pavlovičs

kaut kur jau pašā sākumā ieteicos, ka pārstāvu to caurcaurēm vecmodīgo orientāciju, un ka man visnotaļ patīk priesteri/mācītāji - vīrieši (tas gan nenozīmē, ka es atļautos tiesāt kādas māsas aicinājumu!).

es nezinu precīzu Jēzus viedokli, tā vien liekas, ka Viņš vēro mūsu pašu izaugsmi (gan vispār, gan - šajā konkrētajā jautajumā)... arī draudžu viedoklis man nav zināms (vai varbūt kādam ir?)
tādējādi - es NEZINU.

bet ja jautājums tikai par to, kā tas izriet no Rakstiem - tad es viennozīmīgi PAR.
Jēzus vispār Savos nieka trijos publiskās dzīves gados šajā jomā paveica vairāk kā visos iepriekšējos gadsimtos kopā.

... bet ja nu kādam labpatīk izlikties to neredzam... ja nu kādam Ceļš nav vis Ceļš, bet tupiks...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.23 17:21:19
Nav diplomātiski, nav smuki.... kādi vēl varianti?

Satversmes perambulā ir norādes uz LELB ticības artikuliem, un nav ko satversmi ar TA putrot un šķaidīt... a to tad arī tas nazis griež otrā virzienā, sāks TA traktēt kā satversmes pantus... bardaks!

Acīmredzot vienīgais motīvs to ierakstīt satversmē būtu ar domu - "Tiem, kas tankā...", bet tad visiem tankistiem un bremzēm būtu pa punktam viss mazais katehisms (un arī lielais) jāpārraksta satversmē... kāda pārbīļa pēc?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.23 17:24:30
Ivo, un manu viedokli jau tu zini - Pret SO, un arī Pret šamā jautājuma iezīmēšanas satversmē... drīzāk tad uz vēlreizēju LTA apstiprinājumu un jaunu parakstu zem tā no visiem sludinošajiem... un ja SO ir šī laikmeta herētiķu jautājums Baznīcai, tad varbūt vajag kādu TA šai sakarā noformulēt... Vēsturiski tieši tā notiek, Baznīca klusē par vispārzināmiem jautājumiem, kāmēr tos nesāk apšaubīt kādas marginālas grupas un kāmēr šī marginālais viedoklis nesāk iespiesties pašā baznīcā... tādi bij pirmie gadsimti ar Ariānismu u.c. -ismiem... vēlāk Luteram bij jāatbild uz tā laikmeta jautājumiem... nu un kurš ir teicis, ka Rīga, Latvija nevar būt vieta, kur Baznīca paceļ savu viedokli skaļi un skaidri arī SO sakarā!
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.01.23 17:26:01
Rudens rozes balss
Labi, lai nebūtu nekādas neskaidrības par piedāvāto sazvērestības teoriju un manām spriestspējām.

Pēc pieejamās informācijas es domāju, ka visu šo jezgu pacēlušie LELB pārstāvji un/vai garīdznieki ir pret sieviešu ordināciju un vēlas šo stāvokli nostiprināt LELB ne tikai kā piekoptu praksi (bīskapi neordinē sievietes), bet arī kā aizliegtu praksi (nedrīkst ordinēt sievietes).
Lai to īstenotu, šie cilvēki iet LELB ietvaros legālo ceļu, sākot ar iecirkņa ierosinājumu, uz jautājuma pacelšanu par izskatīšanu Sinodē utt.

Kur te ir sazvērestība?

No sevis papildināšu, ka neticu, ka kāds būtu tāpat aiz neko darīt šo jautājumu iekustinājis, jo cilvēkiem tāpat arī ir gana ko darīt, vai ir pietiekami slinki, lai nedarītu visu ko var nedarīt.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.23 17:31:36
Mārtiņš, par to jau bazars... kāda ir šo onkuļu motivācija un kas viņus vada iesniedzot šādus priekšlikumus... tā ir tāda telepātija... Īpaši ja pieņemam, ka viņi tomēr ir Baznīcas daļa... kā tu zini, ka tas nav kas vairāk un dziļāk par zemiskām melnsvārču merkantīlajām iegribām...
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.23 17:37:01
Eu nu nenorokam tēmu!
Baznīcas publiskais tēls ir tāds kāds ir.
Nebojāsim to no savas puses.
Varbūt, kādam izdosies nodemonstrēt, ka lelbieši prot arī sarunāties, domāt un izskaidrot?
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2010.01.23 17:40:02
Jošs Mulders Paldies par atbildi.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.23 17:40:52
Aivars, redzi... bez "domāt un izskaidrot" vajag otru pusi, kas arī "domā un saprot"

Jemot vērā, ka šī diskusija ļoti labi parāda, ka LELB tikai faktiski mazākumam argumentācija sākās no Rakstu Vārdiem, kā jau teicu... vienotības nebūs, jo nav jau vienota pamata... Ir visai mazcerīgi iegūt vienādu rezultātu no dažādām axiomām!

Un pat tie, kas lasa Rakstus, pieiet tiem jau ar aprioru pieņēmumu par Rakstu dažādiem kontextiem (vēsturisks, lokāls, trascendentāls)... tādējādi faktiski parādot... ka problēma ir tajā, ko Buda norādīja Rietumniekam... nevar ieliet jaunu tēju traukā, kas pilns ar veco!
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2010.01.23 17:42:30
-Jona- Paldies par godīgu atbildi!
Haw-wa [78.84.25.33]
# Iesūtīts: 2010.01.23 17:43:54
Vienotība dažādībā ir tāds teiciens...
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.01.23 17:44:10
Jošs Mulders
Mārtiņš, par to jau bazars... kāda ir šo onkuļu motivācija un kas viņus vada iesniedzot šādus priekšlikumus... tā ir tāda telepātija... Īpaši ja pieņemam, ka viņi tomēr ir Baznīcas daļa... kā tu zini, ka tas nav kas vairāk un dziļāk par zemiskām melnsvārču merkantīlajām iegribām...

Tu to apgalvo, kas SO aizliegšanu bīda zemiski merkantīli melnsvārči.

Es tikai konstatēju faktu, Mācītāju konferencē paceltais jautājums ir nevis izolēts "vai to vajag rakstīt Satversmē?", bet mērķtiecīga procesa rezultāts. Mani tiešām pārsteidz, ko tu un Balss no tā izsecina par mani.

Speciāls paskaidrojums Mulderam: es domāju, ka ierosinājuma autori ir normāli cilvēki, kas šādā formā rūpējas par savu baznīcu un vēlas to pasargāt no viņuprāt nebibliskām praksēm.
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2010.01.23 17:48:19
Mārtiņš es nvienam nemetu akmeni, es tik uzdodu jautājum, tas arī viss.
Haw-wa [78.84.25.33]
# Iesūtīts: 2010.01.23 17:49:04
Mārtiņš Gluži kā SO aizstāvji, kas savu baznīcu vēlas pasargāt no ne evanģēliskām praksēm.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.23 17:51:02
Jošs Mulders
Tātad Tu pastāvi uz to, ka nav jēga Baznīcā sarunāties, bet jāuztaisa shizma, kur vienā galā stāv tie, kam mīļš vecais vīns vecajos traukos, otrā tie, kam jauns jaunajos, un trešajā tie, kas džinu ar kolu maisa?
Man kaut kā nepatīk šie Bībeli lasīt negribošie `konservatīvie` un Bībeli aizmetošie `progresīvie`. Bet man ir stipras aizdomas, ka Jāņa 3:16 arī uz šiem mūdžiem attiecas, tā ka...
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.01.23 17:51:17
Jošs Mulders
Jemot vērā, ka šī diskusija ļoti labi parāda, ka LELB tikai faktiski mazākumam argumentācija sākās no Rakstu Vārdiem, kā jau teicu... vienotības nebūs, jo nav jau vienota pamata... Ir visai mazcerīgi iegūt vienādu rezultātu no dažādām axiomām!

Un pat tie, kas lasa Rakstus, pieiet tiem jau ar aprioru pieņēmumu par Rakstu dažādiem kontextiem (vēsturisks, lokāls, trascendentāls)... tādējādi faktiski parādot... ka problēma ir tajā, ko Buda norādīja Rietumniekam... nevar ieliet jaunu tēju traukā, kas pilns ar veco!


Ja nav ko teikt, ad hominem noderēs, vai ne?

Atvaino, ka aizrādīšu, bet tu savu pret-SO viedokli balstīji Rakstos pamatā tiktāl, cik oponeti uzstājās ar klajiem ne Rakstos balstītiem pamatojumiem (cilvēktiesības, emocijas, ...). Diemžēl ir sajūta, ka tiklīdz parādās pat tikai jautājumi no Rakstiem, tā daudziem saskrien dūša papēžos, jo nevar jau zināt, kas rezultātā sanāks.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.01.23 17:51:45
Ivo Pavlovičs
Jēzum arī uzdeva jautājumu un viss.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.23 17:56:03
Un Luteram Vormsā arī..
Negribēja diskutēt, bet `skaidru atbildi` atsakies vai neatsakies..
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.23 17:57:24
Aivars, nepareizi!

Es uzskatu, ka ir vērts un vajag sarunāties... bet nevis pašu sarunu padarīt par pašmērķi, bet gan sarunu uztvert kā līdzekli... kad nonākam līdz kādam galapunktam, tad to piefixējam... un dzīvojam tālāk jaunajā situācijā... gaidot, kad nāks jauni materiāli jauni argumenti, spriedumi, kad varēs turpināt sarunu, ja tā vēl nav nobeigusies pavisam!

Tādējādi, tas ko šobrīd redzu, ka pagaidām vienoties nevarēs pilnībā, tāpēc vajadzētu šo faktu konstatēt un uzzīmēt uz papīra vai nezinu uz sienas... pateikt, te mēs esam... un dzīvot tālāk kaut kādā pagaidu stāvoklī... ieteicams tādā stāvoklī, kurš nesagrauj to, kas vēl ir! Skaic, ka "pagaidu" stāvoklī vienmēr būs kādi kas nevar dzīvot un lasīsies prom... uz savām sektām, kur varēs sevi mānīt par stabilitāti un mieru... Baznīca cauri visai vēsturei ir leprozorijs ar visām no tā izrietošām sekām... miers tur ir nevis tāpēc, ka slimības gulta baigi ērtā, bet tāpēc, ka Ārsts ir sertificēts un uzticams! Tādējādi ir naivi sevi mānīt, ka nekad nebūs neertības Baznīcā... Tieši otrādi, ja nav spriedzes un jautājumi uz kuriem jāatbild... tad ir aizdomas, ka esam nogulējuši pasaules galu, jeb drīzāk... esam mazā pseidosektiņā, kas sevi mierina ar mieru un saticību tikai tāpēc, ka reāli jau nevienam vairs neesam vajadzīgi!

Personīgi man te viss ir skaidrs, jaunu neviens neko nepateiks arī pie nākamajiem vilka mega-pavedieniem... viss kas ir izrunāts ir izrunāts, tagad lai tie, kas pilnvaroti pieņemt lēmumus tos pieņem un braucam tālāk... pie nākamā neskaidrā jautājuma... Vai zivis ar medu labi garšo?
Merlins
# Iesūtīts: 2010.01.23 18:00:08
Jošs Mulders

"Vai zivis ar medu labi garšo?"

O, jā!
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 38 . 39 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 70 , pavisam kopa bijuši: 1265